Foto

Zájem o první řemeslný jarmark v roubence byl obrovský.

Roubenka i Dům osvěty praskaly ve švech

Úspěšné posvícenské premiéry

RAKOVNÍK. Během Rakovnického posvícení proběhly vedle tradičních akcí i dvě premiéry. Poprvé se uskutečnil posvícenský jarmark v roubence a svůj křest si odbyl i Dům osvěty. Jak obě zařízení zvládla tato svá „poprvé“, objasnila ředitelka knihovny Milena Křikavová a ředitel KC Jiří Karel.

Jednou větou by se dalo shrnout, že oba byli s akcemi spokojeni. Přestože v Domě osvěty bylo do té doby vše vyzkoušeno pouze teoreticky, osvěťák zvládl první nápor lidí téměř na výbornou. Dokonce prý ani nebyl problém s minimalistickou velikostí baru a osvědčila se i izolace. „Během produkce jsem vyšel ven a musím konstatovat, že projíždějící auta dělala větší hluk,“ říká ředitel KC. Jediným mínusem tak bylo značné teplo na sále, ale tento nedostatek byl v minulých dnech napraven přenastavením klimatizace. Přestože se tu vystřídalo hned několik kapel, technici dobře zvládli i jejich stěhování, což není při jediném vstupu na pódium jednoduché.

Někteří návštěvníci Domu osvěty však byli nepříjemně překvapeni, že se nedostali na koncert. „Přestože se v předprodeji neprodal žádný lístek, po hodině a půl jsme měli vyprodanou kapacitu osvěťáku, která je 200 lidí. Tento počet jsme dodrželi a další zájemce už nepouštěli. I z mého pohledu by sál snesl větší počet lidí, ale toto je rozhodnutí požárního technika, které nesouvisí s velikostí sálu, ale únikovými východy. Lidé si mohou vstupenky zajistit v předprodeji a nemusí k takovýmto situacím docházet,“ objasňuje ředitel KC Jiří Karel a pro úplnost dodává i znění webových stránek, kde si lze vstupenky zarezervovat: www.vstupenky.kulturnicentrum.cz, jejich vyzvednutí je nutné tři dny předem, pak se opět vracejí do prodeje.

Druhou novinkou byly řemeslné trhy s výtvarnými dílnami v roubence. Vzhledem k omezenému prostoru se v Lechnýřovně sešlo šest stánků a tři řemeslníci. „Tato kombinace byla velmi přínosná, protože nešlo pouze o prodej, ale jarmark byl i trochu akční. Helena Dvořáková učila malování na hedvábí, Pavla Zimmermannová s Lenkou Kratochvílovou dělaly s dětmi nápadité šperky. O obě činnosti byl nevídaný zájem,“ popisuje ředitelka knihovny Milena Křikavová.

K dispozici byla pochopitelně i herna v roubence. „Jsme trochu v šoku, protože se tato akce uskutečnila poprvé a hned o ni byl obrovský zájem. Předpokládala jsem, že se lidé přijdou podívat, považovali jsme první rok za zkušební, ale návštěvnost předčila naše očekávání. Dvorek i roubenka byly přímo nervané lidmi, ani nenastal obědový útlum. Podávali jsme palačinky, kávu, čaj, medovinu, takže lidé si u nás velmi rádi poseděli a popovídali si. Bylo to o neskutečné pohodě,“ uzavírá Milena Křikavová.

Lenka Pelcová

« Zpět