Ročník 19
Číslo 44
05. 11. 2009Foto RAKOVNÍK. Už 537 zájemců využilo nové vířivé vany, která byla v Městském plaveckém bazénu v Rakovníku uvedena do provozu 23. října. Na snímku jsou zachyceny klientky, které se přišly do vířivky prohřát v sobotu. Více na straně 2.

 • Suchánka se věc „týká i netýká“

  RAKOVNÍK. Minulý týden jsme přinesli informaci o tom, že kromě Zdeňka Nejdla (ODS) měl problém s alkoholem za volantem ještě další člen zastupitelstva za ČSSD. Přestože jsme si údaje neoficiálně ověřili ze dvou na sobě nezávislých zdrojů, policie ani odbor dopravy nám nemohly sdělit jméno konkrétní osoby. Dotyčný zastupitel, k němuž indicie směřují, navíc vše popřel, a tak jsme věc zveřejnili bez uvedení jména. V tomto týdnu se v řadách ČSSD pátralo, o kom se to vlastně psalo. Výsledkem je zatím konstatování, že incident se „týkal i netýkal“ Radima Suchánka.

 • Dobu ledovou zmařila sebevražda

  RYNHOLEC. Na železniční trati z Prahy do Lužné se v neděli stalo neště­stí. Dvaašedesátiletou ženu z Rakovnicka usmrtil vlak. Kvůli nehodě byla uzavřena trať a do Rakovníka tak nedojel rychlík, který vezl film Doba ledová na odpolední promítání. To bylo navíc do posledního místa vyprodané.

 • Narkoman zavinil nehodu

  KRUPÁ. Na karlovarce se ve čtvrtek stala vážná dopravní nehoda, při níž byli zraněni tři mladíci. Za volantem Renaultu 19, který jel ve směru od Prahy na Karlovy Vary, seděl 21letý muž z Prahy. Jeho vnímání bylo ovlivněno drogou.

 • Krajské „ano“ národnímu parku

  PRAHA. Hejtman Středočeského kraje David Rath a jeho náměstek pro oblast životního prostředí se sešli s ministrem životního prostředí Ladislavem Mikem a seznámili se s návrhem na vyhlášení národního parku Křivoklátsko. „Středočeský kraj považuje tento návrh za velmi prospěšný projekt, protože by došlo k vysokému stupni ochrany zachovalých smíšených lesů, velkého souvislého rozsahu asi deset tisíc hektarů, který se nalézá v centru jinak velmi industrializovaných Čech,“ uvedla mluvčí kraje Berill Mascheková.

 • Nejsou příkopy příliš hluboké?

  RAKOVNÍK/RUDA. Po silnici z Rakovníka na Rudu se od její kompletní rekonstrukce jezdí velmi pohodlně. O to víc však řidiče zaráží hloubka silničních příkopů. Nebezpečná nepřipadá jen jim, ale i dopravnímu inspektorátu, který se obává letošních náledí více než v minulých letech.

 • Rakovnicko bude turistickou agenturou

  RAKOVNICKO. Všechny materiály, které vydal Svazek měst a obcí Rakovnicka v rámci projektu s názvem Rakovnicko – Kde nebudete vědět, kam dřív, už se dostaly do rukou turistů. Na plzeňském veletrhu cestovního ruchu ITEP, který se konal 22. – 24. října, byly rozdány všechny, které ještě v kanceláři zbývaly.

 • Dobromysl nabízí víkendové pobyty

  SRBEČ. Barokní statek v Srbči, v němž provozuje Společenství Dobromysl denní stacionář a pobytové centrum pro mentálně postižené, má nové využití. O víkendy a v době prázdnin, kdy zde klienti nepobývají, sem mohou zajíždět skupiny turistů na pobyty. Navíc se zde nově realizuje projekt benefičních víkendů tělesného a duchovního otevření.

 • TOP 09 vede na okrese Havelka

  RAKOVNICKO (bed). Dvaačtyřicetiletý divadelní režisér a herec, zastupitel a předseda kulturní komise obce Lány Roman Havelka se stal předsedou jedenáctičlenného regionálního výboru politické strany TOP 09 pro Rakovnicko a Kladensko.

 • Prošlá lhůta pomohla 2. ZŠ

  RAKOVNÍK. Přiznám se, že jsem nikdy nepatřil k příznivcům Prošlé lhůty. Kladivo na zdivo (jeden z hitů PL) mě nikdy nezasáhlo. A pak přišla sobota 24. října a já dostal ránu doprostřed čela a prozřel. Pokud by kapela hrála se stejným nasazením a bez chyb, jako při poslední benefici, hlásím se do služeb bedňáka. Nebo aspoň tiskového mluvčího.

