Ročník 20
Číslo 25
24. 06. 2010

Foto KRUŠOVICE, RAKOVNÍK (lep). Dva pivovary – dva festivaly, a to ve stejný den, v sobotu 19. června. Krušovický pivovar zval k návštěvě od pravého poledne. Davy lidí se zde zadarmo dočkaly nejen atrakcí a soutěží, ale i vystoupení hvězd. Na pódiu se vystřídaly skupiny UDG, Monkey Business, Chinaski či Petr Kolář. Podle manažerky Silvie Jacquesové přesáhl počet návštěvníků osmitisícovou hranici. Příchozí si vychutnali nová či vylepšená krušovická piva. Vypilo se okolo stovky hektolitrů. Rakovnický areál zaznamenal návštěvnost sice o něco menší, ale přesto prý potěšující. Bránou s logem Bakaláře prošly téměř dva tisíce lidí.

 • Další trestní oznámení

  RAKOVNÍK. Referentka odboru dopravy Jana Titzlová se již vrátila ze zdravotnického zařízení, kde byla hospitalizována, a v současné době je v pracovní neschopnosti v místě bydliště. Minulý týden ale v době vycházek navštívila obvodní oddělení Policie ČR a následně i kancelář tajemnice městského úřadu. Informovala ji o tom, že podává trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele. Důvodem je opět vyřizování přestupků na odboru dopravy.

 • Žádný hluk na Střelnici

  RAKOVNÍK. Téměř tři roky jsme se vedení města dotazovali, jak dopadlo dovolání k nejvyššímu soudu v kauze hřiště na Střelnici. Od 27. dubna 2010 je výsledek znám, i když na radnici doputoval v písemné podobě až minulý týden a Raport o něm informovala žalující strana. Nejvyšší soud v Brně dal za pravdu lidem z okolí hřiště a potvrdil tak původní rozsudek z roku 2004. Město Rakovník je i nadále povinno zdržet se rušení žalobců hlukem pocházejícím z provozu skateboardů na víceúčelovém hřišti Střelnice. Radní se k věci vyjádří 30. června.

 • Zapírala a pohrdala soudem?

  RAKOVNÍK. Již půl roku sledujeme u Okresního soudu v Rakovníku případ podnikatele Matouše Spilky. Státní zástupce ho viní z trestného činu předlužení. Toho se měl dopustit v roce 2006, kdy způsobil prodejcům vozů škodu 13 milionů korun. Mezi poškozenými je firma Autostop a také několik významných svědků má kořeny v Rakovníku. Při minulém hlavním líčení soud vyslechl Ladislava Jirouše, který se v Rakovníku vyučil automechanikem a dnes pracuje na vysokém postu ve Škodě Mladá Boleslav. Tentokrát byla předvolána i jeho manželka Lucie. Přestože zapírala a mlžila jak ostřílený partyzán, případ i tak dostal jasnější kontury.

 • Síly placené státem město nechce

  RAKOVNÍK. Přišli jste o zaměstnání a chtěli byste se uplatnit v rámci veřejně prospěšných prací? Máte smůlu. Město Rakovník nemá o vaši práci zájem, a přitom by ho to nestálo ani korunu. Minimální mzdu včetně pojištění by vám prostřednictvím úřadu práce hradil stát. O laxnosti města při využití placených nezaměstnaných se diskutovalo na poslední občanské kavárně v Restauraci U Primase.

 • Pořadatelé nezvládli parkování

  KRUŠOVICE/RAKOVNÍK. Kvůli sobotním festivalům rakovnického a krušovického pivovaru posílila policie výkon služby. „ Bezpečnost mají organizátoři zajištěnu dobře, proto nebyly ani tak obavy z většího množství výtržností. Důvodem k nasazení většího počtu hlídek byla zejména snaha předejít vloupáním do vozidel, kterých je během akcí velká koncentrace. V terénu bylo v průměru o dvě policejní hlídky více, než je běžné. Při obou akcích nedošlo k žádný excesům,“ říká policejní mluvčí René Černý.

 • Zůstane pouze sedm lip

  NOVÉ STRAŠECÍ. Poté, co městský úřad obdržel rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP), které zakazuje pokácet sedm lip na Komenského náměstí (3 stromy před budovou MěÚ a 4 stromy před budovou gymnázia do doby zhoršení jejich zdravotního stavu), zabývalo se opětovně zastupitelstvo rekonstrukcí náměstí.

 • Bude z Bulovny ekofarma?

