Ročník 23
Číslo 4
24. 01. 2013

Foto NOVÉ STRAŠECÍ. K vrcholům Plesu občanů Nového Strašecí patřilo vystoupení dívčí rockové skupiny The Apples. S děvčaty si po půlnoci přišel zazpívat i starosta města Karel Filip. V deskách má text písně Želva.

 • „Smrťák“ u Kracláku

  RUDA. O mladých, nezkušených, a přitom velmi odvážných řidičích s rychlými auty v mnohdy nevyhovujícím technickém stavu ví dopravní policie své. Tentokrát se jeden z nich zapsal do statistiky nehodovosti tím nejsmutnějším způsobem. První smrtelná nehoda letošního roku se stala v úterý 15. ledna krátce po půlnoci u rybníka Horní Kracl na katastru Rudy. Mladý řidič doplatil na vysokou rychlost. Zemřel na místě.

 • Ředitelkou bývalá starostka

  KOLEŠOVICE. Od úterý 15. ledna má Domov pro seniory Kolešovice novou ředitelku. Stala se jí Taťána Čížková, která v minulosti zastávala funkci místostarostky a starostky města Jesenice. Bývalý dlouholetý ředitel František Erba se rozhodl ke konci roku odejít do penze, a tak zřizovatel domova, Středočeský kraj, vyhlásil 28. 11. 2012 výběrové řízení na místo ředitele. Přihlásilo se do něj šest uchazečů, z nichž uspěla právě Taťána Čížková, členka ČSSD.

 • Teplo se zdražovat nebude

  NOVÉ STRAŠECÍ. Vloni po konci topné sezóny došlo k převzetí kotelen od společnosti ENES technickými službami. Řada obyvatel Nového Strašecí měla obavy, aby nedošlo ke zvýšení cen tepla. Dnes už je zřejmé, že se platby za teplo z městských kotelen nezvýší, přestože cena plynu a jeho distribuce na letošní rok stoupla o více než 4 %.

 • Vyšetřování na gZW skončilo

  RAKOVNÍK. Dva měsíce trvalo kriminalistům a soudním znalcům vyšetřování kauzy studenta, který bodl nožem svoji učitelku v kabinetu na Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku. „Po novém roce nám bylo policisty oficiálně oznámeno, že vyšetřování skončilo a protokol byl předán státnímu zástupci,“ uvedl k případu ředitel školy Luděk Štíbr.

 • Pivovarská legenda odešla

  Pivo značky Bakalář zůstane pro mnohé z nás už navždy spojeno se jménem rakovnického sládka Jiřího Holopírka. Narodil se 21. dubna 1939 v Jihlavě. V roce 1958 absolvoval střední průmyslovou školu potravinářských technologií, obor technologie piva a v tomtéž roce dostal tzv. umístěnku do pivovaru v Krušovicích, do jehož správy v té době patřil i pivovar v Rakovníku. Právě sem byl čerstvý maturant vyslán na zkušenou. Tehdy sice bydlel ještě v Praze, ale v Rakovníku na Zátiší žili jeho babička s dědou, takže se měl kam uchýlit. Do Rakovníka se vrátil i po vojně, kterou absolvoval v letech 1959 až 1960. Jiří Holopírek prošel v pivovaru všechny možné profese a začínal doslova od píky. Byl sladmistrem, po té sklepmistrem, v letech 1970 až 1982 podsládkem a od roku 1982 do roku 1995 sládkem.

 • Heren ubývá

  RAKOVNÍK (ps). Přestože vyhláška zakazující herny na katastru města ještě nenabyla účinnosti v celé své šíři, už teď úřad zaznamenal úbytek hracích přístrojů.

 • Tragický duben – zemřeli tři lidé

  RAKOVNICKO. Dvouměsíční uzavírka karlovarky pořádně zamávala statistikou dopravních nehod loňského roku. V době, kdy byl úsek od Šustny k odbočce na Kněževes uzavřený kvůli rekonstrukci mostu a silnice, silně vzrostl počet dopravních nehod. Na objízdné trase směrované přes Rakovník se od 17. září do 23. listopadu stalo 39 autohavárií.

 • Sokolovnu získá darem

  SENOMATY. Budovu sokolovny v Senomatech už nebude vlastnit sportovní klub, ale městys. Klub nemá prostředky ani na její nutnou údržbu, natož rozsáhlou rekonstrukci, kterou objekt potřebuje. Proto uzavřel s městysem dohodu, že ji do 30. června převede do jeho vlastnictví.

 • Těšit se můžeme i na latrínu

  RAKOVNÍK. „Tipuji, že letos budeme mít poprvé nižší návštěvnost, než v minulých letech. Od roku 1992 nám zatím rostla návštěvnost od dvanácti po dvacet šest tisíc. Jsem docela zvědavý, jestli to letos udržíme. Soudím tak podle toho, že jsme poprvé vybrali na vstupném méně než v minulých letech. Naště­stí se tato ztráta trochu vyrovnala prodejem zboží, což nás trochu zachránilo. Obecně se dá říci, že návštěvnost spíše stagnuje,“ říká ředitel muzea František Povolný v úvodu každoročního hodnotícího hovoru.

 • Na hrad Zeman, nebo Schwarzenberg

  V pátek a v sobotu opět k urnám. Koho volí celebrity?

  Str. 9

  Závory nebo parkovací automaty?

  Ani po roce diskuzí není rozhodnuto Str. 9

  Dá se ještě dnes začít podnikat?

  Jaké služby chybí v našem regionu?

  Str. 4

 • Videokronika města

  RAKOVNÍK (ps). Na sklonku roku bylo zveřejněno zadávací řízení k podání nabídky na zhotovení videokroniky města Rakovníka na DVD nosičích. V dané lhůtě byla doručena jediná nabídka. Rada města rozhodla na základě vyhodnocení zadávacího řízení uzavřít smlouvu o dílo s Rudolfem Sedleckým, a to rovnou na čtyři roky (od 1. ledna 2013 do 31. prosince 2016) v ceně 249 tisíc 744 Kč za rok. Cena je včetně DPH.

  Kdo opraví Vladislavovu?

  RAKOVNÍK (ps). Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na zhotovitele rekonstrukce Vladislavovy ulice v Rakovníku. Město musí Vladislavovu ulici zrekonstruovat bez ohledu na to, zda získá dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Celá ulice by měla být rekonstruována od května do listopadu 2013.

  Odprodej prostor

  RAKOVNÍK (ps). Rada města rozhodla znovu zveřejnit záměr odprodeje nebytových prostor v Malinovského ulici včetně podílu na společných částech domu čp. 1589 o výměře 376 m2 a záměr zveřejňovat opakovaně. Nejnižší nabídková cena není stanovena.

« Zpět