Ročník 20
Číslo 4
28. 01. 2010

Foto RAKOVNÍK. Mnozí řidiči se spoléhají na to, že v mrazu policie silniční kontroly nedělá. Že jsou na omylu, se minulé úterý přesvědčili řidiči kamionů. Právě na ně byla zaměřená kontrolní akce dopravního inspektorátu.

 • Město nemusí platit

  RAKOVNÍK. Středa třináctého byla posledním dnem dlouhotrvajícího sporu mezi společenstvím vlastníků a městem Rakovník o dokončení rekonstrukce střechy na domě č.p. 2005 – 2011 v ulici Na Sekyře. Společenství žádalo po městu dokončení oprav a žaloba vyjmenovávala všechny úkony, které by město mělo provést – od výlezů na střechu, zajištění řádného provětrávání střechy, po osazení požární izolace, úprav elektroinstalace a dozdění komínů nad střechu.

 • Národní park už za rok?

  KŘIVOKLÁT. Národní park Křivoklátsko byl mohl být vyhlášen už v příštím roce. Připustil to ministr životního prostředí ČR Jan Dusík při setkání se starosty křivoklátského regionu, k němuž došlo v pátek 22. ledna k knížecí knihovně hradu Křivoklátu.

 • Dům po rekonstrukci shořel

  LHOTA POD DŽBÁNEM. Ze zrekonstruovaného patrového rodinného domu ve Lhotě pod Džbánem zbyly po úterním požáru jen obvodové zdi. Plameny zničily majetek za 1,5 milionu korun. Jelikož majitelé objekt využívají jako chalupu, oheň je neohrozil. Ve chvíli, kdy požár vypukl, v něm nebyli.

 • Koupili pozemek pod bazénem

  RAKOVNÍK. V rekordním čase, za pouhých devadesát minut, skončilo první letošní zasedání zastupitelstva města Rakovníka.

 • Kleindienst znovu do politiky?

  NOVÉ STRAŠECÍ (bed). V novostrašeckých kuloárech se šeptá o tom, že bývalý starosta města Jakub Kleindienst by se mohl při nadcházejících volbách vrátit do komunální politiky. Podle zvěstí by ho na radnici prý ráda viděla část občanů, kterým vadí, že současné vedení udělalo z Nového Strašecí „mrtvé město“, kde se téměř nic neděje. Proto jsme se pana Kleindiensta zeptali přímo.

 • Z Ymcy Klicperova

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník obdrželo dopis od společnosti Ymca (Křesťanské sdružení mladých lidí), která nesouhlasí s užíváním názvu Ymca pro svoji mateřskou školu.

 • Prezentaci ozvláštnila račí klepeta

  RAKOVNÍK. Rakovnické informační centrum prezentovalo náš region od 14. do 17. ledna na veletrhu Regiontour v Brně. Městské „íčko“ se zaměřilo nejen na propagaci turistických cílů regionu, ale také na nové logo Rakovníka. Protože chtělo „račí logo“ návštěvníkům představit víc než jen tím, že ho ve svém stánku vystaví, vymyslelo k němu i soutěž o ceny.

 • Knihovna je v novém a v centru

  MUTĚJOVICE. Čtenáři mutějovické obecní knihovny už nemusejí chodit až do areálu u zdravotního střediska. Od pondělí 18. ledna mají knihovnu přímo v centru. Během druhého lednového týdne ji zaměstnanci obecního úřadu přestěhovali.

 • Báječní lidé slovem i obrazem

  RAKOVNÍK. Zcela zaplněná Heroldova síň, lidé stojící na schodech i v patře. To je úkaz, který se nevidí každý den. Na „vině“ tomuto neobvyklému jevu byly hned tři akce v jednom odpoledni. Derniéra výstavy, křest knihy a koncert Pavla Steidla byla lákadla, kterým se zkrátka nedalo odolat.

 • Odměna vlajkonošovi

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Na všech významnějších akcích, jako je například Křivoklátské panování, reprezentuje Nové Strašecí vlajkonoš. Mužem, který tento atribut města nosí, je Kamil Dvořák. Za tuto činnost mu byla navržena jednorázová roční odměna osm tisíc korun a rada města ji jednomyslně odsouhlasila.

  „Soudci z lidu“

  RAKOVNÍK (ps). Občané, kteří mají odpovídající morální i odbornou způsobilost, se mohou hlásit městu Rakovník jako kandidáti na místa přísedících okresního soudu. V dubnu proběhne volba na období 2010 až 2014. Zatím zastupitelstvo schválilo Petra Březinu, Zdeňka Horáka a Josefa Pánka.

  Na vlastní nebezpečí

  RAKOVNÍK (ps). Schůdnost chodníků na městském hřbitově kritizoval na zastupitelstvu Miloslav Kubínek. „Dočetl jsem se, že rada města zvýšila poplatky za hrobová místa. Ve stejné době se v souvislosti se sněhem objevila na hřbitově cedule Vstup na vlastní nebezpečí. To mi přijde jako velmi necitlivý přístup. Požaduji, aby na hřbitově bylo uklizeno stejně rychle jako před radnicí,“ navrhl nejstarší člen zastupitelstva. „Ano, cedule byla nevhodná, šlo o soukromou iniciativu správcové. Nyní je tam výzva, aby se lidé pohybovali s větší obezřetností. Bohužel, prioritu v zimní údržbě mají místní komunikace,“ vysvětlil starosta Zdeněk Nejdl.

  Rychle, Chládek jede!

  Mít jednu kameru na jednání rakovnického zastupitelstva a druhou v autě senátora Marcela Chládka, mohl minulé pondělí vzniknout nízkonákladový akční snímek. Zastupitelstvo, Zdeněk Nejdl: „Přítomno je 18 členů, mám zprávu, že má dorazit i Marcel Chládek, který je na jednání v Praze,“ říká starosta a tajemnice Eliška Holková se pokřižuje. Zastupitelstvo kraje: Náměstek zavírá notebook, běží po schodech, sedá do auta, start. V Rakovníku po hodině jednání: „Uděláme přestávku?“ „Není třeba.“ Zastupitelé s prostatou a kuřáci obracejí oči v sloup. Záběr do auta: Ručička tachometru nadoraz, řidič ve spojení se svými lidmi v sále: „Diskutujte, dávejte protinávrhy, sjíždím z dálnice.“ KC: Asistent senátora Mládek běží k zastupitelovi Ludačkovi. Pohled na hodinky, kroucení hlavou. Starosta děkuje zastupitelům za rekordně krátké a pohodové jednání a zve na příští schůzi. „Ta bude delší, o rozpočtu, to se třeba i pohádáme,“ těší se. Marcel Chládek kousek za Rudou sundává nohu z plynu a po telefonu svolává tiskovku… „Já jim dám pohodu“… Více příště.

  Pavel Sklenička

 • Brutalita pytláků neznala mezí

  Pitaval o téměř zapomenutých mordech v křivoklátských lesích

  Str. 4

  Jak zachránit život?

   

  Městská policie má přístroj, který umí nastartovat zastavené srdce

   

  Str. 4

  Třicetiletý Nezbedný bakalář

  Úspěchy i rozčarování

  Str. 9

  Číst o depresi je dobré odreagování str. 9

  Kachny málem utopily starostu Řevničova str. 3

  Mutějovice přestěhovaly knihovnu str. 3

  V kině bude La Scala i hokej str. 10

« Zpět