Ročník 22
Číslo 16
19. 04. 2012

Foto HOŘOVIČKY. Křtiny jsou velkým dnem v životě člověka. Pro ještě ne ročního Patrika Šejnu z Hořesedel byly o to významnější, že jej pokřtil samotný arcibiskup pražský a metropolita českých zemí a Slovenska Kryštof. Obřad se uskutečnil v pravoslavném kostele v Hořovičkách. Metropolita Kryštof měl na sobě památeční roucho, které do Čech přivezli z Hulče volyňští Češi.

 • Zákaz pití v Emanově!

  RAKOVNÍK. V rakovnických parcích a na dalších vybraných veřejných prostranstvích se už čtyři měsíce nedají pořádat pikniky, nesmí se otevírat lahváče, o vínu nebo tvrdém alkoholu nemluvě. Prostory, kde se nedá na veřejnosti „pařit“, vymezují mapové přílohy. Jak nás ale upozornila Monika Pokorná, úřad použil při tvorbě vyhlášky ulici, která ve městě vůbec neexistuje. Přesto takový paskvil zastupitelé již dvakrát projednali, schválili, starosta s místostarostou podepsali a vyvěsili na úřední desce. Možná i proto vyhlášku ve městě nikdo moc nedodržuje a městská policie si s delikventy, kteří ji porušují, neví rady.

 • Postrádají kino a bazén

  NOVÉ STRAŠECÍ. V průběhu února se novostrašečtí občané v anketě vyjadřovali k tomu, jak jsou spokojeni s jednotlivými oblastmi života ve městě.

 • Bezpečná města

  RAKOVNÍK (ps). V tabulce bezpečnosti na silnicích českých měst podle indexu České pojišťovny, která sleduje počet dopravních nehod a jejich následky v roce 2011, se Rakovník umístil mezi 59 okresními městy na 16. místě. V porovnání s rokem 2010 si tak pohoršil o deset míst. Nejbezpečnějšími městy se staly Benešov, Rokycany a Tachov. Opačný konec tabulky obsadily Břeclav, Domažlice a Náchod. Jako nejbezpečnější krajské město byla vyhodnocena Plzeň, nejméně bezpečno je naopak na silnicích v Ústí nad Labem.

 • Na jedno místo 20 uchazečů

  RAKOVNÍK (bed). Celkem 2844 uchazečů o zaměstnání, z toho 1441 žen, evidoval k 31. 3. 2012 Úřad práce v Rakovníku.

 • Zemřel novinář Ivo Mička

  Začátek letošního roku se pro rakovnickou literární veřejnost nevyvíjí příliš dobře. Po jesenickém básníkovi Vlastimilu Řebcovi opustil v pátek 13. dubna tento svět i novinář, pedagog a galerista Ivo Mička. Budou se bez něho muset obejít Sokolové na svém velkém sletu i kapela Merkur při červnovém koncertu. Obětavého češtináře se už nedočkají Češi v Rusku, na Ukrajině a v Moldávii ani návštěvníci vernisáží a mnohých křtů. Ti už budou moci pouze vzpomínat na jeho chválící, zasvěcené a vtipné úvody.

 • Kraj předložil paskvil

  PRAHA/RAKOVNÍK. Odbor dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje zaslal starostům obcí, které leží na železniční trati z Rakovníka do Berouna, návrh na změnu jízdního řádu počínaje dnem 9. 12. 2012. Už při prvním nahlédnutí je jasné, že změn je tu požehnaně. Bohužel velmi necitlivých, které zkomplikují cestujícím především návrat ze zaměstnání a škol z Rakovníka.

 • Byty lze koupit i na splátky

  JESENICE. Většina obyvatel bývalé vojenské bytovky čp. 339, s níž město Jesenice zahájilo privatizaci městských bytů, má zájem si byt, v němž bydlí, koupit. Jak jsme již informovali, jsou byty jejich současným nájemníkům prodávány se slevou, a sice za 60 % vyhláškové ceny. Všem už vypršela lhůta, do kdy se mohli vyjádřit, zda byt za nabízenou cenu koupí, či nikoli.

 • Radost v klubu až do rána

  RAKOVNÍK. Podium domu dětí a mládeže není z největších. Přesto se na něm v průběhu pátečního večera tísnilo až jedenáct hudebníků s nástroji a v době křtu ještě dva kmotři navrch. Pro kapelu s názvem Z davu je takový nával zcela na místě. Jenže podobně plno měli i na sále. Kolem půlnoci byla na pokladně utržena vstupenka s číslem 136. Za sto korun jsem tak společně s lístkem získal i cédéčko s názvem Radost. A měl jsem ji.

 • Královnou okresního sportu boxerka

  Výsledky 15. ročníku ankety Sportovec okresu 2011

  Str.4

  Za krávy na karlovarce podmínka

  Ze soudní síně

  Str. 9

  Se Soukupem to táhne

  už pětapadesátý rok

  Sláva Beneš slavil sedmdesátku

  Str. 9

 • Živě z náměstí

  RAKOVNÍK (ps). Od pondělí 23. dubna vyroste na Husově náměstí ozvučené vysílací studio Českého rozhlasu Region. Hosty živého vysílání budou od pondělí do pátku Eduard Hrubeš, Jan Rosák, Kateřina Cajthamlová, Naďa Konvalinková a řada dalších osobností z regionu.

 • Nechte Emana!

  Zastupitelé Rakovníka šli s dobou a po vzoru měst Nové Strašecí a Jesenice vydali vyhlášku o zákazu pití na veřejnosti. Vyslyšeli tak hlasy puritánů. Jenže zřejmě se taky báli voličů, jenž občas rádi zapaří v parku nebo před sámoškou. A tak byla (prý omylem!) mezi ulice, které vymezují zakázaná území, propašována i jedna, která neexistuje. Nikdo si ničeho nevšiml, a tak už čtyři měsíce platí v Rakovníku vyhláška, zakazující pití v Emanově ulici, aniž by někdo tušil, kde to je. To je nápad!

  Až teď budou zastupitelé vyhlášku opravovat, měl bych protinávrh: Nechte Emana Emanem a odstraňte z vyhlášky naopak všechny ulice existující. Jára Cimrman by takové řešení dozajista ocenil. A Kečup taky...

  Pavel Sklenička

« Zpět