Zbytečný incident na břehu Berounky skončí možná před soudem

Starosta kamenován?

ROZTOKY. v Roztokách u Křivoklátu probíhají dokončovací práce na terénních úpravách u nově zbudovaného kanoistického kanálu. a právě v souvislosti s nimi došlo před několika dny ke konfliktu mezi starostou obce Ing. Vladimírem Melčem a dělníky, kteří zde staví otočku lodí. Co se stalo?

"V průběhu května jsem byl místními občany upozorněn na bourání opěrné zdi na pravém břehu řeky Berounky pod jezem, v místech, kde se dokončuje výstavba slalomové tratě," říká Ing. Vladimír Melč. "Šel jsem tuto informaci prověřit a zjistil jsem, že pracovníci jakési stavební firmy zde skutečně opěrnou zeď rozebírají. Tvrdili, že postupují podle příkazu investora a dělají zde prostor pro otáčení lodí. Snažil jsem se jim vysvětlit, že zeď je obecním majetkem a vyzval je, aby rozebírání okamžitě zanechali. s tím jsme se také rozešli."

Po čtrnácti dnech, v pátek 21. května, se starosta Melč vydal na staveniště znovu, aby zkontroloval provedené stavební úpravy. v okamžiku, kdy se na stavbě objevil, ho jeden z dělníků hrubě vyzval, aby okamžitě odešel. "Řekl mi, abych hned vypadl. Když jsem se k tomu neměl, uchopil kámen a hodil ho na mě. Pak začal házet jeden kámen za druhým, jako smyslů zbavený. Jeden z kamenů mě trefil do lokte a zranil mě. Zavolal jsem na pomoc policisty ze zdejšího obvodního oddělení, kteří zjistili útočníkovu totožnost," popisuje průběh události roztocký starosta.

Zeptali jsme se na názor investora - Dr. Jiřího Holého z Kanoistického klubu Rakovník. "Náš klub nemá s údajným incidentem vůbec nic společného. Najali jsme si stavební firmu a její dělníci měli prý pana starostu při ostřejší výměně názorů zranit na ruce. Majitel firmy však jakékoliv fyzické napadení starosty popírá. Chtěl bych jenom dodat, že zeď, o kterou při slovní přestřelce šlo, je v majetku Povodí Vltavy, závod Berounka, a to nám dalo souhlas k jejímu ubourání pro výstavbu otočky lodí. Tento zásah byl zanesen i v projektu, takže nechápu, proč se pan starosta Melč na dělníky zlobil," řekl Jiří Holý.

Své nám k incidentu řekl i majitel stavební firmy Jiří Zuska. "Při první návštěvě pana starosty na staveništi došlo k verbální roztržce. Nevěděli jsme, kdo člověk v montérkách, který začal dělníkům nadávat, je, protože se nepředstavil. Rozhodně při této výměně názorů pan starosta neutrpěl žádnou fyzickou újmu. Při druhé návštěvě si starosta stoupl nad dělníky, kteří vyhazovali kameny z řeky. Řekl jsem mu, aby šel dál, on však udělal pravý opak. Na svažitém terénu uklouzl a upadl. Pak vyndal mobil a přivolal policisty. Ti přijeli a zjistili naši totožnost. Pak zase odjeli. To byl celý incident. Žádné kameny jsme po starostovi neházeli, přece nejsme malí kluci," uzavřel Jiří Zuska a dodal, že zvažuje podání trestního oznámení za pomluvu.

Tomáš Bednařík

« Zpět