Téměř pět miliónů do školek

RAKOVNÍK. Téměř pět miliónů korun investovalo letos město Rakovník do objektů mateřských škol. To je zhruba o dva milióny více, než v loňském roce. Část zakázek se dokončuje právě v těchto dnech, aby bylo vše připraveno na zahájení nového školního roku.

Město v současné době provozuje celkem sedm školek. V rozpočtu pro rok 2006 se počítalo s investicemi ve výši 3,3 miliónu korun, 1,1 miliónu mělo jít do oprav a za dalších 750 tisíc korun se měly pořídit termoregulační ventily. "Na všechny zakázky bylo potřeba vybrat dodavatelské firmy, a to pokaždé tak, že se poptávalo více firem a vybírala se nejvýhodnější nabídka. Na to, že na odboru pracuje jen pár lidí, to bylo dost náročné. Všechno vypsat a pak převzít a ještě zkontrolovat kvalitu práce," míní starosta Zdeněk Nejdl.

Nejvíce prostředků město investovalo do Mateřské školky V Parku. "Bylo tu potřeba vyměnit okna za zhruba 600 tisíc korun, na dveře a vrata padlo dalších 100 tisíc a rekonstrukce sociálního zařízení vyšla na 220 tisíc," vypočítává Nejdl. Více jak devět set tisíc si vyžádala modernizace školky V Lukách. Také zde se měnila okna za 520 tisíc korun, vchodové dveře včetně stříšky nad vchodem stály 107 tisíc korun, další desetitisíce pak oprava a výměna podlah.

Rekonstrukce oken za 196 tisíc korun se realizovala také v MŠ Průběžná, kde se uvažuje ještě o rekonstrukci kotelny a zatím se zpracovává projektová dokumentace. Řemeslníci se nevyhnuli ani MŠ Ymca, kde se montovaly žaluzie a podhledy ve spojovací chodbě mezi budovami. Celková investice dosáhla částky 150 tisíc korun.

Při rekonstrukci "předškolských" budov město nezapomnělo ani na jesle, které sdílejí společné prostory s Domovem Ráček. Také jeho klienti budou vyhlížet na svět novými plastovými okny za 390 tisíc korun, měnilo se také linoleum a prováděly se další drobné opravy, takže celkové cena díla se vyhoupla na 420 tisíc korun. "Není to vlastně nic mimořádného. Už vloni se investovalo do mateřských škol 3,1 miliónu, letos v tomto trendu pokračujeme a narovnáváme tak vlastně jenom určitý dluh z let minulých," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

"Chtěla bych městu moc poděkovat. Nová okna a dveře jsou moc krásné, vše bylo uděláno ve špičkové kvalitě, jako bychom to tu měli odjakživa. Navíc se to všechno povedlo během prázdnin, takže děti to vůbec nepocítily a teď přijdou rovnou do nového," pochvaluje si ředitelka Domova Ráček Ilona Hrušková.

Pavel Sklenička

« Zpět