Ročník 23
Číslo 3
17. 01. 2013

Foto RAKOVNÍK. První ples letošní sezóny patřil Tradičnímu pivovaru v Rakovníku. Nový za studena chmelený světlý ležák chutnal nejen pánům, ale i něžným dámám.

 • Schwarzenberg doma vyhrál

  RAKOVNÍK. První kolo dlouho očekávaných prezidentských voleb je za námi. Výsledek celostátního hlasování, jehož se zúčastnilo 61,31% zapsaných voličů, rozhodl, že o prezidentské křeslo se za čtrnáct dní utkají expremiér Miloš Zeman a současný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ty posunulo do druhého kola 24,21% resp. 23,40% hlasů. Zeman tedy v prvním kole zvítězil o pouhých osm desetin procenta. Jak volili občané na Rakovnicku?

 • Letos kanalizace v Pecínově

  NOVÉ STRAŠECÍ, PECÍNOV. Nové rozpočtové určení daní a přebytkově navržený rozpočet města na rok 2013 i na roky příští jsou spásou pro občany Pecínova. Právě díky těmto dvěma faktorům podpořilo zastupitelstvo města záměr vybudovat v Pecínově kanalizaci s tím, že je vhodné začít s realizací již v letošním roce.

 • Plesu kraloval nový ležák

  RAKOVNÍK . Má opravdu jiskřivou zlatavou barvu, a když ho poprvé polknete, derou se vám do očí slzy. Jaký říz má za studena chmelený světlý ležák, se mohli přesvědčit i návštěvníci plesu Tradičního pivovaru v Rakovníku.

 • „Atentát“ na kandidáta?

  SÝKOŘICE. Jeden ze žhavých kandidátů na prezidentské křeslo, současný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, má trvalé bydliště na Rakovnicku. Konkrétně v obci Sýkořice. Proto se dalo očekávat, že svůj hlas vloží do urny právě zde, a tak čekalo na ministra na chodbě Obecního úřadu Sýkořice asi dvacet novinářů. „Musím zjistit, kdo všechno tady je, abych to napsal správně do kroniky,“ obcházel novináře místní kronikář a člen volební komise Karel Mutínský.

 • Starosta má nového asistenta

  RAKOVNÍK. V kanceláři starosty města Rakovníka dochází od pondělí k výrazné změně. Na postu sekretářky už nebude pracovat žena, ale muž. Referentem, asistentem a sekretářem, jak se nová funkce jmenuje, se stane teprve čtyřiadvacetiletý Rakovničan Mgr. Vladimír Kališ.

 • V Lubné řádí travič psů

  LUBNÁ. Chovatelé psů, kteří chodí na vycházky v okolí Lubné, by se měli mít na pozoru. V úseku od nádraží podél trati k nové zástavbě došlo opakovaně k otravě psa. Naposledy minulý týden. Starší kokršpaněl tu našel a pozřel návnadu napuštěnou neznámou jedovatou látkou. Přestože chovatelé okamžitě vyhledali veterináře, psovi už pomoci nedokázal. Po půl hodině zemřel.

 • Hořesedelská služebna uzavřena

  HOŘESEDLY (peg). Hořesedelské obvodní oddělení policie je od pondělí 14. ledna zavřeno, ovšem pouze dočasně. V budově probíhá rekonstrukce. „Týká se služebny a dalších vnitřních prostor. Do doby, než budou opravy dokončeny, se hořesedelské oddělení přesouvá do Jesenice. Pro občany se v tuto chvíli tedy mění pouze skutečnost, že jakákoli osobní setkání a jednání budou probíhat na obvodním oddělení v Jesenici,“ vysvětluje mluvčí policie Jana Žáčková. Telefonní linky na hořesedelskou policii (974 880 740 a 725 067 137) zůstávají aktivní, občané se na ně dovolají stejně jako doposud. Pochopitelně lze využít i tísňovou linku 158.

 • Pověste si vítěze

  Kdyby si obce mohly vyvěsit v kancelářích obraz svého nejoblíbenějšího kandidáta z prvního kola prezidentské volby, vypadala by výzdoba následovně: Portrét Jana Fischera, který na Rakovnicku zvítězil v jedenácti obcích, by visel v Drahouši, Kalivodech, Kozojedech, Krupé, Malinové, Městečku, Milém, Mšeckých Žehrovicích, Přílepech, Václavech a Všesulově.

 • na Hradě i hvězdy hollywoodu

  KŘIVOKLÁT. Od Nového roku se stal Státní hrad Křivoklát součástí nové instituce. Bývalé středočeské územní pracoviště Národního památkového ústavu bylo sloučeno spolu s někdejším ústeckým pracovištěm a několika památkovými objekty Karlovarského kraje (Kynžvart, Bečov nad Teplou, Valeč) do nově vzniklé státní organizace, která se jmenuje NPÚ – Územní památková správa v Praze. Jak hodnotí křivoklátský kastelán Luděk Frencl loňský rok?

 • Z koníren bude obřadní síň

  MŠEC. Do prostor v severním křídle mšeckého zámku se můžete podívat jen mimořádně, například při Mšeckých slavnostech, které se konají v létě. Tehdy se totiž z jinak nevyužívaných místností stává výstavní prostor. Pokud Mšeckým vyjdou jejich plány, mohlo by tomu tak být natrvalo.

 • Zlepšit náladu a zvýšit návštěvnost

  RAKOVNÍK. Vždy s nástupem nového letopočtu rekapitulujeme s několika institucemi rok předcházející, i to, co chystají na ten letošní. Jako prvního jsme tentokrát oslovili ředitele Rabasovy galerie Václava Zoubka.

 • Sto milionů do technologií pivovaru

  Z nádvoří zmizí stará sila, přibudou tanky Str. 5

  V Rakovníku se narodilo 400 dětí

  Porodnice patří ke špičkovým zařízením

  Str. 5

  Dvanáct let čeká v železech na záchranu

  Kostel v Mutějovicích je v ohrožení

  Str. 6

« Zpět