Komu umělá tráva patří?
RAKOVNÍK. Situace kolem hřiště s umělým povrchem v areálu Tatranu Rako Rakovník je stále stejně nejasná. Jak jsme již psali na sklonku srpna, město má podezření na podvodné jednání kolem dotace na rekonstrukci hřiště. Městské zastupitelstvo v roce 2010 převedlo na účet Tatranu částku 3,6 milionu, která měla být vyplacena jako spoluúčast k dotaci poskytnuté ministerstvem financí. Jenže dotace do dnešního dne proplacena nebyla, přestože byla údajně přislíbena na rok 2010.
Když město zjišťovalo důvody zdržení platby, zjistilo, že ministerstvo financí žádnou žádost o dotaci na uvedenou akci neeviduje a doklady o schválení a poskytnutí dotace, které město získalo od Tatranu Rako Rakovník, považuje za falzifikáty. Proto město Rakovník podalo podnět na neznámého pachatele s podezřením na spáchání trestného činu falšování úřední listiny a případ šetří rakovničtí kriminalisté. Město nyní obdrželo dopis právního zástupce TJ Tatran Rako Rakovník JUDr. Adama Černého. Advokát zpochybňuje, že by ve věci došlo k podvodu a vytýká městu, že takové jednání předjímá. Navíc tvrdí, že smlouva o poskytnutí dotace je platná.
Městská rada, která se sešla mimořádně jen nad stanoviskem právní kanceláře, vyzývá tělovýchovnou jednotu, aby jednoznačně doložila, komu v současné době hřiště patří. „Ať to řeknou jasně. Město vložilo 3,6 milionu korun a nikdo nás několik let neinformoval, co se s těmi penězi vlastně stalo. Stavba je na našem pozemku a byla vybudována s naším souhlasem. Ale komu patří, do dnešního dne nevíme. Proto Tatran vyzýváme, ať doloží vlastnický vztah ke hřišti a převedou ho do našeho majetku,“ vysvětluje postoj rady starosta města Zdeněk Nejdl. Zároveň se obává, aby se v konečném důsledku nestalo, že akciová společnost Philipp, sportovní trávníky, která byla zhotovitelem díla, vyzve město Rakovník k uhrazení chybějící částky. „Pokud se zjistí, že žádná dotace nepřijde, může se stát, že bude firma těch 15 milionů požadovat po nás,“ děsí se starosta.
Pavel Sklenička