Ročník 27
Číslo 25
22. 06. 2017

Foto MŠEC. Požár se na stodolu rozšířil z hořícího automobilu, jeho příčinou je nejspíš nedbalost při opravě. Nakonec shořel i starý traktor.

 • Kraj: stanovisko do dvou týdnů

  RAKOVNIK/PRAHA. O situaci, která nastala na MOA Rakovník po výpovědi dvou učitelů, jsme informovali v minulém Raportu. Proti postupu ředitelky Radky Soukupové chystají na středu studenti protestní pochod. Dnes na str. 9 přinášíme názory dotčených osob a o stanovisko jsme pořádali i zřizovatele školy: Středočeský kraj.

 • Strom padl na dětské hřiště

  RAKOVNÍK. Vzrostlé stromy v městské zástavbě jsou krásné, ale mohou být i velkým rizikem. Na staré uschlé jilmy a topoly v sousedství dětského sportoviště upozorňují občané rakovnické čtvrti Průhon kompetentní orgány již léta. Náraz větru minulé pondělí způsobil, že strom s rozložitou korunou se zřítil doprostřed hřiště. Jen náhodou nedošlo k neštěstí.

 • Požár se škodou 1,5 milionu

  MŠEC. Ze stodoly a přístavku u rodinného domu ve Mšeci zbyly kvůli nedělnímu požáru jen obvodové zdi. Dům se naštěstí podařilo od plamenů ochránit. I tak ale byla škoda vyčíslena na 1,5 milionu korun. Plameny se rychle šířily i kvůli tomu, že byla ve stodole uskladněna sláma.

 • Kdo si tropí legraci z policie?

  RAKOVNÍK. Po celé republice řeší policie telefonáty neznámého „vtipálka“, který se vydává za youtubera jménem Mike Pán a rozesévá po městech imaginární bomby. Případů už je tolik, že budou pravděpodobně postoupeny k šetření na národní centrálu organizovaného zločinu. Pozornosti pachatele neušlo ani město Rakovník. Na jeho obvodní oddělení zavolal 17. května čtvrt hodiny před půlnocí.

 • Oprava kanalizace v Čsl. Armády

  NOVÉ STRAŠECÍ. Rekonstrukce chodníku v části ulice Čsl. Armády je vhodnou příležitostí k tomu opravit i kanalizaci. Vzhledem k tomu, že provoz kanalizace zajišťují zdejší technické služby, provedly ještě před touto realizací vyčištění stoky a také zajistily kamerovou prohlídku.

 • Skutálela se ze stezky

  SKRYJE (peg). Turistická stezka ze Skryjí na hrad Týřov se opět stala dějištěm záchranné akce.

 • Práci nabízelo dvanáct firem

  RAKOVNÍK. „Letos to je lepší než loni.“ „Stísněné prostory.“ „Skoro vše práce na směny.“ „Lepší nabídka práce než minule.“ To jsou jen některé ohlasy, které napsali návštěvníci burzy práce. Ačkoli se 7. června otevírala úderem deváté hodiny, už od osmé se před úřadem práce začala tvořit fronta. Že by byla opravdu taková poptávka po volných místech? Bohužel jen částečně. Spousta nedočkavců přišla hlavně pro razítko. Nezaměstnaní v evidenci úřadu práce totiž měli účast na burze povinnou a důkazem, že ji skutečně navštívili, bylo právě razítko. Proto ta fronta. I bez ní byl ale o burzu práce velký zájem.

 • Záchrana svatostánku začíná

  MUTĚJOVICE. Pokud by vás někdo zavedl se zavřenýma očima do mutějovického kostelíku sv. Prokopa, uvnitř vám řekl, abyste je otevřeli a hádali, kde jste, nejspíš by vás kostel jako odpověď ani nenapadl. Kolem vás by totiž nebyly žádné lavice, oltář, obrazy, sochy, vysoký strop a okna, ale jen bytelná konstrukce z trámů. Výdřeva a vnější ocelová táhla drží staticky poškozenou kostelní loď pohromadě už zhruba patnáct let. Bez ní by se klenba zbortila, zdi rozestoupily a změnily v hromadu opuky.

 • Duhová víla opět zaplnila KC

  RAKOVNÍK. Představovat Hanu Zagorovou a Petra Rezka je skutečným nošením dříví do lesa. Stačí si jen uvědomit, že zmíněná dáma baví a těší publikum svými písničkami již zhruba pětačtyřicet let a Petr Rezek? Ten začínal jako doprovodný kytarista už v polovině 60. let 20. století. Nejprve působil ve skupině Karkulka a později v Juventusu. Ostatně ani v Rakovníku nebyli tito zpěváci v posledních letech poprvé. Naposledy sem zavítali před zhruba třemi lety a stejně jako ve středu 7. června zcela zaplnili sál KC.

 • Nejlepší dojnice družstvo během pár měsíců oddělalo

  Manžel Vlastimily Nobilisové strávil pět let v uranových dolechStr. 7

  Vejvodův husarský kousek s rakovnickým hokejem

  Bývalý reprezentant a hokejista Kladna na střídačce HCRStr. 8

  Brání své právo na kvalitní studium

  Je situace na MOA důsledkem výběru nového ředitele?

  Str. 9

« Zpět