Přidají převážně sestrám

RAKOVNÍK. Již po několika měsících správy nemocnice novým vedením se začíná blýskat na lepší časy. „Povedlo se nám obhájit všechny ambulance, které Rakovník provozoval, a dokonce i lůžková zařízení gynekologicko – porodnické a neonatologii,“ uvedl ředitel Jaromír Bureš na setkání souvisejícím se slavnostním spuštěním nového CT.

Po jednání s dvěma významnými pojišťovnami VZP a Metal Alianz získal příslib na vyřešení stávajících problémů v průběhu roku 2008 „Dětské oddělení nám nebylo doporučeno, pouze jako stacionář, ale doufám, že i tento problém vyřešíme. Já osobně se domnívám, že dětské lůžkové oddělení v Rakovníku zůstane zachováno, i když tu není velký počet dětí,“ dodal a jeho názor potvrdil i hejtman Petr Bendl. „O neonatologii jsme hodně diskutovali s panem ředitelem i s ministerstvem. Věříme tomu, že nebude důvod k žádnému radikálnímu opatření. Ba naopak jsme přesvědčeni, že rakovnický region má svou budoucnost, ke které přispěje i otevření poloviny úseku rychlostní komunikace R6 v příštím roce. Tím by se region časově přiblížil Praze a lidé by tu zůstávali a měli důvod zde zakládat rodinu.“

Druhým důležitým krokem je částečná stabilizace personálu. Firma se rozhodla od 1. ledna navýšit mzdy v nemocnici na úroveň státních tabulek. Navýšení se týká všech kategorií zaměstnanců převážně sester a znamená roční výdaje přes pět miliard korun. „Průměrně jde o 430 tisíc korun měsíčně, což je asi 5,3 miliardy za rok. Předpokládáme, že tím se roztočí spirály ohledně pohotovostí a podobně, ale tímto jsme se dostali na státní tabulky, což byl jediný krok, jak zamezit odchodu sester do Prahy či Kladna,“ dodává Jaromír Bureš. Mnohým zaměstnancům stačil příslib, že tato změna nastane, a někteří dokonce stáhli výpovědi. „To byl pro mě signál, že pokud doplníme stav personálu, situace se stabilizuje,“ uzavírá ředitel nemocnice.

Lenka Pelcová

« Zpět