Ročník 29
Číslo 8
21. 02. 2019

Foto RAKOVNÍK. I když stavební práce na rakovnickém akvaparku neutichají ani během víkendu, uplynulý týden zde bylo přece jen rušněji. Kolem dřevem obložené věže začali montéři instalovat plastovou housenku tobogánu. Její oranžovou barvu nelze přehlédnout. Čile se pracuje i na vnitřním a venkovním bazénu. Akvapark má být otevřen ke sklonku letošního roku.

 • Není nad české maso

  RAKOVNÍK. Pokud vám záleží na tom, jaké maso jíte, neuděláte chybu, když se postavíte do fronty u pultů regionálních řezníků. Ať už se jedná o prodejny řeznictví Vrábík Kněževes nebo Hendrich Lužná, s polským vepřovým nebo hovězím masem se tu rozhodně nepotkáte. To samé platí o mase z hořesedelských jatek.

 • Dítě bez přilby nabouralo do auta

  KNĚŽEVES. Slunečné nedělní odpoledne skončilo nešťastně pro šestiletého chlapce z Kněževsi. Jel se projet se svým otcem na kole, ale domů se ten den už nevrátil. Skončil v pražské nemocnici. Když totiž společně projížděli v protisměru jednosměrnou Štrosovu ulici, chlapec otci ujel. Aniž by se rozhlédl, vjel na hlavní silnici, a to přímo pod kola projíždějícího automobilu.

 • Cestou k ohni pomohli s nehodou

  JESENICE (ref). Od autogenu vzplála v úterý 12. února v Jesenici plastová střecha násypky v areálu bývalého ZTZ. Profesionální hasiči z Rakovníka spolu s dobrovolníky z Kolešova a Jesenice vyjížděli k požáru krátce po 10. hodině. Na místo vyjela i jednotka z Kralovic, dobrovolní hasiči z Kněževsi se zase ujali zálohy v Rakovníku. Zhruba po půl hodině byli hasiči na místě a požár se jim podařilo ihned zlikvidovat. Celá událost se naštěstí obešla bez zranění i bez škody na majetku.

 • Strašecí má nejlepšího automechanika v kraji

  NOVÉ STRAŠECÍ. Loni druhé místo v opravářích zemědělských strojů a svářečské soutěži O zlatou kuklu. Letos si SOUz v Novém Strašecí udělalo další významný „zářez na pažbě“ úspěchů. Učeň Jakub Dytrych získal 1. místo v prestižní krajské soutěži Automechanik-junior.

 • Za Vladimírem Procházkou

  Pro muzikanty a nimrody byl vždycky Láďa. Jen málokdo měl tolik kamarádů od Zlína po Aš jako on. Jeho chlapskou postavu se širokým úsměvem a bodrým stiskem ruky jste si zapamatovali po prvním setkání. Stejně jako tón jeho saxofonu.

 • Potravinová sbírka pro potřebné

  RAKOVNÍK. Během šesti měsíců se ve městě uskutečnila již druhá potravinová sbírka. Ta první byla celonárodní a konala se v listopadu, druhou uspořádali na začátku února sportovci v rámci charitativní akce Retro hokejbal pomáhá.

 • Nájemce kulturáku v Pavlíkově opět končí

  PAVLÍKOV. V posledních letech začaly mizet hospody z vesnic. Pro nájemce je provoz nerentabilní, pro obce by to byla další velká zátěž. A tak se pomalu uzavírají. Podobné je to i s kulturními domy. V Chlumu ho už zavřeli, v Pavlíkově hledají nového nájemce. Místní se tak obávají, aby nepřišli o poslední místo ke společnému setkávání.

 • Masopust s třímetrovým sulcem

  NOVÉ STRAŠECÍ. Máte rádi huspeninu, respektive sulc? Třepavou pochoutkou s kousky masa i zeleniny, která bývá stejně jako jitrnice nebo tlačenka jedním z produktů domácích zabijaček? Pokud se 23. února účastníte Masopustu v Novém Strašecí, budete si moci oblíbenou staročeskou dobrotu užít dosytosti.

 • Maminka se ptala: Proč místo Edy nehraješ radši vraha?

  Michal Isteník začínal svoji hereckou dráhu v Novém StrašecíStr. 4

  Nájemci kulturáku v Pavlíkově opět končí

  Kulturní dům ve Chlumě uzavřen, nad pavlíkovským otazníky

  Str. 3

  Figurky tvořily kolorit města

  Návraty s Baruškou Pangrácovou a Karlem Rejzkem

  Str. 7

« Zpět