Ročník 30
Číslo 22
04. 06. 2020

Foto RAKOVNÍK. Maturity na Střední zemědělské škole v Rakovníku se rozjely na plné obrátky. Během praktických zkoušek na školním statku Bulovna studenti předvedli odborné znalosti z rostlinné a živočišné výroby i zemědělské techniky.

 • Tuc tuc znělo celou noc

  NOVÉ STRAŠECÍ/RAKOVNÍK. Že uvolnění koronavirových opatření inspiruje pořadatele k uspořádání hudebních akcí, se dalo tušit. Že to ale bude rovnou technoparty s několika stovkami lidí, čekal málokdo. Údolí Konopasu mezi Novým Strašecí a Stochovem má tvar velkého reproduktoru, a tak není divu, že se tudy v pátek večer nesly dunivé tóny na kilometry daleko.

 • Polovina studentů se hlásí na vysokou

  RAKOVNÍK. Víte, čím je způsobena anemie u prasat, kolik váží selátko po porodu, jaké může mít neduhy…? Studenti SZeŠ Rakovník musejí dobře znát i princip technologických zařízení, kterými je prasatům do žlabů přiváděno krmivo.

 • Odešel Pavel Gregorič

  Nad branami Tradičního pivovaru v Rakovníku vlaje již více jak týden černá vlajka. Byla vyvěšena na počest Ing. Pavla Gregoriče. Jedné z nejvýznamnějších osobností českého pivovarnictví po roce 1989. Jeho zásluhou máme v regionu dva silné pivovary. Nejprve stál u velkého přerodu Královského pivovaru Krušovice, později byl hlavní osobností záchrany Tradičního pivovaru v Rakovníku.

 • Račí hrad otevře, Opolenec ne

  RAKOVNICKO. „Zůstaňte během prázdnin v České republice, podpořte domácí turistický ruch,“ doporučoval mimo jiné i premiér této země. Naplnit jeho výzvu však není úplně snadné. A to ani pro pořadatele dětských táborů. Kvůli složitosti tzv. Hygienicko-protiepidemických opatření stanovených pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020 zůstanou některé areály prázdné a rodiče budou muset hledat pro své děti náhradní řešení.

 • Tankodrom na Žatec se dočká opravy

  RAKOVNICKO. Jistě dobrou zprávou pro všechny řidiče je to, že Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) podala žádost o stavební povolení na rekonstrukci silnice číslo II/227 a II/221 vedoucí přes Svojetín až na hranici Středočeského kraje. Pokud vše dobře dopadne, s opravou se začne v příštím roce a největší tankodrom na Rakovnicku konečně po dlouhých letech zmizí.

 • Srazil dívku na přechodu

  RAKOVNÍK (slv). Hustý provoz vyžaduje po řidičích opatrnost zvláště při míjení přechodů. Snadno lze přehlédnout, že auta v protisměru dávají chodcům přednost, což je pro ně signálem, že mohou vstoupit do komunikace.

 • Krty neotevřou, Eldorado pojede

  RAKOVNICKO. Stanový tábor nevyroste ani letos v Krtech. „Je nám to neskutečně líto, ale rozhodli jsme se, že letos letní tábory rušíme, nebude se konat jediný turnus. Nastavená pravidla ministerstvem zdravotnictví nejsme schopni v našich podmínkách dodržet,“ řekla hlavní vedoucí tábora Blanka Holopírková.

 • Obnoví starou hasičskou nádrž

  VŠESULOV. Vody v krajině stále ubývá a dnešním trendem je obnovování rybníků a vodních nádrží. Stejným směrem se vydávají také Všesulovští. Chystají se na revitalizaci vodní nádrže, která byla dlouhou dobu nevyužívaná. V plánu mají také opravu hráze rybníka.

 • Zatím děláme, že se to uvolní

  RAKOVNÍK. Na den D spojený s otevřením muzeí a výstavních síní netrpělivě čekali také v Rabasově galerii v Rakovníku. Že všechno špatné bylo i k něčemu dobré nám potvrdil ředitel Václav Zoubek.

 • Můžeme ještě zastavit globální oteplování?

  Největší hrozba je ukryta hluboko pod povrchem

  Str. 4

  Rakovničtí udavači a kolaboranti

  Dramatické okamžiky z konce 2. světové války

  Str. 7

  Sušárna byl demoliční oříšek

  Ruina z mutějovické návsi konečně mizí

  Str. 3

« Zpět