Ročník 21
Číslo 1
06. 01. 2011

Foto RAKOVNÍK (lep). Na Silvestra roku 2010 přišly do rakovnické nemocnice tři budoucí maminky. Jedna z nich porodila císařským řezem odpoledne, druhá ještě na svou chvíli čeká a třetí, Veronika Maršíková, se stala šťastnou maminkou syna Václava. Po císařském řezu spatřil jako první světlo světa v Masarykově nemocnici v Rakovníku půl hodiny po půlnoci. Vážil 4 200 gramů a měřil 54 cm. Pro osmnáctiletou maminku je Vašík prvním potomkem a císařský řez byl pro ni nečekaným překvapením. „Do porodnice jsem přišla v pátek ráno ve čtvrt na dvě, protože jsem začala krvácet a měla jsem bolesti,“ popisuje novopečená maminka. Její Václav se narodil o deset dní dříve, takže byl pro ni milým překvapením na Nový rok. Tím, že přišel na svět půl hodiny po půlnoci, přišla Veronika o porodné ve výši třináct tisíc, ale to jí prý vůbec nevadí. „Hlavně, že mám zdravé dítě,“ dodává.

 • Ředitelku vystřídá policista

  RAKOVNÍK. Obrovský šok zažila na konci roku ředitelka Domova seniorů Na Zátiší Ivana Friebertová-Skalková. Bez jakékoliv výstrahy, upozornění nebo vysvětlení se 27. prosince dočetla na webu Středočeského kraje, že ji krajská rada k 1. lednu odvolává z funkce. Na její místo by měl nastoupit Pavel Jenšovský, bývalý náměstek krajského policejního ředitelství na Zbraslavi.

 • Ztráta internátu = ztráta učeben

  RAKOVNÍK. Minulý týden jsme vás informovali o rozhodnutí rady převést k 1. lednu letošního roku právo hospodaření v budově domova mládeže SZeŠ a celého areálu na Domov Na Zátiší. Co toto rozhodnutí bude znamenat pro výše zmíněnou školu, nám přiblížil její ředitel Ladislav Pazák.

 • Velmi klidné oslavy

  RAKOVNICKO (peg). Oslavy příchodu nového roku byly na Rakovnicku velmi klidné. „Na Silvestra a Nový rok nemělo žádné z policejních oddělení na okrese výjezd v souvislosti s oslavami. Byl podobný klid jako loni. Zdá se, že už lidé přicházejí k rozumu nebo si možná uvědomili, že není co slavit,“ říká policejní mluvčí René Černý.

 • Nové veřejné toalety otevřeny

  RAKOVNÍK. V pondělí učinil Rakovník krok směrem ke středoevropskému městu. Ve vchodu do někdejší školní jídelny na Husově náměstí byly otevřeny nové veřejné záchody. „Kromě běžných toalet nabízejí nové veřejné záchodky i toalety pro handicapované. V nich jsou umístěny i dva přebalovací pulty, které umožním maminkám i tatínkům přebalit v teple své malé děti,“ upozornil při včerejším neformálním otevření místostarosta Jan Švácha.

 • Ze speciálky družina

  NOVÉ STRAŠECÍ. Na posledním jednání zastupitelstva zazněl dotaz na rušení speciální školy v Novém Strašecí. Starosta města Karel Filip na něj reagoval pouze sdělením, že zřizovatelem speciální školy v Novém Strašecí není město, ale krajský úřad a skutečně dojde ke sloučení speciální školy v Novém Strašecí se speciální školou v Rakovníku. „Dojíždějící žáci budou mít možnost navštěvovat školu v Rakovníku nebo na Kladně. Žáci, u nichž je předpoklad integrace, mohou navštěvovat místní ZŠ nebo speciální třídu, která bude zřízena při základní škole.“

 • Lékaři neodcházejí

  RAKOVNÍK (bed). Podle prohlášení předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela z 20. prosince hodlalo k poslednímu dni roku 2010 podat výpověď 3 513 lékařů českých a moravských nemocnic. Akce „Děkujeme, odcházíme“ se dotkne 78 ze zhruba 200 nemocnic v České republice. V naprosté většině zařízení zřizovaných kraji. Některé z nich by hromadný odchod lékařů mohl přivést ke kolapsu.

