Ročník 20
Číslo 39
30. 09. 2010

Foto BŘEŽANY. Navzdory dešti a větru přilákal Břežanský kostitřas sedm desítek závodníků. Na snímku Kateřina Lauberová (63) a Pavla Slabá (45).

 • Lynč v klubu Retro Cento

  RAKOVNÍK. Legendární dýdžej a bývalý moderátor Radia Relax Bob Kubla se vrátil po mnoha letech z USA. Hned pár dní po příletu hrál v rakovnickém klubu Retro Cento. Bohužel, nevhodně se na to oblékl a navíc zřejmě zapomněl uhradit dluhy, takže hudební produkci nedokončil. Jeho trička se znaky zakázaného motorkářského klubu si údajně všimli přítomní odborníci. Podle informace městské policie Rakovník pak vniklo do diskotéky asi třicet mužů v kožených bundách. Po jejich návštěvě zůstali tři zranění, kteří byli záchrankou převezeni do nemocnice. Podle očitých svědků byla nakládačka tak hlubokým zážitkem, že o ní nikdo nechce hovořit. Provozovatel diskotéky, „vyhazovači“ i členové klubu Astacus MC, kteří byli na místě rovněž k vidění, se shodují: „Nebudeme nic komentovat.“

 • Osudný čtvrtek v Albertu

  RAKOVNÍK. V sobotu 25. září byla v obci Domašyn na Ukrajině uložena k věčnému odpočinku devětatřicetiletá Halyna P., která se stala ve čtvrtek 16. září obětí vražedného útoku v rakovnickém supermarketu Albert. I přes strohé informace, které na veřejnost po celý týden pronikaly, se dá složit mozaika hrůzného odpoledne, na které Rakovničané a zejména pracovníci supermarketu hodně dlouho nezapomenou.

 • Sebevrah na stožáru

  TŘEBOC. Sebevraždu chtěl spáchat muž, který vylezl ve středu 22. září krátce před 20. hodinou na pětadvacet metrů vysoký stožár vysílače u silnice směrem na Hředle. Na místo byli vysláni záchranáři a policie.

 • Hrčka nebyl v autě sám

  BENEŠOV (bed). Už měsíc uplynul od tragické dopravní nehody na Benešovsku, při níž zahynul bývalý rakovnický starosta Miroslav Hrčka.

 • Řešit dopravu a parkování

  NOVÉ STRAŠECÍ. Už osm let existuje na novostrašecké politické scéně sdružení nezávislých občanů Město pro rodinu – rodina pro město. V posledních volbách získalo pět postů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Přesto strávilo celé volební období v opozici a letos kandiduje znovu.

 • Rekonstrukce za 14,5 milionu

  RAKOVNÍK. Po sedmi letech soudních tahanic se obyvatelé rakovnického „prioru“ rozhodli vyřešit problém s nedokončenou, zatékající střechou sami. „Prakticky po celou dobu soudu jsme neměli šanci na střeše pracovat. Museli jsme ji nechat v původním stavu, jinak by se nedokázalo, co tam bylo, nebo nebylo,“ říká místopředseda sdružení vlastníků Karel Týče.

 • Po letech ve stodole opět dominantou

  LHOTA POD DŽBÁNEM. Náves ve Lhotě pod Džbánem působila od doby, kdy zde byla před několika lety srovnána se zemí kaplička, neúplně. Nyní už malebné návsi s rybníkem a vzrostlými stromy nic nechybí. Obec Mutějovice, pod niž Lhota patří, alespoň částečně napravila chybu svých předchůdců, kteří dali svolení k demolici kapličky, a umístila na její místo novou dominantu. Zrestaurovanou sochu Panny Marie s Jezulátkem. Slavnostně odhalena a požehnána byla v sobotu 11. září, tedy den před svátkem Marie.

 • Bratři Bednaříci křtili další snímek

  ROZTOKY. „Do osady Údolí hříchu chodím už od dětství, pravidelně navštěvuji červencové potlachy a mám tam spoustu kamarádů. Spouštěcí motiv filmu byl, když jsem se vloni v létě dozvěděl, že pravá část údolí Klucné by měla být v první ochranné zóně zamýšleného Národního parku Křivoklátsko a začal jsem se zajímat, zda to pro trampy nebude určité omezení,“ říká Tomáš Bednařík, spoluautor snímku Trampové z Údolí hříchu, který měl svou premiéru v pátek 17. září v roztocké restauraci Ludmila.

