Ročník 18
Číslo 11
11. 03. 2008

Foto Pavel SkleničkaO tom, že i bez starosty se dá pořádat městský ples, se v sobotu přesvědčili v Novém Strašecí. O netradiční zahájení se postarala kontrola České obchodní inspekce, která prověřila míry, váhy a účtování na baru, kde shledala vše bez vady. Totéž se dalo říci o produkci kapely K Band, která zejména zásluhou zpěvačky Mary Hronkové (vlevo) známé se soutěže X Factor, udržovala sál doslova v taneční extázi po celou dobu plesu.

 • Šípek se bojí zastřelení

  RAKOVNÍK. Ve čtvrtek 6. března stanul opět před Okresním soudem v Rakovníku bývalý starosta Karlovy Vsi Luboš Šípek. Tentokrát je obžalován z trestného činu podvodu. Od rakovnického podnikatele Jiřího Kopřivy si podvodně vypůjčil 4 073 000 korun a přes mnohé výzvy je nevrátil. Předseda senátu Stanislav Kos vyslechl nejen obžalovaného a poškozeného, ale také svědky Ladislava Bínu a Kristýnu Benešovou.

 • Narkoman při zadržení zemřel

  LÁNY. V rukou příslušníků Hradní stráže v sobotu večer zkolaboval osmadvacetiletý muž z Řevničova, který několik minut předtím neoprávněně vnikl do areálu lánského zámku. Michal Dalla-Valle nakonec při zatýkání zemřel. Důvod, proč se chtěl dostat do prezidentského sídla, zatím policisté nezjistili. Mladý muž je však pro ně známou osobou, před několika měsíci zavinil pod vlivem drog vážnou nehodu a v současnosti ho kriminalisté prověřovali v souvislosti s výrobou a držením drog.

 • Lippert vyhrál spor o parkoviště

  RAKOVNÍK. Dvouletý spor o tom, zda je soukromé parkoviště na Váze veřejným prostranstvím a zda město může vybírat z reklam zde umístěných poplatky, už zná vítěze. Rozsudek Městského soudu v Praze dal za pravdu rodině Lubomíra Lipperta a město musí majiteli vybrané peníze vrátit. Vítězná strana navíc rozsudek chápe jako precedentní vítězství občana nad úřední zvůlí. K tématu se ve čtvrtek uskutečnila v Restauraci U Vrátných tisková konference, jíž se kromě novinářů zúčastnili i regionální politici.

 • Střet zájmů u jednatele TS?

  NOVÉ STRAŠECÍ. Od ledna letošního roku přebírají činnosti a dnes i majetek Technických služeb příspěvkové organizace TS spol. s r.o. Jedním z jednatelů společnosti a tím, který má větší pravomoci při podepisování smluv a zakázek, je Štefan Podhorec. Tato skutečnost byla již mnohokrát prezentována. Méně známý je fakt, že tentýž Štefan Podhorec je jednatelem a stoprocentním vlastníkem firmy KL servis, která podniká ve stejném oboru.

 • Dva kandidáti na starostu

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Po poměrně překvapivém odstoupení starosty Miroslava Ročka (ODS) nyní koalice a následně celé zastupitelstvo čeká na jména dalších kandidátů. „O možném kandidátovi se rozhodne 11. března. Ve hře jsou dvě jména, ale nechtěl bych je prozrazovat,“ řekl Vilém Žák, předseda místní organizace ODS. „Nechci jména poskytovat tisku, myslím si, že nejprve by se je měli dozvědět koaliční partneři. Dozvěděl jsem se, že již před týdnem rádio Relax hlásilo, že je ve hře pouze jeden kandidát, který vše spískal. To považuji za hodně nezodpovědné a neseriozní,“ uvedl na závěr Vilém Žák.

 • Kam se skateboardem?

