Ročník 22
Číslo 28
12. 07. 2012

Foto KRAKOVEC. Třídenní program připravil Obecní úřad Krakovec na tradiční krakoveckou pouť.

 • Smrtelná nehoda před soudem

  RAKOVNÍK. Před Okresním soudem v Rakovníku stanul devatenáctiletý M. A. z Rakovnicka, který koncem loňského roku zavinil smrt 18 leté dívky a lehká zranění dalších třech osob ve věku 18 až 21 let.

 • Suší koberce i knihy

  RAKOVNÍK. Nedávný přívalový déšť, který napáchal na majetku města Rakovníka škodu za několik milionů korun, způsobil problémy i dalším subjektům. Na seznamu poškozených se nachází i městská knihovna. Část jejích kancelářských a skladových prostor se totiž nachází v suterénu objektu Na Sekyře, kam pronikla spodní voda a promáčela koberce a zdivo. S následky se knihovna vypořádává již druhý týden.

 • Sprejerům hrozí až rok vězení

  RYNHOLEC. Dva mladíci dostali v noci z 20. na 21. dubna chuť se výtvarně projevit. Vzali spreje a vyrazili do potemnělých ulic Rynholce. Jejich dílo se ale příliš nepovedlo. Jen samé barevné čáry na fasádách několika domů. Výsledkem byla škoda 35 tisíc korun. Nyní se majitelé domů dočkali zadostiučinění, policie vandaly dopadla.

 • Vážná nehoda za „ikskou“

  JESENICKO (peg). Za jesenickou křižovatkou X se ve středu v půl osmé ráno stala vážná dopravní nehoda, při níž se čelně srazil kamion s automobilem Peugeot. Osobák byl nárazem vymrštěn mimo vozovku a jeho 28letý řidič v něm zůstal zaklíněný. Nehoda se sice stala na území sousedního kraje, ale zasahovali při ní rakovničtí a jeseničtí hasiči.

 • Přibude 41 míst

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Na základě uloženého úkolu připravil odbor investic MěÚ stavbu odstavné plochy v Křivoklátském sídlišti. Její realizací zde dojde k navýšení počtu parkovacích míst o jednačtyřicet.

 • Dokončení Vysoké

  RAKOVNÍK (ps). Poslední část Vysoké ulice v úseku od Restaurace U Zeleného stromu k náměstí se dočká rekonstrukce. Regenerace památkové zóny tak postoupí do třetí etapy. Odbor výstavby a investic městského úřadu již provedl poptávkové řízení na zpracování dopravního řešení, projektové dokumentace včetně zajištění inženýrských činností a autorského dozoru po dobu výstavby.

 • Fontána s varováním

  RAKOVNÍK (lep). V nedávné době byly ukončeny dvě etapy regenerace městské památkové zóny. Díky ní si mají kde posedět a odpočinout lidé putující Masnou ulicí. Příjemnou městskou oázu však trochu kazí fakt, že děti, které tudy ještě před pár dny kráčely ze školy a do školy, využívaly fontánu k utišení žízně. Vzhledem k tomu, že voda ve fontáně cirkuluje, mohl z této skutečnosti vzniknout nepříjemný problém.

 • Čiko už zase troubí na trumpetku

  RAKOVNÍK. Majitelé domácích zvířat dobře ví, co to znamená, když jim náhle odejde jejich svěřenec. Citová vazba bývá tak silná, že působí jako ztráta nejbližšího člena rodiny. Podobná rána zasáhla rodinu Polívkových ze Zátiší. Předminulou sobotu jim ulétl papoušek a zhroutil se pro ně svět. Neztratili však hlavu a pro záchranu svého Čika rozjeli nebývalou záchrannou akci.

 • Hlídky vyrazí i na cyklostezku

  RAKOVNICKO. Jako každé léto se policie během prázdnin zaměří na kontroly řidičů sérií dopravně bezpečnostních akcí. Vedle celostátních si dopravní inspektorát přidá i několik vlastních, při nichž hlídky vyrazí především do rekreačních oblastí.

