V tištěném vydání též najdete:
MNOHO DALŠÍHO

RAPORT logo
Internetové vydání spravuje firma TComp, spol. s r.o.,

( Základní informace o týdeníku )
( Představení redakce )
( Ceník inzerce v tištěném vydání )
( Objednávky inzerce )
(
Objednávka : Katalog služeb )
( Informace o reklamě )

--ROČNÍK 13  *  ČÍSLO 4

ÚTERÝ 28. LEDEN  2003

Internetové vydání--

[ Zpět na aktuální číslo ]

V internetovém vydání NAJDETE:

 


Staříka našel v lese až vrtulník

RAČICE (peg). Čtyřiasedmdesátiletého muže, který se ztratil při odpolední procházce, hledalo v sobotu několik jeho spoluobčanů, policisté a vrtulník. Staříka se nakonec podařilo najít až půl hodiny před půlnocí pomocí termovize.

 


 

Od 1. dubna by měla být zřízena pouze jediná stomatologická pohotovost

Čeká oteklé pacienty cesta do Kladna?

RAKOVNÍK. Chaos, který po Novém roce panuje v okrese Rakovník v pohotovostní službě lékáren a u lékařské služby první pomoci, se prozatím netýkal stomatologické pohotovosti. Jak se zdá, od 1. dubna tomu bude jinak. Vyplynulo to ze závěrů jednání Oblastní stomatologické komory, které se uskutečnilo minulý týden.

Tomáš Bednařík

     


 

Rada navrhuje prodat pozemek i se zahrádkáři

RAKOVNÍK. Městská rada doporučuje zastupitelstvu prodat městský pozemek sousedící s areálem Tenis centra Cafex o ploše 15389 m2 za cenu 51 korun za metr. Radním se zalíbil záměr podnikatele Miloše Cafourka, který hodlá na pozemcích, nyní obdělávaných členy Českého svazu zahrádkářů, rozšířit svůj sportovní areál pro další sporty.

Pavel Sklenička

 


 

POMOZTE POLICII PŘI PÁTRÁNÍ

Řidička srazila na přechodu chlapce a ujela

RAKOVNÍK (peg). Devítiletého chlapce srazilo ve čtvrtek mezi tři čtvrtě na šest a šestou hodinou na přechodu pro chodce před budovou bývalého OkÚ Rakovník v ulici Na Sekyře auto, pravděpodobně fialový Ford Mondeo, v jehož registrační značce byla písmena S9. Automobil s největší pravděpodobností řídila žena, která, aniž by se zajímala, zda není chlapec zraněný, z místa nehody ujela směrem ke křižovatce u okresního soudu. Chlapce ze silnice zvedl asi čtyřicetiletý muž s vousy a pravděpodobně mu poskytl i první pomoc. Devítiletý hoch utrpěl lehké zranění a byl hospitalizován v nemocnici. Policie žádá muže, který chlapci pomáhal, a i další případné svědky nehody, aby se přihlásili buď osobně Skupině dopravních nehod DI Policie ČR Rakovník nebo telefonicky na číslech 974 880 368 či 313 513 452.

  


 

Z kraje přijdou dotace

PRAHA (bed). Rada Středočeského kraje schválila na svém jednání 22. ledna 2003 poskytnutí dotací z Fondu kultury a z Fondu obnovy památek na rok 2003. Krajské finanční „injekce“ se dočkají také některé subjekty z okresu Rakovník.

 


 

Po úřadu Technické služby a městská policie

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). V minulém čísle Raportu jsme zveřejnili novou strukturu Městského úřadu Nové Strašecí, která vešla v platnost počínaje 1. lednem letošního roku. Součástí nového odboru investic se staly také Technické služby města Nové Strašecí a útvaru tajemníka byla podřízena organizační složka Městská policie Nové Strašecí. Tyto dvě instituce byly v minulosti několikrát podrobeny ze strany zastupitelů kritice. Trnem v oku jim byly především početní stavy obou organizací, efektivita jejich práce a přílišné zatížení městské pokladny. Na to, jaký postoj zaujme k Technickým službám a městské policii nové vedení města, jsme se zeptali starosty Jakuba Kleindiensta.

 


 

Pohotovost jen do dvaadvaceti, lékárny žádný pokrok

RAKOVNÍK (bed). Jen mírného pokroku dosáhla v uplynulém týdnu jednání mezi ředitelem Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje MUDr. Robertem Zelenákem, který byl krajským zdravotním radou pověřen zabezpečením pohotovostní služby v jednotlivých okresech, a zástupci lékáren a praktických lékařů okresu Rakovník. Téma: zajištění lékárenských pohotovostí a lékařské služby první pomoci (LSPP) v roce 2003.

