Ročník 19
Číslo 45
12. 11. 2009Foto RAKOVNÍK. Rakovnické děti na snímku se mračí. Na rozdíl od svých vrstevníků v Kalivodech, Mšeci, Lubné či Jesenici se halloweenského průvodu ještě nedočkaly. Ve středu se sice sešly s rozsvícenými lampióny před radnicí, průvod se ale nekonal (viz Vypráskaný halloween str. 2). Podle vyjádření vedení DDM by se měla akce usklutečnit ve středu 18. listopadu.

 • Dům osvěty získá 18 miliónů

  RAKOVNÍK. Po autobusovém nádraží a mostu u plynárny se další městský majetek dočká evropské finanční injekce. Přes 18 miliónů Kč přiteče na rekonstrukci Domu osvěty, respektive na část objektu se sálem.

 • Svezli se na vlně nenávisti

  RAKOVNÍK. Celkem třináct svědků se sešlo ve čtvrtek 5. listopadu v jedné z jednacích síní Okresního soudu v Rakovníku. Společným jmenovatelem této události byl dvaadvacetiletý výtržník, který valné většině z nich poškodil automobily.

 • Nejdl odstoupí z kandidátky

  RAKOVNÍK, KNĚŽEVES. Šedesát delegátů rozhodovalo minulý čtvrtek v Kněževsi o novém vedení oblastního sdružení ODS. O post předsedy svedli boj Zdeněk Nejdl a Vilém Žák. Větší podporu získal novostrašecký politik. Zdeněk Nejdl pak neuspěl ani ve volbě na pozici místopředsedy. Žákovi tak budou asistovat místopředsedové Jiřina Fišerová (dosavadní předsedkyně) a Jiří Janoušek (Lány).

 • V tržnici hořely střechy

  RAKOVNÍK. V rakovnické městské tržnici ve čtvrtek odpoledne hořelo. Požár plastových střech stánků způsobil podle vyšetřovatele hasičů žhář, který je nejprve polil hořlavou kapalinou a poté zapálil. „Shořely plastové střechy u dvou stánků. Na požár nás upozornila městská policie, jednotka vyjela kolem půl páté odpoledne. Oheň byl uhašen během deseti minut. Plocha, kterou zasáhl, byla 3 × 6 metrů,“ přibližuje mluvčí hasičů Lenka Kostková. Majitelem stánků je městský úřad. Žhář mu způsobil škodu za 4 000 korun.

 • Hotel Viola změnil majitele

  RAKOVNÍK/PRAHA. V říjnu proběhla v Praze 10 dražba bývalého hotelu Viola, truhlárny, kotelny, vrátnice, trafostanice a pozemků, které se nacházejí na jihovýchodním okraji Rakovníka na Nábřeží Dr. Beneše. Jejich původním vlastníkem byl OPP Rakovník, později Jindřich a Olga Dvořákovi.

 • Opilý vezl hledaného

  ZBEČNO (peg). Roztočtí policisté měli 31. října šťastnou ruku při výběru kontrolovaných aut.

 • Tereza Maxová ve Strašecí

  NOVÉ STRAŠECÍ. O tom, jak se daří uskutečňovat nové trendy v péči o děti z dětských domovů, se mohli přesvědčit účastníci neformální tiskové konference, která se uskutečnila 4. listopadu v Dětském domově v Novém Strašecí.

 • Tempo udávala obtěžkaná Pepina

  MUTĚJOVICE. Josefína ze statku Soni Krupkové byla poslední říjnovou sobotu skutečnou kozí super star. Byť vzrůstem podstatně menší, udávala tempo třiatřicetihlavému stádu koní, které se do Mutějovic sjelo na tradiční Hubertovu jízdu. Tu pořádal zdejší jezdecký klub už poosmnácté.

 • Na Vánoce už ve 3D kvalitě

  RAKOVNÍK. Koncem prázdnin vypsalo ministerstvo kultury grant na digitalizaci kin. V šibeniční lhůtě se o něj ucházelo i město Rakovník. „Termín na podání byl strašně krátký, snad to nebyly ani tři neděle, ale díky Kristýně Hendrychové ze stavebního odboru se nám ho podařilo dodržet,“ říká ředitel KC Jiří Karel. Nakonec, přestože tomu sám příliš nevěřil, se městu povedlo grant získat. Je na obrazovou část technologie, takže zbytek zařízení bude financovat město, které aktivitu podpořilo jak v radě, tak na zastupitelstvu.