 • Na Prahu po karlovarce

  RAKOVNÍK, RUDA (ps). Až do 22. listopadu se bude opravovat silnice od konce Rudy k Novému Strašecí.

 • Uzavírky na Bezděkově

  RAKOVNÍK (ps). Od 30. října do 30. listopadu nelze projet ulicemi Bezděkov, Kollárova a Nad Tržištěm.

 • Sleva jen s kupónem

  RAKOVNÍK (ps). Pokud patříte k milovníkům slev, možná jste si povšimli snížení ceny cukru v hypermarketu Albert. Od pátku 30. října byla kilovka při nákupu deseti kusů za necelých dvanáct korun, což před Vánocemi jistě potěší.

 • KSČ řídila všechny oblasti života

  První část cyklu k 20. výročí sametové revoluce

  Str. 4

 • Za úmysl vystoupit ze strany byl vyloučen

  „Nerad se fotím, a nejsem žádný fotograf,“ tvrdí Karel Kestner

  Str. 4

 • Příloha střední školy

  Žáků 9. tříd ubývá, „přijímačky“ úplně zmizely - Prezentace středních škol a učilišť

  uvnitř listu

 • Skryje – další stání v prosinci

  str. 3

  Jesenický surovec je dobyt!

  str. 5

  Snaží se zachránit památkově chráněnou školu

  str. 9

  Prošlá lhůta pomohla 2. ZŠ

  str. 10

 • Příspěvek na sochu

  RAKOVNÍK (ps). Na jezdeckou sochu T. G. Masaryka v Lánech, jejíž odhalení se chystá na 6. března 2010, chybí ještě více než 250 tisíc Kč. Do sbírky se zapojilo i město Rakovník, které vyhovělo žádosti ředitele okresního muzea v Rakovníku a přispělo částkou 5000 Kč.

 • Byt na čtvrtý pokus

  RAKOVNÍK (ps). O tom, že situaci na trhu s byty ovlivňuje hospodářská krize, se přesvědčilo i město Rakovník. Byt 0+2 v Prokopově ulici čp. 462 se totiž povedlo prodat až na čtvrtý pokus. Minimální cena se přitom musela snížit až o tři sta tisíc. Poprvé byl byt nabídnut v březnu za minimální cenu 1,1 miliónu Kč, ale nepřihlásil se ani jeden zájemce. Situace se opakovala v květnu i v srpnu, kdy byla cena snižována vždy o sto tisíc Kč. Teprve na čtvrtý pokus, s minimální cenou 800 tisíc Kč, se přihlásila Nikol Červenková z Rakovníka a za byt o ploše 50 m2 v prvním nadzemním podlaží nabídla 800 001 Kč.

 • Skupina „přes úspory“

  RAKOVNÍK (ps). Miloslav Kubínek se na zastupitelstvu podělil o své zkušenosti z oblasti úspor energií, které získal jako údržbář a kotelník v objektu MŠ Průběžná. Při tom vyjádřil názor, že by se problematice měla věnovat větší pozornost i v dalších městských objektech a k tomuto účelu doporučil zřídit pracovní skupinu. Rada jeho iniciativu podpořila a k ruce mu dala zastupitele Jindřicha Sinkuleho, který se sám přihlásil, a dále odborníka Miroslava Veverku a dva pracovníky úřadu Aleše Záblockého a Naděždu Rendlovou.

 • Kdo zatlouká, nevyhraje

  V předminulém čísle jsme popsali, kterak starosta města Rakovníka přišel o řidičský průkaz. V posledním vydání následoval obdobný případ zastupitele za ČSSD. Oba muže jsme požádali o vyjádření. Údaje jsme totiž získali z neoficiálních pramenů. Policie je sice posvětila, ale bez uvedení jmen, neboť tak velí „náhubkový“ zákon. Zdeněk Nejdl naše informace potvrdil a projevil lítost, proto jsme ho v novinách mohli uvést plným jménem. Druhý muž vše popřel, a protože jsme měli v ruce pouze neoficiální údaje, a nikoliv důkazy, případ napoprvé vyšel bez identifikace. Dotyčnému zřejmě nevadilo, co si o něm pomyslí desítky policistů, kteří mají přístup ke svodce, kde je vše zaznamenáno černé na bílém i s plným jménem. A co tomu řeknou úředníci odboru dopravy, jehož činnost jako zastupitel může ovlivňovat, až tam věc přijde k vyřešení? Nechají si to ti všichni pro sebe? Nebo to pošlou dál? V rodině, na fotbale nebo dokonce, byť anonymně, do médií?

  Radim Suchánek býval vždycky tvrdý fotbalista. Nepříjemných zákroků rozdal během své kariéry bezpočet. Tentokrát dal ale loktem do zubů své vlastní pověsti. Úplně zbytečný faul.

  Pavel Sklenička

« Zpět