Ročník 21
Číslo 50
15. 12. 2011

Foto PECÍNOV. Stříbrná sobota v Hospodě Na Růžku patří již k tradičním a vyhlášeným akcím. Letos se představily děti z novostrašecké ZUŠ. V jejich vystoupení nechyběly koledy, básničky, vánoční zvyky a dokonce ani pohádka.

 • V poledne vyloupil banku

  NOVÉ STRAŠECÍ. Jako v akčním filmu si musely připadat dvě ženy za přepážkou Komerční banky v Novém Strašecí. V pondělí 12. prosince, těsně před polední přestávkou, zažily na vlastní kůži loupežné přepadení. Muž s pistolí počkal, až zůstane s personálem banky sám, a řekl si o peníze.

 • Trest za pokousání psem

  RAKOVNÍK. O ublížení na zdraví z nedbalosti, částku 35 tisíc a morální satisfakci šlo v žalobě na L. M., jež řádně nezabezpečila svého psa. Poté, co se podhrabal z kotce, totiž pokousal mladou ženu. K incidentu došlo 13. května na parkovišti restaurace Dvora Míče. Postižená P. K. přijela na místo s partnerem a malým štěnětem. Krátce po vystoupení z auta a připnutí štěněte na vodítko byla napadena německým ovčákem. Zranění na předloktí, která utrpěla, když držela štěně ve výšce před útočícím psem, si vyžádala čtyřdenní pobyt v nemocnici a následné dvacetidenní domácí léčení.

 • Ze stavebních parcel park

  RAKOVNÍK. Celkem 16 návrhů na změnu nového územního plánu města Rakovníka předložila rada městskému zastupitelstvu. Sedmnáctou změnu navrhl člen zastupitelstva Miloslav Kubínek a právě jeho věc vyvolala největší rozruch. Nejstarší člen zastupitelstva tvrdí, že v okolí mateřské školky v ulici Průběžná na Zátiší se na pozemcích sousedních vlastníků dějí věci, které školku i celé sídliště obtěžují. Aby napříště školku i ostatní obyvatele ochránil, navrhl, aby na parcelách v okolí školky, které jsou v majetku soukromých vlastníků a jsou územním plánem specifikovány jako plochy pro bydlení, byly v novém územním plánu vytyčeny plochy pro veřejnou zeleň. Zastupitelstvo jeho návrh 16 hlasy přijalo.

 • Za smrt cestujícího 2,5 roku

  KLADNO. Při letošní tragické nehodě, kdy se 4. února u Tuchlovic srazil autobus rakovnické Anexie s kamionem společnosti CS Trans, zemřel v autobusu 42letý cestující a dalších sedm lidí včetně obou řidičů bylo zraněno. Případ projednával kladenský soud, kde ve čtvrtek padl i rozsudek. Sedmadvacetiletý řidič kamionu L. M. půjde na 2,5 roku za mříže, navíc má na 6,5 roku uložen zákaz řízení.

 • Sportovní hala nepotřebuje miliony

  RAKOVNÍK (ps). Vedení TJ TZ se ohradilo proti informacím v minulém čísle Raportu, kde starosta Zdeněk Nejdl prezentoval výsledky stavebně technického průzkumu provedeného ve sportovní hale.

 • Přejdou na jiné podnikání

  RAKOVNÍK. Na posledním jednání rakovnického zastupitelstva byla schválena městská vyhláška, jež by měla postupně do roku 2015 vymýtit všechny herny z území města. Jaký dopad bude mít tento krok na jejich majitele či majitele nemovitostí? A co si o něm myslí občané Rakovníka?

 • Někde se vánoční stromy dost nacestují

  RAKOVNICKO. Nazdobené vánoční stromy nepatří jen k domácnostem a náměstím. Nasvícené jehličnany zdobí i návsi. V některých obcích mají situaci jednodušší tím, že jim stačí nazdobit strom, který zde vysadily předchozí generace, někde je musí dovážet. Například do Mutějovic letos putoval smrk z Rakovníka.

 • Pomohl Schwarzenberg, Lány a Jesenice

  RAKOVNÍK. „Když se člověk nepochválí sám, nikdo jiný to neudělá,“ začal ředitel muzea František Povolný hovor na téma, jaký byl tento rok v Muzeu T.G.M. a pokračoval: „Především úplně normální, ale na druhou stranu je pravda, že máme za sebou velmi úspěšné roky a ty jsme začali považovat za normální.“

 • Kubíček je českým motoristickým talentem roku

  Mistr Evropy letos nenašel přemožitele Str. 4

  Manžel Petry Janů je bigamista

  Jako zpěvačka se cítí Petrou, v kuchyni je Janičkou

  Str. 9

  V lese narazíte spíš na medvěda než na cestu

  Bělorusko očima Pepy Matury Str. 9

 • Udělejte si pořádné Krušovické Vánoce!

