Ročník 22
Číslo 43
25. 10. 2012

Foto RAKOVNÍK. Dům osvěty patřil v sobotu večer oslavám padesáti let tanečního orchestru Kampanus. V sále se sešli skoro všichni rakovničtí hudebníci spojení s taneční hudbou. Na podiu se v průběhu večera objevili nejen bývalí členové kapely, ale i spřátelené orchestry Ideal Band, Merkur, QR Band, Šlapeton, Brass Band a další. Na snímku Miroslav Tovara, Martina Polanová a Martin Sokol ze současné sestavy Kampanusu. Více příště.

 • Houbaře objevil až vrtulník

  RAKOVNICKO. Konečně rostou! A houbařů jsou nejen plné lesy, ale i policejní svodky. O největší drama se v pondělí 15. října postaral 74letý muž, který si odpoledne vyjel do lesů kolem Rousínova na houby. Když se přiblížila osmá hodina večerní a on se stále nevracel domů, obrátil se jeho 48letý syn na policii.

 • Panel story pokračuje

  RAKOVNÍK. Obyvatelé pěti rodinných domků a majitelé zahrad za Penny marketem zůstali vloni v červenci odříznuti od zbytku města. Lubomír Lippert, jemuž patří 201 metrů pozemku, po němž část cesty vede, nechal odvézt z místa čtyři panely. Vytvořil tak příkop, který se stal pro osobní auta nepřekonatelnou překážkou. Městský úřad problém vyřešil tak, že navezl štěrk a následně i jiné panely. Z pohledu majetkoprávního se ale spor nepohnul ani o píď. Lubomír Lippert proto opět hrozí stěhováním panelů.

 • O vodovod soutěží 27 firem

  KŘIVOKLÁTSKO. Už několik let čeká celý křivoklátský region, jak to dopadne s realizací projektu „Kanalizace a voda Křivoklátsko“. Období naděje střídají období zmaru a zase naopak. „Občan, nezasvěcený do nesmírně složité administrativy tohoto projektu, se může domnívat, že se stále jen čeká, sliby střídají sliby, a nic se naděje. Opak je ale pravdou,“ říká předseda Svazku obcí KaVK Vladimír Melč.

 • Jeden případ s alkoholem se vrátil

  RAKOVNÍK. Do jednací síně Okresního soudu v Rakovníku se vrátil případ z prostředí odboru dopravy Městského úřadu Rakovník. Vedoucího oddělení dopravně správních agend Jindřich Mach čelil vloni obžalobě pro trestné činy maření úkolů veřejného činitele z nedbalosti a zneužití pravomoci veřejného činitele. Toho se měl dle státního zástupce Milana Jehlíka dopustit v celkem pěti případech, kdy mělo jeho vinou dojít k promlčení nebo odložení přestupků. Okresní soud ho ale zprostil obžaloby. Konstatoval, že k chybám sice došlo, ale přičetl je na vrub velkému pracovnímu vytížení vedoucího. Státní zástupce se proti rozsudku odvolal. Krajský soud ve čtyřech případech verdikt potvrdil, jeden případ vrátil k opětovnému projednání. K domu došlo 9. října.

 • Záchranka i ve Strašecí

  NOVÉ STRAŠECÍ. Od pondělí 29. října začne v novostrašecké poliklinice fungovat nová základna Záchranné služby Středočeského kraje, v pořadí již sedmatřicátá. Podle slov personálního náměstka této služby Petra Macha tak dojde ke zkrácení dojezdových časů v regionu.

 • Vytopená tělocvična

  RAKOVNÍK (ps). Opravu parketové podlahy v tělocvičně 3. základní školy, která byla poškozena letním přívalovým deštěm, zajistí Royal Tech Pardubice za 738 tisíc korun.

 • Místo třech schodů jedny

  RAKOVNÍK (ps). Od bytového domu v Průběžné ulici (čp. 1820 – 1822) směrem k ubytovně Rakony vedla tři schodiště. Nyní dvě postranní zmizela a prostřední bylo rekonstruováno. Protože jsme viděli jednoho z nájemníků, jak vybíhá ze vchodu po čerstvě navezené hlíně, kde ještě před měsícem fungovaly schody, oslovili jsme nájemníky, co úpravě říkají.