 • Hlasování na webu

  RAKOVNÍK (ps). Úctyhodných 779 respondentů se zapojilo do hlasování na webu týdeníku Raport. Na otázku „Měl by starosta města Rakovníka Zdeněk Nejdl kvůli alkoholu za volantem odstoupit z funkce?“ odpovědělo ano 67 % (521 hlasů) . „Ne. Přestupek nesouvisí s výkonem funkce“ zvolilo 29 % (223) hlasujících. Pouhá 4 procenta hlasujících (35 hlasů) vybrala „Nevím. Nezajímám se o to.“ V současné době můžete na www.raport.cz hlasovat a diskutovat na téma Listopad 1989.

 • Vyhodit Dělňák do povětří pro 70 tisíc byla blbost

  Rozhovor s bývalým ředitelem RaJ

  Str. 4

  Třídní boj je, když vám seberou svačinu

  S žáky 1. ZŠ a GZW o předlistopadové době Str. 4

  Na vypůjčeném kajaku pro stříbro

  Kamil Němeček na Extreme Challenge

  Str. 7

  Rozhovor s Bárou Hrzánovou str. 9

  Okénko senátora str. 9

  Hubertova jízda v Mutějovicích str. 3

  37. Malá křivoklátská str. 3

 • Burza škol ve středu

  RAKOVNÍK (ps). Uřad práce v Rakovníku pořádá ve středu 11. listopadu od 8,30 do 16,30 hodin v Kulturním centru v Rakovníku Přehlídku studijních a učebních oborů středních škol a učilišť pro školní rok 2010/2011. „Akce je určena především žákům 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodičům a učitelům,“ zve ředitel ÚP Alexander Zajíc.

 • Digitální kino letos

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník získá dotaci ze státního fondu na rozvoj české kinematografie. K obdržené částce 1,2 miliónu Kč připojí své vlastní prostředky a výsledkem bude digitalizace rakovnického kina v celkové ceně 4,7 miliónu Kč. Zakázku zhotoví firma XCData Praha do 15. prosince. Na první film v digitální kvalitě pozve kulturní centrum své návštěvníky ještě letos. Více na str. Kultura.

 • Zavřou i Krátkou

  RAKOVNÍK (ps). V ulici Krátká probíhaly výkopové práce na rekonstrukci plynovodu prováděné společností Revis. Firma měla obnovit povrch vozovky v šířce jednoho pruhu, ale obrátila se na město s nabídkou spolufinancování i druhé poloviny vozovky. „Rada souhlasila a rozhodla, že se bude na homogenizaci celé ulice podílet částkou odpovídající polovině vyčíslených nákladů, tj. 233 tisíc Kč. Podobným způsobem město postupovalo i v ulicích Huřvinská a Zd. Štěpánka. Termín uzavírky ulice byl stanoven od 15. do 30. listopadu,“ uvedl tiskový mluvčí města Jan Polák.

 • Dar družině 2. ZŠ

  RAKOVNÍK (ps). Rada města vzala na vědomí darovací smlouvu mezi Petrem Chmelíkem a 2. základní školou Rakovník a udělila souhlas k přijetí daru ve výši 33 500 Kč. Částka byla vybrána na benefičním koncertu skupin The Undertakers, Meditace a Prošlá lhůta.

 • Markety s elektrárnou

  RAKOVNÍK (ps). Rada města souhlasila s umístěním fotovoltaické elektrárny na budovách obchodního centra Billa a DM drogerie na Nábřeží Dr. E. Beneše. Souhlas byl udělen na základě žádosti společnosti Sallerova výstavba.

 • Špatně se hlásily

  RAKOVNÍK (ps). Do zadávacího řízení na rekonstrukci střechy na objektu Jeslí a Domova Ráček se přihlásily pouze dvě firmy, ovšem ani jedna nesplnila zadávací podmínky. Proto rada města řízení zrušila a vypíše je znovu na jaře roku 2010.

« Zpět