Ročník 19
Číslo 43
29. 10. 2009

foto RAKOVNÍK. Zhruba stovka lidí (podle odhadů policie ČR) si v sobotu večer přijela do Rakovníka připomenout památku vloni zavražděného Jana Strička. Pochod z nádraží ČD parkem na Husovo náměstí monitorovalo dvě stě policistů.

 • Další zastupitel bez řidičáku

  RAKOVNÍK. Aféra Zdeňka Nejdla již několik týdnů hýbe Rakovnickem. Oblastní rada ODS starostu Rakovníka vyzvala, aby se vzdal kandidatury do parlamentu. Stranou ale nezůstává ani ČSSD. Sociální demokraté ústy senátora Marcela Chládka starostu nabádají, aby zvážil své další působení ve vedení radnice. Jak jsme ale zjistili, jeden ze zastupitelů za ČSSD přišel kvůli alkoholu o řidičák již v červenci. Policie mu naměřila 0,64 promile alkoholu. Úplně stejně jako starostovi. Navíc na rozdíl od Nejdla, který se novinářům přiznal, dotyčný zastupitel tvrdí, že nic takového není pravda.

 • Připomněli rok od vraždy

  RAKOVNÍK. Už dlouho nebylo v Rakovníku k vidění tolik policistů jako v sobotu 24. října večer. Policejní dodávky kroužily městem. Další stály na náměstí, u kostela, v Čermákových sadech a kolem nádraží. Všude kolem policisté v uniformách i v civilu. V temných zákoutích parku byli připraveni i těžkooděnci. Policie povolala do Rakovníka posily kvůli smutečnímu pochodu nacionalistů, ale i přátel a příbuzných, kteří si přijeli připomenout rok od vraždy Jana Strička.

 • Dvojice násilníků (údajně) obírala feťáky

  RAKOVNÍK. U Okresního soudu v Rakovníku bylo ve čtvrtek 22. října zahájeno hlavní líčení se dvěma muži z Rakovníka, kteří jsou obžalováni z trestného činu opakované loupeže, jehož se měli dopustit na území města a v jeho blízkém okolí během druhého pololetí roku 2008 a v prvním pololetí letošního roku. Oběťmi jejich trestných činů se stali dva muži z Rakovnicka, kteří jsou v současné době ve vězení za páchání jiné trestné činnosti. Před soudem nyní stanuli jako svědkové spolu s dalšími čtyřmi osobami, které jsou v případu nějakým způsobem zainteresovány.

 • Memoria i nadále beze změn

  RAKOVNÍK. Jak jsme již na stránkách Raportu informovali, přišla rakovnická pohřební služba Memoria po téměř dvaceti letech o pronájem smuteční obřadní síně. Její majitel, město Rakovník, ji na základě výběrového řízení pronajme počínaje 1. lednem 2010 společnosti Asamein z Unhoště, která nabízí pohřební služby v Havlíčkově ulici. Asamein zaplatí ročně za pronájem do městské pokladny částku ve výši 732 tisíc korun.

 • Zbytečný strach o Rakonu

  RAKOVNÍK. „V Rakoně hoří,” volali nám v pátek 23. října během dne občané Rakovníka, kteří sledovali průjezdy požární techniky Ottovou ulicí. Když přiletěl vrtulník, objevila se dokonce i fáma o úrazu ohrožujícím život. Ve skutečnosti šlo o cvičení integrovaných záchranných složek.

 • Sesuv zavalil vězně

  RUDA (lep). Několikaměsíční práce na kanalizaci v obci Ruda poznamenal těžký pracovní úraz. V pondělí 19. října zde došlo k neštěstí při výkopových pracích.

 • Proč je parkoviště prázdné?

  NOVÉ STRAŠECÍ. Nově zrekonstruované parkoviště v areálu budovy bývalé pojišťovny, které dříve bývalo přeplněné parkujícími vozidly, dnes téměř zeje prázdnotou. Vjezdu brání nájemníkům mříž s kódovaným zámkem či spíše požadovaných pět set korun měsíčního nájemného.