  KRUŠOVICE. Že nevíte jak na to? Ale to vůbec nevadí. Krušovice Vám společně s populárním hercem Leošem Nohou rádi poradí, a to dokonce na pokračování! Sledujte seriál Jak si udělat pořádné Krušovické Vánoce na webových stránkách www.krusovice.cz. Začínáme již 5. 12. a příjemnou vánoční atmosféru se zajímavými vánočními radami ve formě videí vám budeme nabízet až do Vánoc. Od 12. prosince také na www.facebook.com/PivoKrusovice. Krásný adventní čas přejí Krušovice. -km-

  8 úředníků na „pracák“

  RAKOVNÍK (ps). Od nového roku dojde ke změnám ve vyplácení některých sociálních dávek. Příspěvek na péči, dávky zdravotně postiženým a dávky hmotné nouze, doposud vyplácené městským úřadem, budou od nového roku v kompetenci úřadu práce. Ke změnám dochází i u průkazů mimořádných výhod. „Jen z našeho úřadu se stěhuje na úřad práce osm úředníků. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví bude proto od 22. do 30. prosince uzavřen. Změny vyplývající ze sociální reformy se dotýkají pouze uvedených dávek. Všechny ostatní činnosti bude odbor vykonávat i nadále,“ upozorňuje tiskový mluvčí města Jak Polák.

  Stávkovaly čtyři školy

  RAKOVNICKO (lep). Vzhledem k tomu, že jednání ohledně novely zákona o platových poměrech ve školství, v níž se ruší automatické zařazování pedagogů do platových stupňů podle praxe, nebylo úspěšné, vyhlásil odborový svaz na 7. prosince výstražnou stávku. Provoz ve školách, které se zúčastnily, byl zahájen až v devět hodin. Na Rakovnicku stávku pasivně podpořilo devět škol, což čítá 86 osob. „Aktivně se jí zúčastnila Základní škola v Lubné, ISŠ Jirkov, SZeŠ, speciální škola Rakovník i pracovníci zdejšího internátu,“ vypočítává Jiří Aichinger, předseda oblastní rady odborového svazu pracovníků ve školství.

  Škrtil ji a mlátil

  RAKOVNICKO (peg). Po návštěvě bývalého přítele skončila 23letá žena z Rakovnicka v nemocnici. Sedmadvacetiletý muž přišel za ní domů 4. prosince. Návštěva se zvrtla ve fyzické napadení. „Nadával jí a poté opakovaně škrtil a mlátil do hlavy. Nakonec museli zasáhnout rodiče. Žena byla ošetřena v nemocnici. Nebylo to poprvé, co ji muž napadl. Útočník byl zadržen a umístěn do policejní cely. Návrh na vzetí do vazby bohužel neprošel, byl tedy propuštěn na svobodu s tím, že byl uplatněn institut vykázání. Do bytu bývalé přítelkyně nesmí chodit. Je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví,“ přibližuje Jiří Jurgovski, náměstek vedoucího rakovnické policie.

 • Radnice se kritizuje

  Zajímavý úkaz jsme nemohli přehlédnout v prosincovém vydání Radnice. Měsíčník vydávaný městem Rakovník přináší v rubrice Okrašlovacího spolku zdrcující kritiku rekonstrukce Lechnýřovny. Tedy jedné z největších letošních investic. „V Rakovníku se ztratila poslední roubenka, kterou jsme měli v památkové zóně. Na jejím místě se po opravě objevil domek, jakých je na Vinohradech jistě stovka. Jenom šindelová střecha připomíná, že se jedná o něco zvláštního. Kdo bude chtít vidět opravdovou roubenku, musí si zajet do Senomat,“ píší Jiří Košík a Svatopluk Salák. K ostrému tónu vůči vydavateli můžeme jen gratulovat a věříme, že podobných kousků bude přibývat. Jen nás překvapilo, že se Radnici nepodařilo sehnat vyjádření odboru výstavby. Mohlo zaznít třeba jen tolik, že Lechnýřovna nebyla původně typickou roubenkou s odhalenými trámy, ale byla vždy tzv. v kožichu. Stavbaři ji tak v rámci rekonstrukce uvedli do původního stavu. Na druhou stranu lze s „okrašlovači“ souhlasit, že bez kožichu by byla jistě atraktivnější. Ale to platí nejen u roubenek.

  Pavel Sklenička

« Zpět