 

 

Letiště v prvním kole neprošlo

RAKOVNÍK (ps). V pátek 24. ledna se v devět dopoledne sešla v hudebním klubu Letiště kolaudační komise složená ze zástupců správy odboru majetku města, odboru výstavby městského úřadu, hygienické stanice, hasičů a živnostenského úřadu. Letiště však zatím zkolaudováno nebylo a po odstranění nedostatků bude přikročeno k dalšímu řízení.

 

 

Sálem kulturního centra létaly opravdové kulky

Malorážním králem se stal Miloň Cír

RAKOVNÍK. Harašení závěrů historických flint, odlesk šavlí a svátečních uniforem, vůně střelného prachu v ovzduší. Pokud jste si nechali ujít sobotní ples rakovnických ostrostřelců, pak vězte, že podobnou atrakci můžete navštívit až zase za rok.

Sláva Vaic

 

 


NEJZAJÍMAVĚJŠÍ INFORMACE Z OKRESU RAKOVNÍK NAJDETE JAKO KAŽDÝ TÝDEN
NA STRÁNKÁCH TÝDENÍKU RAPORT

 

 

 

Do zásahu nemůžete jít s myšlenkou, že vám může jít o život

 „Záchranáři musí být schopni pomoci v jakékoli situaci,“ říká hasič a specialista na výškové práce Václav Richter.

Čtěte na str. 4

 

Co možná v televizi neuslyšíte

Jiří Krampol je výborný bavič, ale technický antitalent.

Čtěte na str. 9

 

Rakovničtí pozemkáři oslavili třicetiny

Bandy, pozemní a halový hokej již přinesl Rakovníku několikanásobnou republikovou slávu.

Čtěte na str. 9

 


 

TISKOVKA

Rada na dvakrát

RAKOVNÍK (ps). Radní se minulý týden sešli hned dvakrát. Poprvé jednali ve středu od 16 až téměř do půlnoci, kdy přerušili jednání, aby pokračovali druhý den od 16 do 19 hodin v projednávání návrhu rozpočtu.

Pavlík pustil Sunkovského

RAKOVNÍK (ps). Na návrh členů změnila městská rada vedení sportovní komise. Marka Pavlíka, který vedoucí funkci odmítl s tím, že zatím nemá pro takovou práci dostatek zkušeností , nahradil Milan Sunkovský, předseda sportovní komise z minulého volebního období.

 

Za reklamy se nevybíralo

RAKOVNÍK (ps). Poměrně značný rozruch způsobila v loňském roce snaha odboru životního prostředí vymáhat od podnikatelů poplatky za reklamy na veřejných prostranstvích města. Velmi přísná vyhláška byla nakonec na popud živnostníků pozměněna, nicméně ani nižší ceny za reklamu nepřinesly kýžený efekt. „Zjistili jsme, že odbor nemá dosud ukončeny sporné případy z roku 2001 a nevybral z reklam ani za loňský rok. Naštěstí nám vyhláška umožňuje vybírat za tři roky zpět, a tak to bude úkol pro nové vedení odboru. Chceme vyhodnotit veškeré smlouvy, které máme na reklamu, od systému Inform až po výlepové plochy,“ naznačuje starosta Zdeněk Nejdl.

 

Zkontrolují sportovce

Referentka vnitřního auditu letos zkontroluje mimo jiné i to, jak sportovní kluby a oddíly nakládají s městskými prostředky. Předmětem kontroly bude hospodaření SK Rakovník, zimního stadionu, Lokomotivy i dalších klubů, které získávají příspěvky na provoz sportovních zařízení.

 

Rada chce dražší popelnice

RAKOVNÍK (ps). Městská rada schválila návrh vedoucího finančního odboru, který přišel s myšlenkou požadovat od občanů Rakovníka poplatek 500 Kč za svoz a ukládání komunálního odpadu. To je o 110 korun více než vloni, kdy se platilo 390 Kč. „Město stojí celé odpadové hospodářství 9,5 milionu. Na platbách od občanů jsme měli v loňském roce získat 6,2 milionu, ale zatím není vše vybráno. Takže navrhujeme 500 Kč, což je částka, kterou nám umožňuje zákon a je srovnatelná s jinými městy. Výši poplatku musí schválit zastupitelstvo, takže předpokládáme, že se o tom bude asi ještě hodně diskutovat,“ naznačuje Nejdl.