 • Zmatená na karlovarce

  KRUPÁ (peg). Žena, která se o Silvestra procházela po karlovarce, vypadala, že ji život omrzel. Po rušné silnici se podle svědků, kteří raději upozornili policisty, pohybovala velmi zmateně.

 • Vytápěné okapy

  RAKOVNÍK (ps). Loňská zima a s ní nadprůměrná sněhová nadílka a rampouchy potrápila radnici tak, že se pro letošek rozhodla investovat do vytápění okapových svodů.

 • Opilci a pády

  RAKOVNÍK. Zvýšený počet výjezdů zaznamenala o silvestrovské noci Rychlá záchranná služba v Rakovníku. Během noci vyjížděla osmkrát, což je podle slov primáře Leoše Klika několikanásobný nárůst oproti jiným dnům.

 • Ráčky čeká otevření galerie

  RAKOVNÍK. Úsměvy, šťastné a spokojené tváře, pohoda. Tak to vypadalo na vánoční oslavě Domova Ráček. „Dnes tu nechystáme žádnou besídku, pozvali jsme sem ty nejstálejší sponzory, zástupce města a kamarády k příjemnému posezení,“ upozorňuje ředitelka Ilona Hrušková. Poté, co se dostavili všichni hosté, zazpívali klienti Domova Ráček několik známých vánočních písní. Pak už přišel Ježíšek v sukních s velkou nůší a začal nadělovat. Na své si přišly nejen děti, ale i všichni příchozí.

 • Angličtinu učí už v první třídě

  JESENICE. Od začátku letošního školního roku se v jesenické základní škole vyučuje angličtina už od první třídy. A to díky výukovému programu Super-Nature, jehož zavedení do škol spolufinancuje Evropský sociální fond a státní rozpočet.

 • Jazzové Vánoce končily o Štědrý den

  RAKOVNÍK. Poslední ročníky Jazzových Vánoc bývaly spojovány s hvězdnými hosty. S Peterem Lipou, Michalem Prokopem či Danem Bártou se kulturní centrum zaplňovalo snadno. Když se ale na plakátech 16. ročníku objevil jako hlavní host pořádajícího Brass Bandu jakýsi Brass Band Revival a akci navíc dělilo od Štědrého dne jen pár hodin, vypadalo to, že pořadatelé chtějí být na sále sami. Ale nestalo se. Kulturní centrum zaplnili jazzoví fanoušci do posledního místa a program hodnotili jako jeden z dosud nejlepších.

 • Radlice na umělku

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník odkoupí od ÚMK dvě nepoužívané radlice za celkovou cenu 10 tisíc Kč. Radlice pak budou používány na multikárách, které mají v užívání Tatran a SK Rakovník, na úklid sněhu na umělých travnatých plochách. Přestavba obou strojů tak, aby mohly techniku používat, bude stát dalších 35 tisíc Kč. Práce zajistí Radek Ortcikr z Rakovníka.

  Prodaný byt

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník postupně privatizuje bytové jednotky v domech č. p. 1589 a 1590 v Malinovského ulici. O volný byt 1+1 o ploše 28 m2 se ucházeli tři zájemci. Rada města rozhodla odprodat bytovou jednotku za 519 tisíc Kč Vítěslavovi Jandovi z Rakovníka.

  Předláždí ulice

  RAKOVNÍK (ps). Propady žulové dlažby v Hlavačovské ulici, zejména na křížení s ulicí Bratří Burianů, a na Husově náměstí při výjezdu z Nádražní, opraví společnost Strabag. Firma, která v současné době realizuje pro město rekonstrukci židovského ghetta, měla v požadovaném období jako jediná z oslovených volnou kapacitu a dlažbu opraví za 239 tisíc Kč.

 • Rok 2010 na stránkách Raportu

  Nejzajímavější události uplynulých dvanácti měsíců

  Str. 5 a 6

  Jazzové Vánoce končily o Štědrý den

  Brass Band představil svůj revival i novou knížku

  Str. 9

  Ráčky čeká otevření vlastní galerie

  Rok 2011 vyhlásili rokem tolerance Str. 2

 • Z úřadu práce

  RAKOVNICKO (ps). Těsně před vánočními svátky evidoval úřad práce 2706 uchazečů o zaměstnání, z toho 202 absolventů středních škol a učilišť. Celkový počet volných míst nabízených úřadem byl 596, z toho v regionu 112. Míra nezaměstnanosti za měsíc listopad činila 8,2 %.

« Zpět