Jeseničtí obvoďáci zakročili proti bývalému kolegovi

Velitel „propil“ řidičák

RAKOVNÍK. Velící strážník Městské policie v Rakovníku Václav Kadár je v současné době vyšetřován kladenskou policií v souvislosti s postupem, jaký zvolil při řešení krádeže policisty v Hypernově. Nyní má další problém. Minulé úterý byl policejní hlídkou přistižen, jak řídí motorové vozidlo pod vlivem alkoholu, a tento přestupek bude řešit odbor dopravy městského úřadu. Na celém případu je kuriózní, že Kadár je sám bývalým policistou a dlouhá léta sloužil právě na obvodním oddělení v Jesenici.

V úterý ve večerních hodinách byl Václav Kadár, jedoucí ve svém osobním automobilu, zastaven hlídkou obvodního oddělení policie v Jesenici, kde tráví dovolenou. Styl jízdy byl hlídce velmi podezřelý, a tak jej zastavila s úmyslem podrobit řidiče dechové zkoušce. Václav Kadár však odmítl dýchat a stejně tak se postavil k odběru krve nebo moči. Přesto na něj bude pohlíženo jako na osobu, které byl alkohol za volantem prokázán. Hrozí mu tak zákaz řízení motorových vozidel až na dva roky a finanční pokuta až do výše 15 000 Kč.

"Je to v šetření, nebudu se k tomu vyjadřovat," řekl nám Václav Kadár, když jsme ho kontaktovali kvůli ověření zprávy. Věc nám nakonec potvrdil až tiskový mluvčí Policie ČR René Černý. "Ano je to tak. Policisté z obvodního oddělení v Jesenici skutečně provedli silniční kontrolu u osoby, která pracuje jako velící strážník městské policie. Odmítl však dechovou zkoušku a porušil tak základní povinnost řidiče," řekl nám mluvčí.

Starosta města Zdeněk Nejdl, který je přímým nadřízeným Kadára, byl od čtvrtka do pondělí na horách v zahraničí, a tak se o přestupku dozvěděl až z našeho telefonátu. "Zatím o tom nic nevím, jakmile budu mít potřebné informace, rozhodnu se, jaké důsledky vyvodit," řekl nám starosta. Václav Kadár je v současné době vyšetřován také v souvislosti s případem státního policisty, který byl přistižen při krádeži v nákupním centru Hypernova. Kadár, přestože věděl, že se jedná o policistu, jej pokutoval, jako by šlo o běžného občana, což je v rozporu se zákonem. Pro Raport se tehdy vyjádřil v tom smyslu, že zákon říká, že strážník nesmí pokutovat osobu, která se prokáže průkazem policisty, což se prý v popisovaném případě nestalo.

Pavel Sklenička

« Zpět