 

Více za plyn

RAKOVNÍK (ps). Tepelné zásobování zvedlo od 1. ledna ceny tepla z 322 na 341,95 korun za jeden gigajoul. Reaguje tak na zvýšení cen plynu, které k tomuto datu uskutečnila Středočeská plynárenská.

 

Sociální ubytovna

RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník dostalo na starost také bývalou sociální ubytovnu okresního úřadu. Jedná se o garsonku v ulici S. K. Neumanna čp. 1509, která má sloužit jako předhocné bydlišt pro klienty odboru sociálních věcí, kteří se vrátí z výkonu trestu nebo se ocitnou v jiných kritických životních situacích. Ubytovnu mohou využívat maximálně na tři měsíce s tím, že musí hradit měsíční nájemné ve výši 2500 Kč a dodržovat režim ubytovny. Platí tu např. zákaz donášení a požívání alkoholických nápojů, zákaz návštěv apod.

 

Peosta a město - dva soudní spory

RAKOVNÍK (ps). Právní zástupce Jaroslavy Šindlerové se obrátil na město, aby doplatilo jeho mandantce 149 tisíc korun. Jde o peníze, za které měla Peosta poskytnout svým klientům služby, aniž by pak dostala od města smluvní příspěvek. Radní žádost odmítli, a tak se právník Peosty hodlá obrátit na soud. Naopak město Rakovník požaduje od Peosty 184 tisíc korun, což mají být peníze, které byly podle názoru města neoprávněně vyplaceny za služby občanům, kteří byli hospitalizováni nebo již dokonce zemřeli. Také město se poté, co případ odložila policie, hodlá obrátit k soudu.

 

Šnajberk do března

RAKOVNÍK (ps). Radní se znovu zabývali žádostí nájemce Domu osvěty. Martin Šnajberk požádal radu, aby mohl v objektu setrvat do konce března a uskutečnoct všechny nasmlouvané akce. Radní mu vyhověli s podmínkou, že musí do 28. ledna složit na účet města 15 tisíc korun jako nájemné na tři měsíce dopředu. Ustoupila tak z dodatku smlouvy, který stanovil nájemné na 20 tisíc korun měsíčně.

Poprvé do zahraničí

RAKOVNÍK (ps). Zastupitelé Štíbr, Nejdl, Semerádt a Volf vyrazí na svoji letošní první zahraniční cestu. Ve dnech 3. až 5. února pojedou služebním vozem do Rakouska na valnou hromadu společnosti Tepelné zásobování.

 

 

 


Své názory na témata z aktuálního i minulých vydání můžete zasílat na adresu redakce nebo elektronické pošty:
raport@raport.cz


Předchozí vydání:

Ročník 13
rok 2003
                 

č.1(7.1.2003)
č.2(14.1.2003)
č3(21.1.2003

Ročník 12
rok 2002
__________

č.2(8.1.2002)
č.3(15.1.2002)
č.4(22.1.2002)
č.5(29.1.2002)
č.6(5.2.2002)
č.7(12.2.2002)
č.8(19.2.2002)
č.9(26.2.2002)
č.10(5.3.2002)
č.11(12.3.2002)
č.12(19.3.2002)
č.13(26.3.2002)

č.14(2.4.2002)
č.15(9.4.2002)
č.16(16.4.2002)
č.17(23.4.2002)
č.18(30.4.2002)
č.19(7.5.2002)
č.20(14.5.2002)
č.21(21.5.2002)
č.22(28.5.2002)
č.23(4.6.2002)
č.24(11.6.2002)
č.25(18.6.2002)
č.26(25.6.2002)
č.27(2.7.2002)
č.28(9.7.2002)
č.29(16.7.2002)
č.34(20.8.2002)
č.36(3.9.2002)
č.37(19.9.2002)
č.40(1.10.2002)
č.41(8.10.2002)
č.42(15.10.2002)
č.43(22.10.2002)
č.44(29.10.2002)
č.45(5.11.2002)
č.46(12.11.2002)
č.47(19.11.2002)
č.48(26.11.2002)
č.49(10.12.2002)

