Ročník 19
Číslo 9
03. 03. 2009

Foto Lenka PelcováNOVÉ STRAŠECÍ (lep). V úterý 24. února se v 15.30 před novostrašeckou ZUŠ sešly masky i přihlížející k masopustnímu průvodu, který již podesáté uspořádala Základní umělecká škola. Průvod s mnoha zastávkami obkroužil město, aby skončil v NKC. „Během let nasbírala tato akce tolik účastníků, že průvod už nekončí v Pecínově. Na tamní sál, který pojme pouze 120 lidí, jsme se prostě nevešli…,“ vysvětluje Jiřina Kinkalová, ředitelka ZUŠ.Královna odvedla masopustníky ke starostovi, který veselí ve městě dokonce nařídil. Před radnicí pak nechyběl taneček a přítomní se dočkali i koblih. Další zastávky se scénkami pak byly i před gymnáziem či u kostela. V NKC čekaly masopustníky čaj i buchty, které napekly učitelky ze ZUŠ, ale i diskotéka se soutěžemi.

 • Prodej, nebo „rozdávání“ bytů?

  RAKOVNÍK. Vůbec nejzávažnější diskuse se v zastupitelstvu konaném 23. ledna rozproudila kolem prodeje 46 bytů v Malinovského ulici. Zatímco městská rada navrhovala stejné podmínky, za jakých byly byty prodávány nájemníkům v minulých letech, část zastupitelstva by byla raději, kdyby se prodaly za tržní ceny.

 • Opilci ničili auta na Bendovce

  RAKOVNÍK. Bezuzdné řádění dvou vandalů v ulicích Rakovníka museli řešit policisté a strážníci městské policie krátce po druhé hodině ranní 25. února. Stalo se na sídlišti Bendovka, konkrétně v ulicích Fojtíkova, Boční a V Jamce. „Dva mladíci, jedenadvacetiletý Kladeňák a mladistvý z Rakovníka, tu poškodili šestadvacet zaparkovaných osobních automobilů a rozbili skleněnou výplň novinového stánku,“ uvedl mluvčí rakovnických policistů René Černý.

 • Cyklování „ohrozilo“ rozpočet

  RAKOVNÍK. Přestože tabulka městského rozpočtu na rok 2009 čítá stovky položek, pouze jediná se stala terčem kritiky zastupitelů a málem byl kvůli ní celý materiál smeten se stolu. Největší diskuse se rozpoutala kolem akce Cyklování s rozpočtem 300 tisíc Kč.

 • Zájem o práci u policie roste

  RAKOVNICKO. Od počátku ledna velmi vzrostl zájem o práci u policie. Jednoznačně má na tom podíl hospodářská krize. Náborovou kancelář oslovují nejčastěji muži z rakovnických průmyslových podniků.

 • Za podvod pokuta s podmínkou

  RAKOVNÍK. Ve čtvrtek 26. února v dopoledních hodinách proběhl soud s fotbalistou Tomášem Loderem, který byl žalován za zpronevěru a podvod.

 • Kamery pod dohledem

  NOVÉ STRAŠECÍ. Město Nové Strašecí posílilo počínaje letošním rokem obsluhu kamerového systému. Až dosud byly monitory ve velínu městské policie, na něž je přenášen signál z kamer, sledovány víceméně nepravidelně a nahrávky využívány především k dohledávání již spáchaných přestupků nebo trestné činnosti. „Od ledna jsme přijali zaměstnance, kteří sledují na monitoru dění v novostrašeckých ulicích pravidelně, a pokud zjistí spáchání přestupku, ihned informují hlídku v terénu, která tak může okamžitě zasáhnout,“ uvedl místostarosta města Jaroslav Hlína.

 • * Ad Regulační poplatky

  Vážená paní lékárnice, předem bych Vás chtěl ve své odpovědi ujistit, že jsem nikdy nehovořil o ultimátu v té rovině, jak bylo uvedeno v tisku. Pouze jsem konstatoval, že chci dát časový prostor majitelům lékáren, aby mohli zaujmout postoj k pro ně nové informaci. Ani jsem Vás nevyzval k nevybírání poplatků, ale můžete se sami rozhodnout k placení poplatků za své klienty tak, jak to dnes již činí například lékárny v Lounech. Pan starosta v tisku prohlásil, že myšlenku vzniku krajské výdejny léků v Rakovníku nepodporuje, jelikož tím dochází k znevýhodnění soukromých lékárníků. Mně více vadí znevýhodnění prostých občanů, kteří musí platit nesmyslné tzv. regulační poplatky za položku na receptu. Možná byste mi také mohla sdělit, co je na tomto poplatku regulačního? To bychom se mohli také v brzké době dočkat třicetikorunového regulačního poplatku za to, že si chceme v potravinách koupit rohlíky.

 • Mour, Němeček, Remar a Bodó míří na Dolomity Man

 • Nejextrémnější štafetový závod světa za účasti Rak týmu

 • Str. 4

 • Znásilnění? Kéž by!

 • Policie zkoumala, jakých trestných činů se nejvíce bojí na vesnicích

 • Str. 4

 • Budeme topit konopím?

 • „Konopné brikety jsou srovnatelné s uhlím,“ říká Jaroslav Lapka z Chlumu

 • Str. 9

 • Holuby nekrmit

 • RAKOVNÍK (ps). Snižování počtu holubů na území města má za sebou první etapu. Z předpokládaných pěti set ptáků se podařilo odchytit 135 kusů. „Nejvíce jich uvízlo v kleci na ZZN, nejméně u pivovaru. Firma proto navrhuje umístění 4. klece na domě u křižovatky ulic Nádražní a Tyršova,“ popsal starosta Zdeněk Nejdl a dodal, že vzhledem ke zvýšenému výskytu holubů není vhodné jejich krmení.

 • Strážníci i do Žehrovic

 • NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Novostrašečtí radní schválili veřejnoprávní smlouvu s obcí Kamenné Žehrovice, podle níž by měli v této obci strážníci Městské policie Nové Strašecí zabezpečovat dodržování veřejného pořádku. Za to Kamenné Žehrovice poskytnou městu roční příspěvek ve výši 400 000 Kč. Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou s dvanáctiměsíční výpovědí s účinností od 1. června 2009. V platnost vejde po schválení žehrovickým zastupitelstvem.

 • RAKOVNICKO (ps). Od 1. do 27. února bylo do evidence úřadu práce přijato 364 uchazečů, z toho 31 absolventů. Vyřazeno bylo 229 uchazečů, z toho 25 absolventů. Sankčně úřad vyřadil 27 osob, z toho 6 absolventů. Celkový počet uchazečů je nyní 1913, z toho 117 absolventů. Celkový počet volných míst je 687, z toho v regionu 289. Žádný z podniků zatím nehlásí hromadné propouštění, pouze v jednom případě bylo avizováno omezování výroby u podniku se 60 pracovníky (viz minulé číslo) a v minulém týdnu totéž oznámil další podnik se čtyřmi zaměstnanci.

« Zpět