 • Záchranáři si sáhli na dno sil

  RAČICE. Až na dno svých fyzických a psychických sil si museli minulou sobotu sáhnout záchranáři, kteří se zúčastnili prvního ročníku soutěže tříčlenných družstev nazvané Až na dno. A k tomu také přidat notnou dávku znalostí. Dvoudenní klání v lesích okolo Račic a u řeky Berounky připravilo občanské sdružení Klub Start-up z Kladna. Duchovním „otcem“ a ředitelem soutěže byl Richard Dvořák, který pracuje jako záchranář na rakovnické záchranné službě.

 • „Ano, šéfe“ Pavoukovi nepomohlo

  HOŘESEDLY. Zhruba týden po odvysílání pořadu „Ano, šéfe“, který měl údajně pomoci hořesedelské Restauraci U Pavouka k prosperitě, jsme se přijeli podívat na místo činu. Jak jsme zjistili, blahodárný efekt se nedostavil. Spíše naopak.

 • Vladimír, Vladimír, Václav a Jakub Jan

  RAKOVNÍK. V časech, kdy se zdá, že nikomu nic – natož blaho republiky – není svaté, připomínat v křesťanském kostele dvě století stará hudební díla a myšlenky s vlasteneckým podtextem... To tedy nejsou právě ideální vstupní předpoklady pro masově navštívenou kulturní akci. Stokrát bohužel, ale je to tak. A ještě jedno stonásobné postesknutí, že to v pátek 16. října dopadlo tak, jak se dalo čekat.

 • Zbytečný strach o Rakonu

  RAKOVNÍK. „V Rakoně hoří,” volali nám v pátek 23. října během dne občané Rakovníka, kteří sledovali průjezdy požární techniky Ottovou ulicí. Když přiletěl vrtulník, objevila se dokonce i fáma o úrazu ohrožujícím život. Ve skutečnosti šlo o cvičení integrovaných záchranných složek.

 • Přehlédl kamión

  RAKOVNÍK (lep). Krátce po půlnoci ve čtvrtek 22. října došlo v Luženské ulici k dopravní nehodě mezi automobilem Škoda Favorit a tahačem Volvo. Čtyřiačtyřicetiletý řidič z Rakovníka se na jízdu od Šamotky do centra posilnil alkoholem tak, že přehlédl stojící kamión. Narazil do pravé zadní části návěsu, který byl odstaven na odbočce k firmě Euromont. Ke zranění osob nedošlo. U řidiče kamiónu byl alkohol vyloučen, u řidiče osobního vozu dechová zkouška prokázala 1,94 promile. Opakovaná pak s výsledkem 2,13 a 2,08 promile. Škoda na vozidlech činí 80 tisíc.

 • Tragická nehoda

  ŘEVNIČOV (peg). Týden začal tragicky. V pondělí kolem půl sedmé ranní se na karlovarce v blízkosti odbočky na Bucek stala vážná dopravní nehoda tří vozidel. Dodávka vyjela do protisměru, kde se střetla s osobním automobilem. Jeden člověk při nehodě zemřel, další tři osoby utrpěly vážná zranění. Více příště.

 • Pětačtyřicet minut po rozsudku poprava

  V pitavalu tentokrát o udavačce, která měla na svědomí popravu Zdeňka Černého

  Str. 4

  Na mřížích viseli chlapi a nadávali

  Zpěvačka Eva Henychová nejen o svých koncertech pro odsouzené

  Str. 9

  Konec drapáků v Pavlíkově

  Již podesáté zakončili motokrosovou sezónu

  Str. 3

  Jaroslav Hašek na Rakovnicku

  str. 7

  „Ano, šéfe“ pavoukovi nepomohlo

  str. 3

  Jesenický surovec není pro slečinky

  str. 3

  Popelka se blíží. Pozor na změny

  str. 10

« Zpět