  RAKOVNÍK. Při své nedávné návštěvě Rakovníka navštívil hejtman David Rath také botanickou zahradu Střední zemědělské školy, kterou kraj zřizuje. „Zahrada hejtmana zaujala a vyslovil se o ní pochvalně,“ říká jeho náměstek a senátor Marcel Chládek. Kraj by chtěl zahradu také více finančně podpořit.

 • Trasu prošlo přes tisíc návštěvníků

  RAKOVNÍK. Pohádkový les v Rakovníku letos slavil pětadvacáté výročí. Na zhruba dvoukilometrovou trasu v okolí Hradcova mlýna se v sobotu 12. června vydalo 1107 návštěvníků. Čekalo na ně šestadvacet stanovišť s pohádkovými bytostmi. Aby byl jubilejní Pohádkový les co nejpestřejší, doplnily ho ještě soutěže na Tyršově koupališti a jízdy na ponících.

 • Obce získají z FROMu 67,5 milionu

  RAKOVNICKO. Pětadvacet obcí Rakovnicka může slavit. Krajské zastupitelstvo při svém červnovém jednání odsouhlasilo jejich žádosti o poskytnutí dotace z Fondu rozvoje obcí a měst (FROM). Z našeho okresu podalo na kraj žádost 67 obcí, uspěla tedy necelá polovina z nich. Z FROMu, do něhož byl letos nově začleněn i Program obnovy venkova (POV), získají celkem 67,5 milionu korun.

 • Liška přivezl světovou kvalitu

  RAKOVNÍK. Kontrabasista Tomáš Liška se po čtyřech letech vrátil na rakovnická podia. A nepřijel s prázdnou. Vedle kytaristy Davida Dorůžky s ním vystoupil i Daniele di Bonaventura z Itálie. Zatímco Liška s Dorůžkou už patří k české a zřejmě i evropské muzikantské elitě, italský hráč na bandoneon je bomba světového kalibru. O tom se v úterý 8. června večer přesvědčil zcela zaplněný sálek Vinotéky ve Vysoké.

 • Brass Band do muzea

  RAKOVNÍK (ps). Brass Band Rakovník si letos připomíná dvacet let existence. Oslavy, které probíhají v průběhu celé sezony, kdy se dixielandová kapela chystá na zhruba 60 koncertů doma i v zahraničí, budou kulminovat příští čtvrtek 1. července. Od 19 hodin se uskuteční nejprve v mansardě muzea T. G. M. vernisáž výstavy Brass Band Goes To Museum, od 20.30 pak tradiční nocturno na nádvoří muzea. Příznivci kapely jsou srdečně zváni.

  Vznikla místní „topka“

  RAKOVNÍK (lep). V uplynulých dnech byly učiněny kroky k založení místní organizace TOP 09. Skupinu vede Jan Švácha, který kandidoval za TOP 09 v parlamentních volbách jako nestraník, ale den po volbách do „topky“ vstoupil. „Už na podzim jsem byl na kandidátce TOP 09, ale byl jsem nominován za Starosty, tak mi připadalo nefér vstoupit do TOP,“ vysvětluje. „Na začátku volebního období jsem říkal, že vysoká politika nepatří do komunální. Za tím si stojím pořád. Lidem ve městě je úplně jedno, kdo je z jaké strany, ale zajímá je, jestli je opravený chodník nebo posekaná tráva. Druhá věc je, že bych nechtěl být v koalici se sociální demokracií, ale když tam budou jiní lidé, tak třeba ano.“

 • Ani nejvyššímu nevěří

  Podobně jako je kauza hřiště na Střelnici zavalena paragrafy a nekonečnými odvoláními, je vlastní povrch areálu zasypán štěrkem, spadaným listím a odpadky. Město přeposílá macaté papírové složky z jedné soudní instance na druhou a stejně tak tučné částky svému pražskému advokátovi, který spor už několik pětiletek neúspěšně vede. Tentokrát by prý mohl spasit hřiště ústavní soud a po něm snad Brusel... Jenom mě napadá, zda by nestálo za to, než to evropští soudní znalci rozlousknou, odstěhovat překážky do sběrných surovin, zamést štěrk a nechat hřiště aspoň na fotbálek, florbal nebo basket. Co myslíte? Hlasujte na www.raport.cz.

  Pavel Sklenička

 • Rakovnický policista je prý upravený a neúplatný

  Policie provedla „autoprůzkum“ veřejného mínění

 • Str. 9

 •  

  Trabantí dědictví

  Trabant klubu Nesuchyně jsou tři měsíce, a už bodoval

  Str. 4

 • Obce okresu Rakovník získají 67,5 milionu

  Nejvíce Rynholec, Kounov, Hředle a Ruda

  Str. 3

« Zpět