Ročník 20
Číslo 15
15. 04. 2010

Foto NOVÉ STRAŠECÍ. Ústředním gratulantem k 55. narozeninám gymnázia J. A. Komenského v Novém Strašecí se stal v sobotu večer soubor Čtyřlístek. Kromě pořadu Já jsem z Rakovníka předvedl zaplněnému sálu NKC i pásmo Na svatého Jána a Lešťovinky.

 • Kdo kradl na SK ?

  RAKOVNÍK. Krádež v šatně hostů při divizním utkání mezi Rakovníkem a Čelákovicemi trápí nejen funkcionáře SK, ale i představitele radnice. Fotbalová krádež století se totiž stala v areálu, který patří do majetku města Rakovníka. A tak padá blamáž s „tajným vchodem“ do šatny tak trochu i na hlavu městských zástupců. Týdeník Raport se vypravil na místo činu, aby s několikadenním zpožděním prostory obhlédl.

 • Prodávala Jesenice pod cenou?

  RAKOVNICKO. Pozemky v lokalitě Na Hliništi v Jesenici, které byly v roce 2003 prodány za cenu kolem 21,60 Kč/m² investorovi k zasíťování a následnému prodeji stavebníkům, jsou v Jesenici stálým předmětem kritiky opozice. Byly pozemky, stanovené územním plánem jako stavební, prodány skutečně pod cenou? Podle tehdejšího starosty Petra Sunkovského vycházela cena ze znaleckého odhadu, ten vycházel z toho, že část lokality je bývalou skládkou a že pozemky nejsou zasíťované (rozhovor s Petrem Sunkovským viz strana 3). Ceny pozemků se sice za sedm let změnily, podle realitního makléře je však hospodářská krize velmi přiblížila roku 2003. Za jakou cenu se tedy v jiných lokalitách na Rakovnicku v současnosti pozemky prodávají?

 • Pouze chyba, ne záměr

  NOVÉ STRAŠECÍ. V minulém vydání Raportu jsme vás informovali o dvojím metru města Nové Strašecí v případě záměru investora vybudovat na katastru obce fotovoltaickou elektrárnu. Vysvětlení celé události nám poskytli starosta města Pavel Vaic s místostarostou Jaroslavem Hlínou.

 • Olšiak na svobodě

  RAKOVNÍK (peg). Rakovnický advokát Jan Olšiak, který byl vloni v listopadu obviněn z trestných činů zpronevěry a podvodu a k 1. prosinci 2009 byl vzat do vazby, se minulý týden dostal opět na svobodu.

 • Na Krakovci bude socha Husa

  RAKOVNÍK. Středočeský krajský úřad chce zvýšit turistický ruch na Rakovnicku. Po jezdecké soše T. G. Masaryka v Lánech, kterou podpořil dvěma miliony korun, hodlá iniciovat také vznik památníku Jana Husa na Krakovci. Ještě letos by se mělo v rámci Husových slavností poklepat na základní kámen.

 • Za stav silnic platí řidiči

  RAKOVNÍK. Letošní dlouhá a tuhá zima zahýbala nejen s přírodou, ale i se stavem silnic. Někde se mrazy projevily více, jinde méně, faktem však je, že stav zdejších silnic se na mnohých místech podobá spíše tankodromu.

 • Čarodějnice, kam se podíváš

  MILÝ. Čarodějnice sedící na lavičce, vyhřívající se na střeše, visící nade dveřmi nebo po havárii na sloupu elektrického vedení. Takové netradiční setkání čeká na návštěvníky obce Milý. Několik místních chalupářů a občanů se stejně jako loni rozhodlo, že svoji vesnici s příchodem jara ozvláštní. Vyrobilo čarodějnice v téměř životní velikosti a rozmístilo je do blízkosti svých domů. Najít jich zde můžete celkem osm.

 • Říkají si bratři a oslavili 13

  RAKOVNÍK. Důvod k tomu, že se zhruba devadesát motorkářů sjelo v sobotu do rakovnického Astacusu, byl prostý. Místní motorkářský klub totiž slavil třináctiny. Během večera s prozaickým názvem Chlastacus Night hrála motorkářům z různých míst republiky dívčí kapela Sweet Zone.

 • Podíl za 25 milionů

  RAKOVNÍK (ps). Městská rada doporučuje zastupitelstvu prodat podíl ve firmě Tepelné zásobování Rakovník. „Město reagovalo na žádost firmy Energie AG, která je většinovým vlastníkem TZ, a záměr na odprodej 34 % podílu zveřejnilo na úřední desce. Přihlásila se firma Energie AG jako jediný zájemce a nabídla městu 25 milionů Kč. Městská rada záměr doporučuje ke schválení zastupitelstvu,“ popisuje starosta Zdeněk Nejdl. Městu plynou z hospodaření firmy dividendy v řádu 600 až 800 tisíc Kč ročně, na druhou stranu 25 milionů Kč by se daly využít na dofinancování projektů dotovaných z regionálních operačních programů.

  Zakázka místním

  RAKOVNÍK (ps). Opravy bytových jednotek v domě s pečovatelskou službou na Wintrově náměstí v Rakovníku jsou prý typickým příkladem zakázek, které město zadává místním firmám. Další z nich opraví firma Romana Topinky z Rakovníka za 227 tisíc Kč. Město zároveň poptává i firmu, která by provedla rekonstrukci elektro rozvodů a domácího telefonu ve stoupačce bytového domu.

  Jen 6 firem je ve hře

  RAKOVNÍK (ps). Z původního počtu 26 firem, které se přihlásily na rekonstrukci domu osvěty, zbývá jen šest posledních uchazečů. „Jen šest firem mělo v pořádku veškeré požadované podklady. Závady u dalších firem jsou ale jen menšího rozsahu, takže jim bude umožněno doložit věci dodatečně. „Výběrové řízení bychom již chtěli uzavřít a výsledek předložit 19. dubna do zastupitelstva,“ uvedl starosta Zdeněk Nejdl.

  Znak pro seniory

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Rada města odsouhlasila použití znaku města pro domov seniorů. Nyní se tak bude znak objevovat na jeho upomínkových předmětech.

  Dar fondu Gaudeamus

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Rada města odsouhlasila příspěvek tři tisíce korun pro nadační fond Gaudeamus při Gymnáziu Cheb na dějepisnou soutěž studentů gymnázií. Součástí příspěvku je i věcný dar. Studentům poputují čtyři knihy Tomáše Bednaříka Pověsti a příběhy z Novostrašecka a čtyři publikace Jana Černého Novostrašecká kronika Václava Preinheltra z let 1801–1834.

 • Z úřadu práce

  V týdnu od 1. do 12 . dubna evidoval Úřad práce Rakovník celkem 2761 uchazečů, z toho 192 absolventů. Do evidence bylo v tomto měsíci přijato 144 osob. Celkový počet volných míst, které může úřad nabídnout, je 442, v regionu je pak 94 míst. Míra nezaměstnanosti za měsíc březen činila 9,98%.

  -ps-

 • Na sjezdovce zažili čtvero ročních období

  Osobní fyzioterapeutka Šárky Záhrobské v rozhovoru pro Raport

  Str. 4

  Spodničkami se nešetřilo. Štíhlé holky nebyly v kurzu

  Muzeum krojů navštívili i turisté z Aljašky

  Str. 4

  Po třech dnech s divadlem přišlo prázdno

  Mladí herci hodnotí strašecké Setkání Str. 9

« Zpět