Ročník 20
Číslo 24
17. 06. 2010

Foto RAKOVNÍK. Tyršovo koupaliště zaznamenalo minulý týden díky teplému počasí velmi dobrou návštěvnost. V sobotu sem přilákalo rodiče s dětmi nejen koupání, ale také soutěžní odpoledne pořádané v rámci jubilejního Pohádkového lesa.

 • Nejdl opět jedničkou ODS

  RAKOVNÍK. Neoficiální zprávy o tom, že se rakovničtí občanští demokraté chystají do komunálních voleb s novými tvářemi na kandidátce, se nepotvrdily. Volební sněm zvolil i po osmi letech do čela kandidátky stávajícího starostu města Rakovníka a s ním i další členy zastupitelstva. Zdeněk Nejdl si navíc vylepšil svou pozici v ODS a stal se po rezignaci Jana Jirátka opět předsedou rakovnické organizace. Avizovanou novou tváří se tak stává pouze Jaroslav Smolný s dvojkou, kandidát ODS do parlamentních voleb, a se sedmičkou Václav Haifler.

 • Most má větší nosnost

  RAKOVNÍK. Od neděle 6. června jezdí Rakovničané po novém mostě v Nádražní ulici. Na to, jaký rozdíl je mezi ním a starým mostem, jsme se zeptali Miloše Zahradeckého, vedoucího oddělení pozemních komunikací odboru dopravy krajského úřadu.

 • Kraj rozdělil 82 milionů

  PRAHA. Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo 9. června granty pro letošní rok. Podpory kraje se dočkala celá řada obcí, institucí, sdružení a sportovních oddílů z okresu Rakovník. Kraj jim přidělil částku ve výši 82 milionů korun.

 • Dva pivní festivaly

  RAKOVNÍK, KRUŠOVICE (ps). V sobotu 19. června se na rakovnickém okrese uskuteční hned dvoje pivní slavnosti.

 • Zaútočil tyčí, pak nožem

  NOVÉ STRAŠECÍ. V policejní cele skončil cizinec, který v Novém Strašecí napadl 20letého mladíka. „Oznamovatel zavolal v 0.40 hodin s tím, že v Zahradní ulici někdo napadl dřevěnou tyčí a nožem muže. Útok skončil lehčím zraněním. Pak se třiadvacetiletý útočník pokusil o tři roky mladšího mladíka dvakrát bodnout nožem do břicha, což se mu naště­stí nepodařilo. Napadený byl převezen na chirurgické oddělení Masarykovy nemocnice,“ přibližuje mluvčí rakovnické policie René Černý.

 • * Ad Jirátko opět do ředitelny

  Dne 24. 5. 2010 jsem se zúčastnil konkurzu o pracovní místo ředitele 1. ZŠ Rakovník, který vyhlásilo město Rakovník. Kvůli článkům, které jsem si přečetl o tomto konkurzu v místním tisku a odezvám na tyto články, jsem se rozhodl na ně reagovat.

 • * Ad Glosář O malých dětech…

  Kdyby pan Sklenička pozorně poslouchal na tiskových konferencích, věděl by, že výběrem vhodného nástupce či nástupkyně na post ředitele či ředitelky 1. ZŠ Rakovník se zabývala sedmičlenná konkurzní komise.

 • Sanitky „nestíhaly“

  RAKOVNÍK (bed). Minulý tropický týden se podepsal na zdravotním stavu lidí na Rakovnicku. Rychlá záchranná služba musela zejména v pátek 11. a v sobotu 12. června vyjíždět o 100 % více, než je běžný průměr.

 • Co zajímalo „obyčejné“ lidi?

  RAKOVNÍK. Před časem zavítali do Rakovníka zástupci nevládní organizace Transparency international, jejímž cílem je boj proti korupci a prosazování změn na nejrůznějších úrovních veřejného života. Přestože byla valná část večera věnována kauze Titzlová, část doby patřila i dotazům několika „obyčejných“ občanů.

 • Pět hektarů chmele rodinu uživí

  SMILOVICE. Než přišel socialismus a kolektivizace, byl venkov plný sedláků. Po revoluci se k hospodaření vrátilo jen minimum rodin. K těm odvážným, kteří se rozhodli v tradici pokračovat, patří i Josef a Milena Šafránkovi ze Smilovic. Na svých pozemcích hospodaří sedmnáctým rokem a zemědělství je bez problémů živí. Ovšem, jak říkají, jen díky chmelu.

 • Dveře „lidušky“ zavřeli strážníci

  RAKOVNÍK. Celý 22. týden nestálo počasí za nic. Pak přišel pátek 4. června, s ním den otevřených dveří v Základní umělecké škole v Rakovníku, a bylo po mracích. Na prosluněné nádvoří dorazily podobně jako vloni davy návštěvníků. Více jak stovka z nich zamířila i do ředitelny školy k zápisu, zbytek sledoval na nádvoří vystoupení jednotlivých oborů.

 • Medaile pro Bakalář

  RAKOVNÍK (ps). Rakovnický pivovar přivezl cenné trofeje z významných pivních soutěží. „Na Slavnostech piva v Českých Budějovicích jsme na začátku června získali stříbrnou medaili za polotmavého Bakaláře v soutěži Pivo České republiky. Navázali jsme tak na roky 2007 a 2008, kdy jsme na této prestižní soutěži rovněž uspěli na medailových pozicích,“ sdělil Raportu Jan Fábry, vedoucí tuzemského trhu. Další cenný kov získal rakovnický pivovar až v Austrálii. „V soutěži International Beer Awards jsme s naší dvanáctkou získali stříbro v kategorii Europen Style Lager, to je pro náš export velmi dobrá zpráva,“ doplnil Fábry. Více na www.beerawards.com

  Sto let Jednoty

  Rakovník (ps). Ve čtvrtek se na nádvoří COOP Jednota Rakovník uskuteční oslavy sto let od založení družstva.

  Od 13 hodin se na pódiu bude střídat staropražská kapela Motovidlo s domácím Brass Bandem. O dobrou zábavu se budou starat kejklíři, skákací hrad, stánek královského pivovaru Krušovice a další atrakce. „Návštěvníci oslav se mohou zapojit i do soutěží o hodnotné ceny,“ zve na nádvoří Jednoty předseda Petr Mojžíš.

 • Děti na ni pokřikují: „Ahoj, Kalendárium!“

  Rozhovor s legendární hlasatelkou Saskií Burešovou

  Str. 4

  Největší šok: české holky se neholily!

  Dominikánec začal tančit až v Česku, doma byl tanec hříchem

  Str. 9

  Mopedy zaplnily Husovo náměstí

  První setkání malých motocyklů značky Stadion

  Str. 4

« Zpět