Ročník 11
rok 2001
__________

č.1(3.1.2001)
č.2(9.1.2001)
č.4(23.1.2001)
č.5(30.1.2001)
č.6(6.2.2001)
č.7(13.2.2001)
č.8(20.2.2001)
č.9(27.2.2001)
č.10(6.3.2001)
č.11(13.3.2001)
č.12(20.3.2001)
č.13(27.3.2001)
č.14(3.4.2001)
č.15(10.4.2001)
č.16(18.4.2001)
č.17(24.4.2001)
č.18(2.5.2001)
č.19(9.5.2001)
č.20(15.5.2001)
č.22(29.5.2001)
č.23(5.6.2001)
č.24(12.6.2001)
č.25(19.6.2001)
č.26(26.6.2001)
č.27(3.7.2001)
č.28(10.7.2001)
č.29(17.7.2001)
č.30(24.7.2001)

č.31(31.7.2001)
č.32(7.8.2001)

č.33(14.8.2001)

č.35(28.8.2001)
č.36(4.9.2001)

č.37(11.9.2001)

č.38(18.9.2001)
č.39(25.9.2001)
č.41(9.10.2001)
č.43(23.10.2001)
č.44(30.10.2001)
 č.45(6.11.2001)
č.46(13.11.2001)
č.47(20.11.2001)
č.48(27.11.2001)
č.49(4.12.2001)
č.50(11.12.2001)
č.51(18.12.2001)

Ročník 10
rok 2000
__________

č.1(4.1.2000)
č.2(11.1.2000)
č.3(18.1.2000)
č.4(25.1.2000)
č.5(1.2.2000)
č.6(8.2.2000)
č.7(15.2.2000)
č.8(22.2.2000)
č.9(29.2.2000)
č.10(7.3.2000)
č.11(14.3.2000)
č.12(21.3.2000)
č.13(28.3.2000)
č.14(4.4.2000)
č.15(11.4.2000)
č.16(18.4.2000)
č.17(26.4.2000)
č.18(3.5.2000)
č.19(10.5.2000)
č.20(16.5.2000)
č.21(23.5.2000)
č.22(30.5.2000)
č.23(6.6.2000)
č.24(13.6.2000)
č.25(20.6.2000)
č.26(27.6.2000)
č.27(4.7.2000)
č.28(11.7.2000)
č.29(18.7.2000)
č.30(25.7.2000)
č.31(1.8.2000)
č.32(8.8.2000)
č.33(15.8.2000)
č.34(22.8.2000)
č.35(29.8.2000)
č.37(12.9.2000)
č.38(19.9.2000)
č.39(26.9.2000)
č.40(3.10 .2000)
č.41(10.10.2000)
č.42(17.10.2000)
č.43(24.10.2000)
č.44(31.10.2000)
č.45(7.11.2000)
č.46(14.11.2000)
č.47(21.11.2000)
č.48(28.11.2000)
č.49(5.12.2000)
č.50(12.12.2000)
č.51(19.12.2000)
__________

Ročník 9
Rok 1999
__________

č.28 (13.7.1999)
č.29 (20.7.1999)
č.30 (27.7.1999)
č.31 (3.8.1999)
č.32 (10.8.1999)
č.33 (17.8.1999)
č.34 (24.8.1999)
č.35 (31.8.1999)
č.36 (7.9.1999)
č.37 (14.9.1999)
č.38 (21.9.1999)
č.39 (28.9.1999)
č.40 (5.10.1999)
č.41(12.10.1999)
č.42(19.10.1999)
č.43(26.10.1999)
č.44 (2.11.1999)
č.45 (9.11.1999)
č.46(16.11.1999)
č.47(23.11.1999)
č.48(30.11.1999)
č.49 (7.12.1999)
č.50(14.12.1999)
č.51(21.12.1999)
č.52(28.12.1999)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WB01439_.gif (2254 bytes)

Zajímavé informace z okresu Rakovník najdete i zde:

Oficiální server Rakovnicka
(http://www.rakovnik-info.cz)

WB01439_.gif (2254 bytes)

Vaše ohlasy a dotazy po stránce obsahové směřujte: e-mail: raport@raport.cz
Vaše ohlasy a dotazy po stránce internetového provedení směřujte: e-mail: tcomp@tcomp.cz

Příjem inzerce do tištěného vydání týdeníku Raport směřujte:
Týdeník RAPORT, Ottova 418, Rakovník, 269 01
Tel./fax: 0313/512601

Optimalizováno pro MS Internet Explorer 4.x a Netscape Navigator 4.x (rozlišení 800x600)
Design:
TComp, spol. s r.o., 1998