Ročník 23
Číslo 2
10. 01. 2013

Foto Prvním letošním miminkem je Ema Hubáčková. Na snímku se svou maminkou Lucií Roztočilovou.

 • Většinou šli recidivisté

  ORÁČOV. Novoroční amnestie vyhlášená prezidentem Václavem Klausem se výrazně dotkla i našeho okresu. Ze 592 vězňů Věznice Oráčov byla propuštěna celá jedna čtvrtina a další pachatelé se na okres vrací i z jiných nápravně výchovných zařízení.

 • Spokojeni hlavně prodejci potravin

  Před Vánocemi zákazníci nakupovali určitě víc než před rokem, shodují se prodejci potravin. Naopak obchodníci s nepotravinářským sortimentem si většinou stěžují na meziroční pokles tržeb.

 • Prvním dítětem Ema Hubáčková

  RAKOVNÍK. Prvním miminkem, které se letos narodilo v rakovnické nemocnici, je Ema Hubáčková – krásné děťátko, které vypadá, jako by bylo na světě již minimálně týden. Podle novopečené třiatřicetileté maminky Lucie Roztočilové je vidět, že si v bříšku pobylo o několik dnů déle.

 • Volba prezidenta

  RAKOVNÍK (bed). Poprvé v historii mají občané našeho státu možnost zvolit prezidenta republiky. První kolo volby proběhne v pátek 11. ledna od 14 do 22 hod. a v sobotu 12. ledna od 8 do 14 hod. „Místa konání voleb v jednotlivých volebních okrscích v Rakovníku byla zveřejněna v měsíčníku Radnice, na úřední desce a na webových stránkách města v aktualitách,“ informovala mluvčí úřadu Alida Štulajterová. Podobně je tomu i ve všech ostatních městech a obcích okresu.

 • Soudní znalci před soud

  RAKOVNÍK. Znalecký posudek, kvůli němuž při prvním soudním projednávání unikl trestu viník dopravní nehody, prověřovalo v průběhu roku rakovnické oddělení hospodářské kriminality. Vyšetřovatel zjistil, že posudek byl zpracován zcela v rozporu se zákonem a na znalce byla podána obžaloba pro spáchání přečinu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek.

 • Rekordní exkurze

  KRUŠOVICE (ps). Nádvoří krušovického pivovaru připomínalo na konci roku záchytné parkoviště autobusů. Dle očekávání tak padl absolutní návštěvnický rekord. Za rekordní dosud Krušovičtí považovali rok 2007, kdy přivítali 45 016 návštěvníků. Loňský rok ale předčil všechna očekávání. Od začátku ledna do konce prosince 2012 přišlo na exkurzi do výrobních prostor pivovaru 50 369 turistů. Přesto v Krušovicích nespí na vavřínech a na letošní sezónu chystají rozšíření nabídky exkurzí i dalších služeb. Již v lednu odstartují speciální kurzy, které se budou se týkat historie pití piva, jeho vaření, čepování i servírování.

 • Odešel Miroslav Tvarůžek

  V pátek 4. ledna, krátce před půlnocí, obletěla Rakovník smutná zpráva. Ve věku nedožitých padesáti let nečekaně opustil tento svět Miroslav Tvarůžek.

 • Škola bude mít přírodní učebnu

  RAKOVNÍK. Žáci 2. ZŠ Rakovník nebudou chodit na vyučování jen do školy, ale čeká je i výuka v přírodě. Díky grantu, který škola získala z Revolvingového fondu ministerstva životního prostředí, může vybudovat tzv. přírodní učebnu. Stejně jako běžné třídy bude vybavena lavicemi, stoly a tabulemi. Povinnou součástí projektu bylo i vytvoření arboreta a sestavení harmonogramu všech aktivit, které se budou v učebně v průběhu jednoho roku odehrávat.

 • Nový maturitní obor

  JESENICE. Nový maturitní obor, jehož náplní bude bezpečnostně právní činnost, by od září ráda otevřela Integrovaná střední škola v Jesenici. Schvalovací proces zatím není uzavřen, ale škola doufá, že potřebné povolení získá včas do začátku přijímacího řízení.

 • „A je to v pytli!“ avšak ne docela

  LÁNY. Vlastně to Roman Havelka udělal dobře. Protentokrát se jako režisér Divadla Tyrš Lány nepostavil jako obvykle mezi své hrající svěřence, ale usadil se výlučně na režisérské židli. Vývoj nového kusu tak mohl sledovat prizmatem toho, komu je určen především. To jest divákovi.

 • Kolem školního stravování se to stále „vaří“

  Scolarest by chtěl převzít další kuchyně

  Str. 4

  Mladé hasiče vede 40 let

  Josef Kessler dobrovolníkem roku

  Str. 4

  Radouš Pavlíček oslavil 80 let

  Malíř, ochotník a sportovec z Městečka

  Str. 9

 • Zapůjčí časomíru

  RAKOVNÍK (ps). Už v září rozhodli zastupitelé o zakoupení a následném zapůjčení časomíry pro sportovní halu TJ TZ Rakovník. Nyní radní doladili s provozovatelem haly smlouvu o výpůjčce zařízení na 10 let s tím, že TJ TZ Rakovník není oprávněno za nájem časomíry požadovat úhradu od dalších subjektů.

« Zpět