Ročník 20
Číslo 51
23. 12. 2010

Foto LUBNÁ (slv). Program nedělního předvánočního zastavení v Lubné ukončil podobně jako v předchozích dvou letech společný koncert místních hudebníků a pěvců v kostele sv. Jiří. Kromě pásma tradičních koled zazněla i jedna satiricky laděná lubenská. Kostel vyzdobil Tomáš Kapsa vlastnoručně vyrobeným betlémem.

 • Rack Reyd se vrací

  RAKOVNÍK. Spanilá jízda křivoklátskými lesy, kaskadérská exhibice na Sekyře, rockové koncerty a chlapácká zábava na Tyršově koupališti. Před čtyřmi lety to vypadalo, že motorkářský sraz Rack Reyd dal Rakovníku navždy sbohem a přestěhoval se do Žerotína. Dnes je jisté, že se nablýskané stroje do Rakovníka znovu vracejí. Comeback posvětili noví městští zastupitelé.

 • Město prodalo pozemek za 1,8 milionu

  RAKOVNÍK. Po ustavujícím zasedání čekala na nové zastupitelstvo první řádná schůze. Již od začátku bylo zřejmé, že opoziční zástupci nedají pravicové koalici žádné hlasování zadarmo. Připomínkováním a diskusí se zasedání proměnilo v osmihodinové martirium. V novodobé historii Rakovníka to nikdo nepamatuje.

 • zrušit státní maturity

  PRAHA/RAKOVNÍK. Senát přijal ve čtvrtek 9. prosince návrh na zrušení státních maturit. Jeho autorem je dlouhodobý kritik tohoto projektu senátor Marcel Chládek. „Považuji jej za značně předražený, netransparentní a nepřipravený. Už více než rok vyzývám ministerstvo školství, aby odstranilo chyby v systému. To však celý problém bagatelizuje a ministr Josef Dobeš v nesmyslném projektu nadále pokračuje,“ komentoval návrh na zrušení státních maturit Marcel Chládek s tím, že jejich generální zkouška potvrdila jeho pochybnosti a odhalila projekt jako nesmyslný. „Na 12 tisíc testů bylo při generálce špatně opraveno. Pokud by k tomu došlo při ,ostrých‘ maturitách, je to na jejich zrušení,“ doplnil senátor.

 • Ve hře Izidor i toalety

  NOVÉ STRAŠECÍ. Konec roku je termínem pro podávání žádostí o dotace z krajských fondů. Nové Strašecí má zatím na výzvu hejtmana Středočeského kraje připraveny tři projekty.

 • Na přejezdu vlak s kamionem

  LUBNÁ/KRUPÁ. Kalamita kvůli napadanému sněhu se minulý týden nevyhnula ani železničním tratím. Na přejezdu u Lubné se ve středu kolem sedmé večer srazil kamion s osobním vlakem. Ve vlaku jelo patnáct cestujících, nikdo nebyl zraněn.

 • Pozemky pro přivaděč

  RAKOVNÍK (ps). Zastupitelstvo kraje odsouhlasilo 1. prosince uzavření nájemních smluv a budoucích kupních smluv s vlastníky pozemků, na nichž hodlá jako investor vybudovat rychlostní přivaděč v délce 2,36 kilometru z Lišan na karlovarku.

 • Vánoční odpoledne

  Pokud si chcete užít předvánoční atmosféru a ještě si přitom koupit vánočního kapra, přijďte ve středu 22. prosince na nádvoří Jednoty v Tyršově ulici.

 • Úklid zvládají, ale kam se sněhem?

  RAKOVNICKO. Tak bílý prosinec, jako je ten letošní, už tu dlouho nebyl. Zatímco v předchozích letech se v nižších polohách slovo kalamita použilo maximálně pětkrát za zimu, tentokráte ho slyšíme několikrát za týden. Jakmile se sníh ze silnic odklidí, připadne nová várka. Přesto si starostové obcí na Rakovnicku nestýskají. I když je sněhu hodně, tvrdí, že s ním bojují statečně a úspěšně.

 • Vše si prý režíroval dealer

  RAKOVNÍK. Bez jednoho z obžalovaných proběhlo další hlavní líčení v případu Privamed Healthia, s.r.o, versus bývalé vedení nemocnice. Dva členové tohoto vedení jsou spolu s jednatelem a spolumajitelem firmy Laneco, s.r.o., žalováni, že fiktivním obchodem připravili nemocnici o téměř 1 900 tisíc korun.

 • ZUŠ opět vystoupila pro Andromédu

  RAKOVNÍK. První prosincové úterý patřilo již po čtvrté Tylovo divadlo benefičnímu koncertu, který pořádá Společenství Androméda, o. s. z Velké Chmelištné. Za společenství přivítala všechny přítomné Lenka Petříčková a v úvodu toto občanské sdružení představila: „Snažíme se vytvořit areál pro zdravotně postižené a staré lidi a naším cílem je postavit hospic sv. Antonína a sv. Terezky.“

 • Kverulanti a vazalové

  Bez bandasky s kafem a svačiny už to nejde. Zasedání nejvyššího orgánu města Rakovníka dosáhlo limitu jedné pracovní směny.

  Ještě nedávno přinášela vystoupení Marcela Chládka podněty a svěží tón do vyčpělých jednání. Dnes se výrazové kormidlo stáčí k nastavované kabaretní estrádě s prvky velkopanského chování. „Jako senátor mám přednostní právo dostat slovo,“ zaklíná se Chládek zákonem o obcích. V poťouchlostech na adresu vedení města mu čile sekunduje i nový zastupitel Miloš Lippert.

  „Třídas“ Zdeněk Nejdl je ze zlobivých žáků nešťastný. Měl by je rozesadit. Netroufá si. Jsou chytří a je na ně sám. Jednání kverulantů se nelíbí ani zbytku třídy. Raději však sedí a mlčí. Vědí, že senátor Chládek je také náměstek hejtmana. Kraji patří školy, kde někteří dělají ředitele nebo učitele. Také budovy, kde mají byty. Oponovat zaměstnavateli nebo domácímu není moudré. Může se to nevyplatit. I v demokratické společnosti?

  Sláva Vaic

 • Vánoce jako z filmu pro pamětníky

  Sváteční vypravování Markéty Buštové, Drahomíry Šulcové, Václava Zusky a Radomíra Jandy Str. 6 a 11

  Rakovnický Elvis šel po stopách Ježíše

  Jiří Röll se v Palestině cítil bezpečněji než v Čermákových sadech

  Str. 4

  Klidné Vánoce

  přeje všem svým čtenářům

  redakce týdeníku RAPORT

« Zpět