Ročník 24
Číslo 52
01. 01. 2015

Foto NEZABUDICE (lep). Již podruhé se den po vánočních svátcích sešli u branovského přívozu odvážlivci, kteří si vyzkoušeli, jaké to je ponořit se do ledové Berounky. Letos se do chladných vod odvážilo celkem šest mužů a dvě ženy. Více o celé akci i o tom, co po ní následovalo na protějším břehu, se dočtete v příštím vydání Raportu.

 • Ze Šamotky ubytovna?

  RAKOVNÍK. Část areálu bývalých Rakovnických keramických závodů se objevila v nabídce realitní kanceláře Kašpar. Jenže v současné době již tuto komoditu na webu nenajdete a navíc se šíří neoficiální informace, že má bývalou jídelnu v Šamotce koupit Milan Knor, jenž v Rakovníku provozuje např. ubytovnu na sauně a před časem se zajímal i objekt bývalých kasáren. Nyní se o něm hovoří i jako o zájemci o část Šamotky. Jak jsme zjistili, informace se nezakládá na pravdě. O Šamotku se zajímá jiný subjekt, jehož záměr by měl být pro město pozitivní.

 • Cyklování z grantu, Rack Reyd ob rok

  RAKOVNÍK. Jen málokdo si asi dokáže představit, že by Rakovnické cyklování (RC) vypadlo z nabídky městských akcí. Třídenní sportovní a kulturní podnik je prázdninovým lákadlem pro stovky občanů Rakovníka, dobré jméno má i mezi cyklisty v celé ČR. Na posledním zasedání zastupitelstva se někteří opoziční zastupitelé podivili, proč se položka 200 tisíc na podporu akce neobjevila v rozpočtovém provizoriu na rok 2015. „Znamená to, že o částku na Cyklování se bude žádat formou grantu?“ ptal se Miroslav Koloc. S vysvětlení přispěchal starosta Pavel Jenšovský. Není prý zastáncem toho, aby jakákoliv akce byla vyjmuta z grantového řízení a dávána do závazných ukazatelů rozpočtu.

 • Semerád „straší“ přehradou

  KŘIVOKLÁTSKO. Náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád znovu otevřel letité ožehavé téma – výstavbu přehrady na řece Berounce u Křivoklátu. Poté, kdy tento náměstek za „vlády“ hejtmana Josefa Řiháka ostře kritizoval návrh na zřízení Národního parku Křivoklátsko, aby se o rok později za hejtmana Petery stal jeho propagátorem, nyní přichází s dalším kontroverzním návrhem.

 • Změny u městské policie

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Kromě toho, že na postu vrchního strážníka městské policie skončil v závěru letošního roku Martin Novák, dojde ke změnám i v řadách strážníků. V desetičlenném sboru budou od nového roku dvě místa obsazena nově. Od 1. 1. 2015 totiž musí policisté splňovat podmínku středoškolského vzdělání, proto řady novostrašeckých strážníků opustí ti, kteří je nemají.

 • Ujížděl od nehody

  VELKÁ BUKOVÁ. Řidič, který se snažil 21. prosince ujet z místa nehody, trestu neunikne. Řidička druhého nabouraného automobilu ho pronásledovala. Policistům poté poskytla registrační číslo vozidla, podle něhož ho hlídka dohledala.

 • Chodec na místě zemřel

  SRBEČ (peg). Ani předvánoční čas se nevyhnul tragické události na silnicích. V sobotu 20. prosince se stala smrtelná nehoda na katastru Srbče. Obětí je 55letý chodec, kterého srazila Škoda Octavia.

 • Porodnice od Silvestra

  RAKOVNÍK (bed). Jak jsme avizovali v minulém Raportu, od 1. ledna bude obnoven provoz porodnice Masarykovy nemocnice v Rakovníku. Maminky, které očekávají narození potomka první den nového roku, nebo i ty, které si nejsou jisté, zda „vydrží“ až do 1. ledna, se můžou hlásit v porodnici už o Silvestra.

 • Těžce zraněný cyklista

  RAKOVNÍK (peg). Policie hledá svědky, kteří by mohli pomoci osvětlit příčinu těžkého zranění 59letého cyklisty. Nehoda se stala ve čtvrtek 18. prosince kolem čtvrt na čtyři odpoledne v Bradského ulici.

 • Statek už navštívilo 100 tisíc lidí

  ZBEČNO. Malou slavnost zažili ti, kteří v neděli 21. prosince navštívili v dopoledních hodinách Advent na Hamousově statku ve Zbečně. Jeho správce Luboš Vokoun zde krátce po půl jedenácté přivítal stotisícího návštěvníka.

 • Nová cyklostezka otevřena

  PAVLÍKOV. Tradičním přestřižením pásky byla v úterý 16. prosince oficiálně otevřena cyklostezka z Rakovníka do Pavlíkova. První, kdo si ihned poté na startovní pokyn hejtmana Miloše Petery kus trasy projel, byly děti z pavlíkovské školy. Cyklisté si však zatím na své příliš nepřijdou. Teplé počasí sice cyklovyjížďkám přeje, ale terén v lesním úseku, kde je povrch cesty pouze zpevněný, je příliš měkký na to, aby se po něm dalo příjemně jezdit. Do začátku sezony se snad podaří nedostatky odstranit.

 • Andromedě poputuje téměř šest tisíc

  RAKOVNÍK. Již po osmé se v úterý 16. prosince uskutečnil koncert pro Andromedu. Tradiční byl termín – předvánoční čas, místo – Tylovo divadlo v Rakovníku, účinkující – žáci zdejší ZUŠ a vlastně i diváci, kterými byli především rodiče a prarodiče účinkujících.

 • Nová cyklostezka otevřena

  Kolaři už se mohou vyhnout Pavlíkovským vrškům

  Str. 3

  Raport odhaluje přehmaty, které měly zůstat utajeny

  Zalistujte si v redakčním „bonzbloku“Str. 4

  Sedm kamenů, sedm osudů a kamarádů

  V Hoštích uctili památku zesnulých myslivcůStr. 9

« Zpět