„Myslím, že to byla vražda. Po výstřelu bouchly dveře,“ říká svědek

Výstřel ukončil život mladíka

VIŠŇOVÁ. V pondělí 24. července padl ve večerních hodinách v osadě Višňová výstřel. Následkem střelby byl vážně zraněn dvacetiletý mladík, kterého našli kolemjdoucí až druhý den ráno. Těžce zraněný muž byl vrtulníkem převezen do nemocnice, kde ve čtvrtek svému zranění podlehl.

Podle policie se jedná o pokus o sebevraždu. K případu došlo za autokempem Višňová na katastru obce Roztoky někdy od 22 hodin 24. července do 6.30 hodin 25. července. Dvacetiletý mladík z Kladenska se ve svém voze Volkswagen pokusil zastřelit nelegálně drženou zbraní. Utrpěl těžké zranění způsobené průstřelem hlavy a byl letecky transportován do nemocnice ve Střešovicích. Ve čtvrtek zemřel. Na místě nezanechal žádný dopis na rozloučenou.

Přesto, že pár kroků od místa činu je kemp, výstřel nikdo z náhodně poptávaných rekreantů neslyšel. O mnoho víc neví ani provozovatelé blízké hospůdky s občerstvením. "Před hospodou jsme seděli až do jedné hodiny v noci, ale skoro nikdo už tady nebyl. Je fakt, že jednu chvíli jsme zaslechli alarm, ale nevěnovali jsme tomu pozornost, ani nevím, kdy to bylo. Pořád nám tu dost hlučně hraje muzika," vzpomíná na osudnou noc paní Jana.

Na noční střelbu jsme se zeptali i recepční z kempu Višňová II. "Po desáté večer jsem zavřela recepci a šla jsem si na chvíli sednout do vedlejší restaurace, kde se říká U Stoupy. Tady byla dost veselá společnost a řekla bych, že nikdo také nic neslyšel," popisuje druhý den Hana Vítová. Zajímavého vyjádření se nám dostalo od obsluhy za pultem restaurace. "Vzhledem k tomu, že to byl můj kamarád, vám nic nepovím, nezlobte se. Ani svoje jméno vám neřeknu," omluvila se obsluhující slečna.

Přibližnou dobu, kdy výstřel padl, jsme zjistili až od místního chataře. "Seděl jsem večer na terase před chatou a okolo půl jedenácté jsem zaslechl něco, co připomínalo tlumený výstřel. Ihned potom se rozhoukal alarm u auta, které stálo blízko kempu. Alarm za chvíli přestal houkat, ale potom ještě bouchly dveře od auta," popisuje událost očitý svědek z Višňové. Že se skutečně jednalo o výstřel uvnitř auta, se svědek dozvěděl až v ranních hodinách, kdy na místě incidentu zastihl policejní hlídku a záchranku. Policistům svoji verzi události popsal.

"Osobně si myslím, že to byla vražda, ale důkaz proto nemám. Jen to bouchnutí dveří po výstřelu," dodává svědek, který si přeje, aby jeho jméno zůstalo v anonymitě.

Policie nám potvrdila i další záhadné zjištění. V kufru auta se totiž našla PET láhev s lidskou močí. Podle odborníků moč používají některé bojovné skupinky pro ponížení svých protivníků. Podle policie však nalezený mladík močí polit nebyl.

Sláva Vaic, Markéta Polívková

« Zpět