“Tyršák„ láká i Pražáky

RAKOVNÍK. Tropické dny uplynulého týdne vytáhly k vodním plochám snad i ty největší odpůrce koupání. Jak se na začátku letošní sezóny vede přírodnímu areálu Tyršova koupaliště, jsme se zeptali jeho správce Václava Jeníčka.

Minulé úterý odpoledne stála na ceduli rakovnického koupaliště dvě čísla: teplota vzduchu 33 oC, teplota vody 25 oC. I když byl areál příjemně zaplněn, nějaké to místečko by se ještě našlo. "Řekl bych, že chodí méně lidí než vloni. Přitom se můžete přesvědčit, že kvalita vody je výborná," přivítal nás správce koupaliště. Podle něj návštěvnost koupaliště nejvíce ovlivňuje rakovnický bazén a Bartoňák. "Na bazén chodí ti, pro které je to na koupaliště daleko, na Bartoňák ti, kteří nechtějí za koupání platit," uvažuje Jeníček. Částečně na to má vliv i autobusové spojení v Rakovníka. "Autobus sem jede ráno v sedm, a pak až v jednu odpoledne, což už je pro řadu lidí pozdě."

Na koupaliště však jezdí řada návštěvníků ze sousedních okresů. "Jezdí k nám lidí od Stochova nebo dokonce až z Prahy. Zavolají, jaká je voda, sednou do auta a za hodinku jsou tady. Obdivují nejen přírodní areál koupaliště, ale i naše ceny. Děti samozřejmě tobogán. Když zjistí, že se neplatí, nechtějí pak s rodiči domů."

Tyršovo koupaliště má dnes renomé i díky svým ubytovacím kapacitám. Je zde 24 čtyřmístných chatiček a čtyři obytné karavany. "V podstatě k nám jezdí lidé z celé republiky i ze Slovenska. Hodně návštěvníků je z Chomutova a z Mostu, odtud sem již třetím rokem jezdí celý panelák. Pobyt mají zamluven i na příští rok."

Kromě hezkého okolí lákají na koupaliště i příznivé ceny. Dospělí zaplatí za celodenní vstupenku 35 korun (po 16. hodině 20 Kč), děti 25 korun (po 16. hodině 10 Kč). Tento režim platí do 19. hodiny, kdy se koupaliště uzavírá. K dispozici je od 9 ráno hospoda a pro ubytované i teplá voda. Chatka na jeden den stojí v sezóně 330 korun.

Sláva Vaic

« Zpět