Ročník 20
Číslo 49
09. 12. 2010

Foto RAKOVNÍK. Mikuláš na Husově náměstí přilákal jako každoročně přes tisícovku malých i velkých diváků. V mrazivém počasí přišla vhod taneční rozcvička s Bárou Ladrovou i čertovské prskání v podání „ohňostrůjce“ Petra Svobody.

 • Problémy jen s kamiony

  RAKOVNICKO. Zima začala dřív, než jsme čekali. Třicet čísel sněhu začátkem prosince už tady dlouho nebylo. Sněhová kalamita způsobila problémy především v dopravě.

 • Bude znovuotevřena 3. MŠ

  NOVÉ STRAŠECÍ. Po letošní zimě by již v Novém Strašecí neměla být nouze o místa ve školkách. Ještě bývalé zastupitelstvo na své poslední schůzi schválilo částku šest set tisíc z rozpočtu města na rekonstrukci bývalé 3. MŠ v Tovární ulici. Nová rada města tomuto rozhodnutí požehnala a organizací přestavby pověřila ředitele školy Stanislava Hajného.

 • „Sněm podomních prodejců“

  RAKOVNÍK. Senátor Marcel Chládek se ohradil proti některým formulacím Raportu z minulého týdne. „Velmi měl zaujal článek o vnitřní opozici uvnitř ODS a chtěl bych zdůraznit, že já osobně stejně jako rakovnická organizace ČSSD se distancujeme od paní Čiberové Nedvědové.

 • Měří „áčka“ stejným metrem?

  RAKOVNÍK. Víte, co jsou „áčka“? Stojánky s přenosnou reklamou umístěné na rakovnickém náměstí i v přilehlých ulicích. Někteří podnikatelé je kolemjdoucím staví doslova do cesty, aby je nepřehlédli. Pro jiné je to jediný způsob, jak upozornit zákazníka, že vedle v domě sídlí jeho firma.

 • Stříbrný Bakalář

  RAKOVNÍK (ps). V pražské restauraci První pivní tramway probíhala celý rok degustační soutěž o nejlepší české pivo. Tzv. První pivní extraliga. V porotě zasedají pivní experti jako Jan Šuráň, známí pivní fandové jako např. Ladislav Jakl, tajemník prezidenta Václava Klause, i laici.

 • Do Kladna musí jezdit 2000 lidí

  RAKOVNÍK. Majitelé zbraní a zbrojních průkazů se více nacestují. Rakovnické oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, které se nacházelo v Poštovní ulici, bylo k 1. prosinci zrušeno. Do konce roku ještě v oddělení zůstávají dva pracovníci, jenž uzavírají žádosti, které sem byly do konce listopadu podány. Od Nového roku už kanceláře zcela osiří. Držitelé zbrojních průkazů musejí nově jezdit do Kladna, kde se pracoviště nachází v Havířské ulici v čp. 632.

 • Škola vyhrála půl milionu

  CHRÁŠŤANY. Chrášťanská škola je velmi soutěživá. Pochlubit se může spoustou vítězství v různých soutěžích. Ovšem výhra, kterou si odnesla z projektu Péčí o svůj domov pomáhejte dětem, je zatím nejbombastičtější – půl milionu korun na zlepšení prostředí ve škole. Soutěž vyhlásila v dubnu společnost Unilever a její pravidla byla jednoduchá, shromáždit co nejvíce účtenek za nákup výrobků Domestos a Cif. Cena za výrobky se sčítala a proměňovala v body, které se rozpočítávaly na jednoho žáka. Kdo měl bodů nejvíce, vyhrál.

 • country show je rakovnická parketa

  RAKOVNÍK/ČESKÁ LÍPA. Během listopadu se tradičně uskutečnilo Mistrovství ČR v country tancích. Mladší kategorie si je letos odbyly zhruba v polovině měsíce v České Lípě, dospělí poměřili své schopnosti a choreografie poslední listopadový víkend na Pardubické ryngli.

 • Zameteno – to je vizitka!

  Zametat před vlastními prahy se už nemusí. Přesto při klouzání městem občas narazíte na čistě vymetený chodník, který o to více kontrastuje s těmi ostatními. Odmetenými strojně nebo vůbec. „Tak tady bydlí slušný lidi,“ napadne mě pokaždé, když kráčím po suchu. A hned se rozhlížím, jestli neuvidím někoho v okně, že bych mu poděkoval. Občas narazíte na čistý chodník i před obchodem či sídlem firmy. I to je výraz celkové podnikatelské filozofie a přístupu k zákazníkovi. Seriozní firma prostě zametá. A až se léto zeptá, kde jsme se nejvíc klouzali v zimě, můžeme si to pamatovat.

  Pavel Sklenička

 • Cíla je pátá v Evropě

  Nikola Vandasová a její fenka bojovaly o evropský pohár juniorů Str. 4

  Prioritou je školství

  Představujeme nového starostu Strašecí Karla Filipa

  Str. 4

  Bonus

  Prezentace firem CBCNET.cz, Planeo Elektro Czecom, COOP Jednota Rakovník, Elektro Viola, Copy centrum Cafourek, Drogerie – Parfumerie, Bon-Bon, Optik do domu, SPORT Pro V U zimáku a dalších Uvnitř listu

« Zpět