 • Rok s iPady – škola nešetří chválou

  RAKOVNÍK. IPady (multimediální počítače, jež jsou někde na půli cesty mezi mobilem a počítačem) nemusejí být jen drahou hračkou, bez níž se v životě klidně obejdete. Že mohou být i užitečným pomocníkem dětí s postižením, vám řeknou v rakovnické speciální škole, kde je rok používají ve výuce.

 • U kostela bude stát sv. Vavřinec

  HOŘESEDLY. U kostela v Hořesedlích bude stát 2,5metrová dřevěná socha sv. Vavřince. Právě tomuto světci je zdejší kostel zasvěcen. Na vznik sochy přispěli i občané, ve sbírce se vybralo 4900 korun. Autorem díla je sochař, kameník a restaurátor Marek Antoš z Prahy.

 • Na onkologii poputuje 50 tisíc

  NOVÉ STRAŠECÍ. Ve středu 10. října proběhl v KC Nové Strašecí již čtvrtý benefiční koncert Děti dětem. Jeho cílem je představit veřejnosti činnost dětí z dětských domovů z různých koutů České republiky. Již tradičně se koná ve městě, kde před patnácti lety vzniklo a dodnes působí občanské sdružení Klub přátel dětí dětských domovů. Letos bylo navíc součástí večera i připomenutí 70. výročí založení zdejšího domova. Výtěžek z dobrovolného vstupného společně s příspěvkem klubu putoval opět na motolskou onkologii. Hlavní myšlenkou tohoto benefičního koncertu je, aby děti z dětských domovů, kterým je pomáháno, pomohly svým zdravotně handicapovaným vrstevníkům.

 • Vánoční světla z Prešova

  RAKOVNÍK (ps). Nové prvky světelných vánočních dekorací dodá do Rakovníka firma NK Illumination z Prešova. „Stávající ozdoby jsou již hodně poruchové a náklady na každoroční opravu se pohybují kolem 60 tisíc korun. Navíc nám vloni vandalové sedm svítících ozdob zničili. Proto jsme se rozhodli pořídit nová světla na vánoční strom za cenu 203 tisíc korun a jedenáct nových svítících dekorací na stožáry veřejného osvětlení za 186 tisíc korun. Fungující staré ozdoby umístíme do dalších ulic v centru města,“ vysvětluje Jan Švácha. Nové dekorace budou méně poruchové a energeticky méně náročné.

  Zateplí Paleček

  RAKOVNÍK (ps). Mateřské centrum Paleček sídlí po přestěhování z objektu MŠ Vinohrady do objektu v Klicperově ulici. Město v montované stavbě provedlo rekonstrukci rozvodů, zasklení rozbitých oken, opravu střechy a výmalbu interiérů. Nejslabší stránkou objektu tak zůstalo chybějící zateplení. Proto se centrum ještě před zahájením topné sezóny rozhodlo zajistit práce vlastními silami s tím, že garantem se stane firma Kobo/Blesk. Provede klempířské práce, úpravu hromosvodů a odkouření plynových kamen. Město zaplatí materiál v ceně 36 tisíc korun.

  První granty vyhlášeny

  RAKOVNÍK (ps). Jako každoročně i letos město Rakovník vyhlásilo témata pro poskytování finančních příspěvků v oblasti protidrogové prevence, sociálních věcí a zdravotnictví. V seznamu je celkem třináct témat. Uzávěrka pro podávání žádostí je 31. ledna 2013. Podobně jako v minulých letech by mělo být mezi žadatele rozděleno kolem 200 000 Kč.

 • Na Rakovnicku vyhráli komunisté

  Výsledky voleb, zajímavosti, komentáře

  Str. 4

  I mladí se děsí, kam republika spěje

  Postřehy studentů středních škol Str. 9

  Evropský parlament mládeže v Rakovníku

   

  Zatím jen „nanečisto“

  Str. 9

« Zpět