Ročník 24
Číslo 43
30. 10. 2014

Foto BEDLNO. Sedmdesát let uplynulo od letecké bitvy nad Jesenicí, k níž došlo 16. října 1944. V sobotu 25. 10. ji připomněla Skupina historie vojenského a policejního letectva Kolešovice ve spolupráci s městem Jesenice. Vzpomínková akce, na níž událost připomněl vedoucí SHVPL René Černý, proběhla u památníku v Bedlně. Poté proběhla na louce za obcí ukázka, která naznačila, jak asi takový střet mezi americkým a německým letectvem za 2. světové války mohl probíhat. Více příště.

 • Zbytečná závora ve Vysoké?

  RAKOVNÍK. Od pátku lze vjet na Husovo náměstí také Vysokou ulicí, která se stala jednosměrnou. Závora, jenž tu byla v rámci rekonstrukce instalována, je zatím mimo provoz, ale už od středy by měla být zapojena do systému a za parkování nebo vjezd Vysokou ulicí zaplatíte ve stejném režimu jako na náměstí. Jak dlouho bude systém se závorami a budkou výběrčích fungovat, není jisté. Nově zvolené vedení města, které se ujme vlády 10. listopadu, slibovalo voličům změnu. Vítězná ČSSD preferovala ve svém programu parkovací hodiny, Miloslav Kubínek z hnutí ANO by výběr poplatků svěřil lidem z úřadu práce.

 • Trafiky jsme nerozdávali

  RAKOVNÍK. Členové městské rady se teď nemohou dohodnout, kdo z nich nejvíce může za porážku pravicové koalice, která odchází z vedení města po dvanácti letech. Zda to byl radní Miroslav Koloc se svými ambicemi na post starosty, které ho přivedly k založení kandidátky a přetažení doktorů Kronicha a Trešla z kandidátky ODS, nebo je vinen spíše Jan Švácha, jenž se tak trochu z plezíru nechal napsat až na 13. místo, aby zjistil, jak je to vlastně s jeho oblibou mezi voliči, a tím svoji kandidátku poškodil? Odpověď jsme se pokoušeli najít u odstupujícího starosty Zdeňka Nejdla.

 • Aby nevyčerpali potok

  RAKOVNÍK (ps). V areálu SK Rakovník se letos dočkají ještě jedné užitečné investice. Nový zavlažovací systém tu zhotoví Vodní zdroje Ekomonitor Chrudim za 625 tisíc korun. V současné době slouží v areálu zavlažovací systém, který používá pro závlahu dvou travnatých hřišť a jednoho hřiště s umělým povrchem výhradně jen vodu z Rakovnického potoka. Její odběr je však nově omezen a hřiště by tak v době sucha mohlo zůstat zcela bez závlahy.

 • ČSSD se dohodla s Městem pro rodinu

  NOVÉ STRAŠECÍ. Zatímco v Rakovníku bylo o tom, kdo usedne v radě města, rozhodnuto prakticky druhý den po volbách, v Novém Strašecí se jednání uzavírají až nyní, byť zde ČSSD zvítězila s velkou převahou.

 • Rodiče to vidí jinak

  RAKOVNÍK (bed). V minulém čísle Raportu byl zveřejněn článek s názvem „Sestry smrt nezavinily“.

 • Soutěžil jediný drak domácí výroby

  RAKOVNÍK. Trochu zklamání přinesla letošní rakovnická drakiáda pořadatelům z DDM Rakovník. Ne snad, že by na letiště přišlo v sobotu 11. října málo dětí, ale zklamaní byli z draků. Jen jedno jediné dítě si dalo doma tu práci, že draka vyrobilo. Všechny ostatní přinesly koupeného. Za třiadvacet let konání drakiády se to nestalo. Nad papírovými krasavci s vymalovaný obličeji a ocasy z pestrobarevných skládaných papírových mašlí vítězí ti igelitoví. Proč? Jsou bez práce a není tak těžké je dostat vzhůru do oblak.

 • O kaštany stojí jen obory

  RAKOVNICKO. Také patříte k rodinám, které se při podzimních procházkách s dětmi vracejí domů s taškami plnými kaštanů? Děti zkrátka sběr kaštanů milují. Nejen proto, že z plodů rády vyrábějí zvířátka, ale i proto, že je jim líto nechat je jen tak bez užitku ležet. Zatímco v minulosti se sběrem kaštanů zabývala každá škola, stejně jako sběrem papíru nebo pomerančové kůry, dnes už se mu věnují jen některé. Co tedy dělat s bedýnkami kaštanů, které se vám doma hromadí?

 • Horáček s recitálem Mezi námi

  RAKOVNÍK. Píseň Štěstí je krásná věc zahájila ve čtvrtek 16. října velmi příjemný večer v Tylově divadle. S hudebním recitálem nazvaným Mezi námi zavítal do Rakovníka spisovatel, esejista, novinář, textař, básník a producent Michal Horáček. Zcela vyprodané divadlo bylo od první chvíle unášeno netypickým pořadem, který měl tři samostatné části.

 • Evropské finále jí uniklo o vlásek

  Jolana Fáberová druhou nejlepší kadeřnicí v ČR

  Str. 4

  Užiju si i provařený hodinový hotel,

  říká v rozhovoru pro Raport

  Petr Fiala

  Str. 4

  Kdybych kdysi poslechl tátu...

  Vlastní cesta k umění Miroslava Pangráce mladšího

  Str. 9

 • Poselství pro nás všechny...

  RAKOVNÍK (lep). Trochu jako poselství zněl telefonát od Ivety Zelenkové, známé rakovnické pracovnice ADRY. Je totiž tetou zavražděného studenta Petra Vejvody ze Žďáru nad Sázavou. Myslím si, že její slova jsou natolik silná, že nepotřebují další komentář. Nechme proto mluvit Ivetu Zelenkovou.

  „Nechci vám říkat nic k Péťovu životu, to bylo ve všech médiích. Byl to hodný kluk a zatím jediný vnuk našich rodičů. Není pochyb, že to, co se stalo, se stát nemělo. Byla to chyba systému. Chtěla bych, aby se to nějak řešilo, aby to nebyl jen výkřik do tmy. Aby si lidé uvědomili, že často řeší strašné malichernosti. Chtěla bych, aby spolu více mluvili, byli v kontaktu se svými blízkými. Všichni bychom si měli uvědomit, že šance říci druhému, že ho máme rádi, nám bude jednou odebrána.“

  Podvodný inzerát

  RAKOVNÍK (peg). Pětapadesátiletý muž z Rakovníka naletěl podvodníkovi, který si podal falešný inzerát na prodej automobilu. „Oznamovatel narazil na inzerát v inzertních novinách koncem září. Prodej vozidla ho zaujal, zkontaktoval se e-mailem s neznámým prodejcem a domluvil se s ním, že mu částku přesahující 90 tisíc korun zašle na jeho účet. Když 55letý Rakovničan peníze poslal, prodejce s ním přestal komunikovat a do dnešního dne neviděl ani vozidlo, ani peníze. Minulý týden oznámil podvodné jednání na policii,“ říká mluvčí Michaela Richterová. Pachateli hrozí za podvod trest odnětí svobody až na pět let.

« Zpět