Ročník 20
Číslo 52
30. 12. 2010

Foto ROZTOKY (bed). Plamínek naděje se rozhořel v předvečer Štědrého dne na břehu Berounky v Roztokách. O tradičním happeningu Plovoucí naděje se více dočtete v příštím čísle.

 • Místo studentů důchodci

  RAKOVNÍK/PRAHA. Rada Středočeského kraje schválila na svém zasedání 6. prosince vyjmutí budovy internátu SZeŠ v Rakovníku čp. 1787 na Pražské ulici z hospodaření SZeŠ a její předání příspěvkové organizaci Domov Na Zátiší Rakovník. To vše k 1. lednu 2010.

 • Sporné bruslení Na Kocourku

  NOVÉ STRAŠECÍ. Nejen na jednání zastupitelstva města, které se konalo ve středu 22. prosince, ale i na stránkách Nové Strašecí info se rozproudila ostrá debata kolem bruslení na hokejbalovém hřišti Na Kocourku.

 • Soudce pokáral Jirouše

  RAKOVNÍK. Celý rok jsme sledovali případ Matouše Spilky z Broumova, který před Okresním soudem v Rakovníku čelil žalobě pro trestný čin předlužení. Svým jednáním připravil několik firem o více jak třináct milionů korun. Ještě před koncem roku se dočkal rozsudku. Přestože značnou část škody, kterou způsobil prodejcům osobních automobilů, uhradil, odešel ze soudní síně s trestem odnětí svobody na 18 měsíců s tím, že trest mu byl podmínečně odložen na dobu třech let. Obžalovaný i státní zástupce se vzdali práva odvolání.

 • Nejlepší hospodář v kraji

  RAKOVNÍK (slv). Připadá vám Rakovník jako město, kde jde všechno od deseti k pěti? Pokud byste se v rámci Středočeského kraje chtěli přestěhovat, příliš si nepolepšíte. Naopak. Podle časopisu Ekonom je na tom Rakovník docela dobře.

 • Ocenění sportovců

  RAKOVNÍK (ps). Sportovní komise doporučila radě města ocenit v závěru roku čtyři sportovní oddíly za výsledky dosažené v roce 2010.

 • Ukradli Octavie za tři miliony

  RAKOVNICKO. Rakovnickým kriminalistům se podařilo rozbít gang zlodějů, který byl postrachem majitelů Octavií. Dva podezřelé muže zadržela zásahovka a středočeští kriminalisté. Stíháni jsou ve vazbě.

 • Útočili holemi

  JESENICE. Za tři sváteční dny měla policie jediný výjezd k případu. V Jesenici se ve Školní ulici strhla rvačka, při níž jedna skupina lidí napadla druhou baseballovými holemi.

 • Nové veřejné záchody

  RAKOVNÍK (ps). Možná už od 3. ledna začnou fungovat nové veřejné záchody v objektu bývalé školní jídelny na rohu Husova náměstí.

 • Zahřál svařák i dobrá nálada

  RAKOVNÍK. Jak název tradiční akce, kterou pořádá rakovnická knihovna už několik let v předvánočním čase, napovídá, jde u jarmarku Pohoda v Brance především o pohodu. A tu umí knihovna vykouzlit výtečně. Proto si trh v Brance oblíbili nejen návštěvníci, ale i prodejci.

 • Čerpadlo zvítězilo nad peletami

  VELKÁ BUKOVÁ. Kvůli úsporám nákladů chtějí ve Velké Bukové přejít na jiný systém vytápění budovy obecního úřadu. Z různých variant, které se nabízely, se zastupitelé rozhodli pro tepelné čerpadlo.

 • Swing přilákal především muzikanty

  RAKOVNÍK. Ten, kdo by se v pondělí 20. prosince postavil před vchod do KC, potkal by se tu s plejádou rakovnických muzikantů. Převážně oni si totiž nenechali ujít příležitost a zavítali do zdejšího sálu na ojedinělou hudební událost. Do Rakovníka přijel velký swingový orchestr.

 • Náměstek hejtmana Marcel Chládek představil na konci roku velmi kontroverzní projekt. Převedení internátu zemědělské školy pod hlavičku domova důchodců. Ubývající mladé nájemníky mají vystřídat zájemci o umístění do domova pro seniory, jejichž počet se naopak stále zvětšuje. Akce Kulový blesk se ale dotkne nejen školy, ale i dalších obyvatel služebních bytů  a zavedené zubní ordinace. Už tato etapa zřejmě narazí na odpor zainteresovaných stran. V řadách sympatizantů ODS se mluví o oranžovém teroru, neboť stěhování pocítí hned dva rakovničtí zastupitelé ODS, respektive jejich rodinní příslušníci. Ovšem daleko větší rozpaky budí záměr umístit na Pražskou ulici rychlou záchrannou službu. Ta zatím sídlí v nemocnici, s níž je spojena pupeční šňůrou zajišťující životně důležité funkce. Toto přirovnání samozřejmě nabízí další příměr o porodu, kdy se každý plod nakonec stejně osamostatní a žije dál vlastním životem. V tomto případě to ale vypadá na velmi komplikovaný zákrok a mám tudíž o novorozence docela strach. Problém je v tom, že když zkolabuje rychlá záchranná služba, kdo jí asi tak přijede na pomoc...

  Pavel Sklenička

 • Konec nejistoty: Navěky věků Zvolen!

   

  Silvestrovký komiks

  Str. 6

  Duch svatý je v každém, ale občas vylézá ven

  S žáky a studenty o tom, jak se Ježíšek narodil a jak vypadá

  Str. 5

  Uzávěrka inzerce do čísla 1

  Upozorňujeme inzerenty, že z provozních důvodů

  bude inzerce do čísla 1/2011

  již ve středu 29. prosince ve 12 hodin.

  Děkujeme za pochopení. Redakce

« Zpět