 • Z Krakovce nedobytná pevnost

  KRAKOVEC. Otevřít nová vrata ve vstupní bráně hradu Krakovce, to chce páru. Jedno křídlo váží kolem 600 kg a abyste s ním pohnuli, musíte opravdu zabrat. Vrata jsou nejen bytelná, ale i krásná na pokoukání. Patří mezi další majstrštyky tesaře Petra Růžičky, který je i autorem a zhotovitelem zdejšího unikátního mostu. V letošní turistické sezoně jsou největší novinkou.

 • Stará slepice je lepší než kuře

  JESENICE. Kdo chtěl, už ho dávno objevil. O jesenickém hudebním klubu Truhlárna jako o počinu roku už jsme mohli psát předloni, kdy vznikl. Teď už je to zbytečné. Zvykli si sem jezdit interpreti zvučných jmen, které spíš než správná cifra na faktuře láká pohoda a rodinná atmosféra klubu.

 • Líkař: sklo, porcelán

  RAKOVNÍK (ps). Městu se na druhý pokus podařilo pronajmout nebytové prostory v Nádražní ulici čp. 4. Prodejnu si za 24 395 Kč (3 500 Kč/m2/rok) měsíčně pronajal Václav Líkař z Velké Bukové jako jediný zájemce. V nebytovém prostoru chce zřídit prodejnu skla, porcelánu a domácích potřeb.

  Prostory pod bazénem

  RAKOVNÍK (ps). Zatím bez využití zůstávají nebytové prostory pod městským bazénem. Rada města proto rozhodla opakovaně zveřejnit záměr na pronájem. K využití jsou nabízeny prostory o výměře 49 m2 (dříve tělocvična), šatna o ploše 16 m2 a WC o výměře 7 m2. Prostory se nacházejí v podzemním podlaží budovy bazénu.

 • Vymetač okapů se těžko stane celebritou

  Ptáme se dětí, jestli by chtěly být slavnými osobnostmi

  Str. 5

  Strašecí „zachvátila“ florbalová horečka

  Petr Chochola vytvořil „z ničeho“ skvělý tým florbalistek

  Str. 6

  Stará slepice lepší než kuře

  Kapela Rakovnickej potok pokřtila první CD

  Str. 9

 •  

  Foto
 •  

 • Vlk se nažral kozy

  Když jsem si před několika týdny sedla na novou lavičku u fontány v Masné ulici, uvažovala jsem v duchu o tom, jak se některé rakovnické kouty pěkně mění. V sobotu jsem k ní zavítala opět, chtěla jsem vědět, zda je na ní již umístěno varování, že voda zde prýštící není pitná.

  Bohužel, dříve než tabulku jsem našla to, co někdo neudržel v žaludku, značný počet nedopalků včetně prázdné krabičky od cigaret. To mě trochu znechutilo, ale na druhou stranu mě pobavilo umístění tabulky. Kohoutek s přeškrtnutým kalíškem se totiž nachází přímo pod zadečkem sochy. Hned mě napadla popiska pod takovouto fotkou – odtud vážně pitná voda neteče.

  Pobaveně jsem se však cítila jen do té doby, než jsem nad tímto šalamounským umístěním začala uvažovat. Představila jsem si dítě běžící ze svahu dolů, které se zde již několikrát napilo. Myslíte si, že se nejprve půjde podívat kolem zdroje vody, než tak učiní znovu? Troufám si téměř s jistotou tvrdit, že ne. Bojím se, že zde opět zafungovalo staré známé – vlk se nažral, ale koza zůstala celá. Čili v kontextu tohoto problému – co na tom, že z nepitné vody mohou mít děti problémy, my jsme tam upozornění dali.

  Lenka Pelcová

« Zpět