Ročník 21
Číslo 21
26. 05. 2011

Foto NOVÉ STRAŠECÍ. Originál hlavy keltského druida přilákal 20. května do muzea v Novém Strašecí 2000 lidí.

 • Petice za odvolání Nejdla

  RAKOVNÍK. V Rakovníku se minulý týden objevily letáčky s výzvou k podpisové akci za odvolání Zdeňka Nejdla z funkce starosty města. Lístky, podepsané za tým Občanské kavárny Pavlínou Čiberovou-Nedvědovou, posloužily zároveň i jako pozvánka na diskusní večer. Uskutečnil se 19. května v restauraci U Rakovnického primase. Kromě pořadatelů přišlo zhruba 15 lidí a někteří pod petici připojili svůj podpis. V současné době kolují petiční archy Rakovníkem a stálé podpisové místo vzniklo v oční optice Zdeňka Rence na Husově náměstí. Starosta bez ohledu na výsledek akce odstoupit nehodlá.

 • Keltská hlava přilákala 2 100 návštěvníků

  NOVÉ STRAŠECÍ. V pátek 20. května se do Nového Strašecí po osmašedesáti letech vrátil na jediný den originál keltské hlavy. Tento unikát objevil horník Josef Šlajchrt v nedalekých Mšeckých Žehrovicích při chytání zloděje písku v obecní pískovně.

 • Cyklostezku udělá Froněk

  RAKOVNÍK (bed). Celkem devět subjektů projevilo zájem o realizaci stavby cyklostezky Rakovník – Olešná s propojením Olešná – Kněževes. Komise doporučila vyloučit nabídky pěti společností.

 • Rath vypoví smlouvy dopravcům

  PRAHA/RAKOVNÍK. Středočeští radní rozhodli, že všichni autobusoví dopravci v kraji obdrží do konce května výpovědi ze stávajících smluv a během příštího roku kraj připraví novou veřejnou soutěž. „Cílem je zkvalitnit a zlevnit služby v autobusové dopravě, a to jak pro zákazníky, tak pro kraj, který dopravu dotuje,“ vysvětlil rozhodnutí rady hejtman David Rath.

 • Vrchní soud potvrdil trest

  PRAHA. Třináct a půl roku si odsedí sedmapadesátiletý Jan Pánek, který vloni 16. září ubodal v rakovnickém hypermarketu Albert svoji manželku Halynu P., jež zde pracovala jako prodavačka. Rozhodl o tom v úterý 17. května Vrchní soud v Praze, k němuž se odsouzený Pánek odvolal proti výroku Krajského soudu v Praze.

 • Školní okna v havarijním stavu

  RAKOVNÍK. Jeden z největších městských objektů je v havarijním stavu. Třicet let staré okenní rámy drží pohromadě jen silou vůle a zásluhou nejrůznějších drobných oprav. Některá z nich nejdou otevřít, netěsní a hrozí vypadnutí výplní. Řeč je o dvou ze tří pavilonů 3. základní školy. Situací se zabývala také školská komise, která městské radě doporučuje nečekat na výsledek výzvy Zelená úsporám a hledat jiná řešení. Náklady na výměnu oken a zateplení fasád jsou přitom odhadovány na 30 milionů korun.

 • Jídelna dražší jen o 2,4 %

  RAKOVNÍK (bed). Město Rakovník na začátku loňského roku zprovoznilo novou jídelnu při 1. ZŠ Rakovník. Na posledním jednání zastupitelstva města zastupitel Marcel Chládek při projednávání jiné investiční akce zmínil, že vícenáklady na stavbě nové jídelny byly 40 %.

 • Ošetřili hadí uštknutí i popáleniny

  RAKOVNÍK. Nikdo z nás neví, kdy bude potřebovat pomoc bližního. Kdy zkolabuje na chodníku, kdy se stane účastníkem ošklivé autonehody, nebo naopak, kdy bude zapotřebí jeho pomoci, aby zachránil život ohroženému člověku. Proto je dobré, když se se zásadami první pomoci seznámí už ve školním věku.

 • Nezabudice mají zpět kulturák

  NEZABUDICE. Do Nezabudic se vrací taneční zábavy a pamětní síň rozvědčíka Jaroslava Fraňka. Obci se podařilo získat zpět kulturní dům, tedy bývalou školu s přístavbou společenského sálu, o který přišla poté, co ho Jednota prodala do soukromého vlastnictví. Nemovitost, již místní v minulosti postavili, nyní musela obec koupit.

 • S vojáky zazpívala i Bára Basiková

  RAKOVNÍK. Vojenský orchestr si mohli Rakovničané poslechnout již několikrát, a to při slavnostních nástupech po návratu vojáků z misí. Vždy to ale bylo jen na krátkou chvíli a navíc se jednalo jen o posádkovou hudbu. V sobotu 14. května přichystala armáda Rakovničanům větší bonbónek. Do města poprvé zavítala Ústřední hudba Armády ČR s koncertem pořádaným k mezinárodnímu dni rodin.

 • Než obraz na zdi, raději ho mít na sobě

  „Kérka je zápis určité životní etapy,“ tvrdí Ciril Str. 4

  Na hrůzy holocaustu se nesmí zapomenout

  Pochodu živých v Osvětimi se letos zúčastnili také studenti z rakovnických škol

  Str. 9

  Krajská liga se v Rakovníku bude hrát!

  Hokejisté vstoupí na podzim do první sezóny bez Milana Kotála

  Str. 9

 • Oblast vyloučení nevítá

  RAKOVNÍK (ps). V pondělí 23. května odpoledne se měla sejít oblastní rada ODS v Rakovníku a projednat nedávné vyloučení tří členů místní organizace. „Pozvali jsme všechny tři dnes již bývalé členy ODS. Osobně si myslím, že to, jak, se zachovala rakovnická organizace, není správné. Věc ale považuji za interní záležitost strany, proto mě mrzí, že si aktéři sporu vyměňují stanoviska prostřednictvím novin. Dříve než ale vydáme nějaké usnesení, chceme nejprve vyslechnout obě strany,“ sdělil nám předseda oblastní organizace Vilém Žák.

 • Msta jako program

  Starosta Rakovníka se pomstil kritikům ve vlastních řadách tak, že je pro výstrahu vyloučil z ODS. Prý zcela demokraticky. Přesto jeho počínání připomíná tanec slona v cibuláku. To je takový ten modře zdobený porcelán. Zasel vítr, a teď se diví, že sklízí bouři. Vyloučený tým Občanské kavárny se pochopitelně brání a ve snaze donutit starostu k rezignaci, rezignoval dokonce i na svá bohulibá předsevzetí. Do proklamovaného apolitického prostředí zatáhl politiku, a navíc veřejně přiznává, že jde o akt pomsty. Oko za oko. Starosta inicioval vyloučení pořadatelů kavárny z ODS, oni na oplátku zosnovali petici za jeho odvolání. Zdeněk Nejdl tak již brzy obdrží jmenný seznam Rakovničanů, kteří ho nesnáší. Budou-li mezi nimi členové ODS, mají to spočítané. Ale co ostatní signatáři? Budou vyloučeni z MHD? Projeví se petice na plánu zimní údržby, svozu popelnic nebo při umístění dítěte v jeslích? Uvidíme…

  Pavel Sklenička

« Zpět