  RAKOVNÍK (ps). Pokud víte, kam by bylo možné umístit skateboardové hřiště, můžete své řešení napsat a odeslat na adresu radnice. Město totiž vyhlašuje k tématu anketu, od níž si slibuje vyřešení dlouhodobého problému

 • Na dotace Technoexport

  RAKOVNÍK (ps). Odbor výstavby a investic seznámil radní s výsledkem zadávacího řízení k podání nabídky na akci „Rámcová smlouva o zajištění obstarávání, využití a udržení prostředků ze zdrojů EU“

 • Starosta slibuje 100 miliónů z EU

 • Raport uspořádal besedu s rakovnickými politiky

 • Čtěte na str. 4

 • Hokejistka přivezla olympijskou medaili za rychlobruslení

 • Zpověď Dominiky Vopravilové

 • najdete na str. 9

 • Škoda ovoce, které nekvasí

 • „Pálením kořalky nikdo nezbohatne,“ říká Ladislav Kesler ze Zderazi

 • Blíže na str. 9

 • Antinejdlovci v ODS?

 • Setkání, které se uskutečnilo ve čtvrtek U Vrátných, mělo vedle parkoviště ještě jedno téma. Jaromír Tupý (ODS) tu zveřejnil stanovisko k trestnímu oznámení, jemuž v současné době čelí kvůli svému článku v novinách. Tupý napsal, že by Rakovníku mohl stačit jeden uvolněný místostarosta. K tomu dodal obecné podmínky, za jakých by to mohlo fungovat. Kdyby prý tajemník nebyl přítelem všech lajdáků... Tato věta se dotkla osobní cti tajemnice Elišky Holkové natolik, že podala trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy. Podnět adresovala na neznámého pachatele, ač byl Tupý pod stanoviskem podepsán. Údajně z toho důvodu, že neví přesně, jak se noviny k názoru dostaly. Policie hned o víkendu pisatele „dopadla“ a předvedla k podání vysvětlení. Jaromír Tupý to bere jako vážné ohrožení svobody slova. „Máme se opět bát vyslovit svůj názor?“ ptá se Jaromír Tupý. A připojuje se i další člen oblastní rady ODS Rudolf Pánek. Mluví o negaci základních práv občana, o šlapání na principy demokracie. Z jejich výroků je patrné, že situace v rakovnické ODS je velmi napjatá. Pánové totiž za čin tajemnice nepřímo kritizují i starostu Nejdla, svého stranického kolegu. Holková sice takové spojení odmítá, leč marně. Je vnímána jako součást vedení, které prý nemá právo na další život, jak dále uvedl Tupý. Když pak následně připomněl Pánkovo někdejší působení ve funkci zastupujícího tajemníka, jako období, kdy se úředníci báli přijít na zastupitelstvo nepřipraveni, bylo vše jasnější. Že by přípravy na triumfální návrat?

 • Pavel Sklenička

 • Půjčky na opravy

 • RAKOVNÍK (ps). Dnešním dnem (11. 3.) končí lhůta pro podávání žádostí o půjčku z Fondu rozvoje bydlení. K rozdělení byla zastupitelstvem stanovena částka 3,1 mil korun. Prostředky z fondu mohou žadatelé použít na zateplení fasád, obnovu střechy starší 10 let, obnovu fasády domu včetně oplechování u domu staršího 10 let, výměnu výplní otvorů ve fasádě a na zřízení nové bytové jednotky ve stávajícím objektu.

 • „Speciálka“ na prodej

 • RAKOVNÍK (ps). Objekt bývalé speciální školy na Mlejnku je k mání. Dosavadní nájemci, kterými byla občanská sdružení JuniorStudio, Mateřské studio Radost a Nedrog, odstoupili po zpřísnění podmínek od svých záměrů a nemají nadále zájem o pronájem objektu. Budova v ulici Dukelských hrdinů č. p. 252 tak bude podle rozhodnutí rady nabídnuta k prodeji za minimální cenu vycházející ze znaleckého posudku.

 • Třikrát více živnostníků

 • RAKOVNÍK (ps). Ze statistik okresního živnostenského úřadu vyplývá, že se počet živnostníků za posledních 15 let ztrojnásobil. Zatímco v roce 1992 podnikalo na území okresu 3?413 podnikatelů, k 31. 12. 2007 jich je evidováno téměř třikrát tolik, tj. 9027 právnických a fyzických osob. Ke stejnému dni bylo také zaznamenáno 18?277 platných živnostenských oprávnění.

« Zpět