 • Chodník odcloní zeleň

  RAKOVNÍK (ps). V současné době se opravuje chodník v ulici Na Sekyře a souběžně probíhá i výsadba stromů a keřů, které by měly parkovou plochu odclonit od frekventované silnice. Vysazeno bude 11 platanů a 142 keřů. Zeleň v hodnotě 154 tisíc Kč dodá a osadí do Dne stromů (22. 10.) Arborea, která pokládá i nový chodník. Zakázku na zámkovou dlažbu vybojovala firma ve výběrovém řízení mezi pěti uchazeči s cenou 419 tisíc Kč.

  Dražší osvěťák

  RAKOVNÍK. Rekonstrukce domu osvěty bude stát víc, než kolik nabídla dodavatelská firma ve výběrovém řízení. Stav objektu se prý po demontáži některých částí ukázal horší, než odhadoval projektant. Firma Kevos z Kožichovic proto předložila zastupitelstvu cenovou nabídku na provedení víceprací. Požaduje navíc 2 miliony 489 tisíc Kč. Největší nárůst prací způsobil dle vyjádření stavebního odboru stav půdního prostoru. Poškozené jsou nosné trámy a také po odkrytí škvárových násypů nad galerií byly zjištěny praskliny, které rovněž vyžadují opravy dle doporučení statika. Původní náklady na rekonstrukci odhadoval projektant na 26,5 milionu Kč. Ve výběrovém řízení ale nabídla vítězná firma částku 17 milionů 934 tisíc Kč a právě z ní se vypočítává i skutečná výše dotace, kterou má město obdržet.

  Pavel Sklenička

 • Bacha na schody!

  Původně jsem chtěl poděkovat motorkářům, že pro nás, co jsme si stýskali po Rack Reydu, uspořádali alespoň takový malý náhradní minisraz. Doprovodný program byl super. Místo striptýzu lynčování dýdžeje. Namísto flusání prasečího oka, cvrnkání zubů Boba Kubly. Ale mám si prý dát bacha, co napíšu. Tak vážím slova. O místní motorkáře totiž vlastně ani nejde. Skoro tam prý nebyli. Zajímavější je všechno to kolem. Jak pořadatelé pustili na dýzu třicet cizích chlapů v kožených bundách. Jak nechali zmlátit účinkujícího, a pak se domluvili, že to nebudou komentovat. Ačkoli záchranka odvezla z klubu tři lidi na sešívání a městská policie vydala prohlášení, že třicet chlapů všem namlátilo, přivolaná státní policie se spokojila s vysvětlením, že všichni spadli na schodech. V Rakovníku se od té doby cítím daleko bezpečněji.

  Pavel Sklenička

 • Nejvíc vadí herny

  V anketě Sedm vředů Rakovnicka, která probíhala po dva týdny na webu raport.cz, hlasovalo 522 respondentů. Nejvíce jim vadila přemíra heren a nevkusné reklamy na Husově náměstí, pro které hlasovalo 159 osob (30 %). Na druhém místě skončila budka výběrčího se 103 hlasy (20 %) a třetí se umístilo zrušené skateboardové hřiště na Střelnici s 85 hlasy (16 %). Torzo hotelu Sup dostalo 60 hlasů, příliš mnoho kamionů v ulicích města 47 hlasů, uzavřený areál v Šamotce 36 a kontejnery s billboardy na Lapáku 32 hlasy.

  Aktuálně můžete na webu Raportu tipovat svého favorita na post starosty města Rakovníka. V době uzávěrky novin vedl velmi těsně Miloš Liprt nad Janem Šváchou.

  -ps-

 • Záhada ztraceného Tyla

  Když odhalili náhradu za ztracenou bustu, našla se původní

  Str. 10

  S rockery vystupuje od 13 let

  Rozhovor se superstar Leonou Šenkovou

  Str. 9

  Bonus

  Prezentace společnosti Eurest a firem Elektro Viola, U Brettschneiderů, Nábytek Zoubkovi, Optik do domu, Klubíčko, Zbraně – Střelivo Procházka, Kamenictví Humpál a Motobazar – Shop.

  Uvnitř listu

« Zpět