Klub orientačního běhu nově v Rakovníku

Změnili název a jedou dál

RAKOVNÍK. Až na exteriéry filmu Bloudění orientačního běžce, nikdo z pamětníků nepamatuje, že by Rakovník poskytl vyznavačům tohoto individuálního sportu oddílové zázemí. To se má nyní změnit.

„Původní Klub orientačních sportů v Jesenici jsem chtěl zrušit, ale zjistil jsem, že z finančních důvodů je jednodušší změnit název a sídlo a jedeme dál,“ vysvětluje někdejší předseda jesenického oddílu Milan Bílý.

Poté, co trvale přesídlil do Rakovníka, rozhodl se sem přestěhovat i okresní „mek­ku“ orientačních běžců. „Nyní se jmenujeme Orientační klub Rakovník a kdo má zájem o tento druh sportování, má možnost obrátit se na nás.“

Orientační běh přitahuje sportovce, kteří kromě síly a vytrvalosti musejí dát do svého výkonu i trochu svého intelektu. Na startu dostanou speciální mapu s kontrolními stanovišti. Ty je potřeba v co nejkratším čase oběhnout a vrátit se do cíle.

„Účastníci si cestu optimalizují podle vlastní invence, nikde nenajdete žádné fáborky ani šipky, kudy máte běžet. Závodníci mají na ruce čip, prostřednictvím kterého se hlásí u kontrolních stanovišť. Podle čipu pak v cíli počítač okamžitě vyhodnotí soutěžní časy,“ přibližuje předseda OK Rakovník.

Velkou výhodou je, že se Milan Bílý profesionálně zabývá tvorbou speciálních map na orientační běh (1:10 000). Realizace těchto map je poměrně nákladná, ale členové klubu je podle předsedy budou mít zdarma. „V klubu se nechceme zaměřovat jen na orientační běh. Jezdíme i na kolech, v zimě na běžkách, chodíme pěšky po horách. Zkrátka sportovní aktivity pro veterány i pro rodiny s dětmi,“ dodává Milan Bílý.

Více se o klubových aktivitách dozvíte na www.ok-rakovnik.webnode.cz. Podívat se můžete i na www.orientacnibeh.cz. Připomínáme, že orientační běh má v ČR dlouhodobou tradici a deset tisíc organizovaných sportovců.

Sláva Vaic

« Zpět