Ročník 31
Číslo 15
15. 04. 2021

Foto RAKOVNÍK. Vlakové nádraží v Rakovníku patřilo ve čtvrtek filmařům. A ne ledajakým. Zaměstnanci Českých drah z Rakovníka, Berouna a Kladna za zapojili do celosvětové taneční výzvy Jerusalema challenge a jejich tanec bude zachycen na videoklipu. Píseň přišla z Jihoafrické republiky a stala se světovým symbolem boje proti koronaviru a díků zdravotníkům za jejich nasazení v době pandemie. K drážním tanečníkům se následně připojili „cestující“ z country souboru Lentilky.

 • Černý den okresního fotbalu

  RAKOVNÍK. „Volal mi Titlbach.“ „A co chtěl?“ „Abych šel místo tebe na valnou hromadu OFS.“ „A cos mu řek?“ „Že se tě musím zeptat.“ „Tak tos mu řek dobře. Půjdu tam já, protože tyhle lidi už v okresním fotbale nechceme.“

 • Do školy se těšily děti i učitelé

  NOVÉ STRAŠECÍ. V pátek hodinu před polednem jsme ředitele Základní školy v Novém Strašecí zastihli notně rozběhaného, ale s úsměvem na tváři. „Před hodinou dovezl školník z Rakovníka testovací sady. Rozvezl je do našich čtyřech školek a teď je roznášíme do 17 učeben školy. K tomu dezinfekce, utěrky, gumové rukavice, respirátory (kdyby někdo zapomněl) a návleky na boty pro rodiče. Pak budeme moci říct, že jsme připraveni,“ říká v ředitelně Petr Chochola a ukazuje tlustý svazek papírů.

 • Nechci si zvykat na život mezi odpadky

  NOVÉ STRAŠECÍ. Vilová čtvrť U Vodojemu leží v odlehlém koutu Nového Strašecí. Čistota a posečené trávníky před domy jsou znamením, že svého bydlení si tu občané považují. Když vám ale před domem vyroste stání se sedmi barevnými kontejnery, je po idylce.

 • Jel na pomoc kamarádům

  PŘÍLEPY. Dopadlo to špatně, a případ bude mít zřejmě i soudní dohru. Ale je pravda, že to mohlo skončit ještě daleko hůř.

 • Za plexisklem a bez dětí

  RAKOVNÍK. Za normální situace by to byl pro každého budoucího školáka velký den. Děti by se oblékly do svátečního, cestou by si rychle zopakovaly adresu, jména rodičů nebo naučenou básničku a pak by s větší či menší nervozitou poprvé prošly obřími vstupními dveřmi do školy. Letošní předškoláci však nic takového nezažijí. Stejně jako loňští o první životní prověrku svých znalostí a dovedností kvůli pandemii přijdou. Zápisů na základních školách, které začaly hned po velikonočních prázdninách, se opět účastní jen rodiče.

 • Retenční nádrže Šanov a Senomaty

  RAKOVNICKO. Nedostatek vody na Rakovnicku by měly vyřešit retenční nádrže Šanov a Senomaty. V současné době se pracuje na přípravách a samotná stavba by měla začít za tři roky. Retenční nádrže Šanov a Senomaty by měly zajistit dostatek vody v Rakovnickém potoce, její regulaci a tím pádem i dostatečné množství spodních vod. Jelikož je ale Rakovnicko jedním z nejsušších regionů v Česku, do budoucna se také počítá s připojením na plánovanou nádrž Kryry, která by do Rakovnického potoka mohla přivést vodu z řeky Ohře.

 • Vietnam se mu stal trvalou láskou

  RAKOVNÍK. Pravda, cestování je dnes problematické i z okresu do okresu, natož do exotických zemí. Pokud se chcete alespoň obrazem přenést do Vietnamu, máte jedinečnou šanci. Muzeum TGM ve spolupráci s Jaroslavem Pickou pro vás v Galerii Samson Cafeé připravilo výstavu jeho fotografií z Vietnamu.

 • Až 80 procent českého chmele se vyváží

  Začít na 10 hektarech znamená náklady kolem 20 milionů

  Str. 4

  Tři mosty přes Berounku

  Konec převoznické živnosti ve Zbečně přišel v roce 1925

  Str. 7

  Z bývalého JZD Lišany vzniknou byty

  Až osmdesát bytových jednotek se dvorem a zelení

  Str. 3

« Zpět