Pult ochrany i pro občany

NOVÉ STRAŠECÍ (slv). Využití pultu centrální ochrany jako služby k zabezpečení majetku občanů chce nabídnout vedení města Nové Strašecí.

"Pult by byl součástí střediska kamerového systému, který budeme dál rozšiřovat po celém městě. Tady se budou shromažďovat veškeré informace a odsud bude dispečer komunikovat s městkou policií," sdělil nám starosta Jakub Kleindienst. Právě městští strážníci by totiž měli být na pokyn dispečera schopni zasáhnout na místě případného ohrožení.

"Chceme se spojit s profesionální agenturou, která by v případě, že strážníci budou vykonávat zrovna důležitější práci, byla schopna zasáhnout místo nich," vysvětluje starosta. Jinak by ale chtěl jít spíš cestou rozšiřování městské policie.

Podle starosty by se ceny za službu centrálního zabezpečení měly blížit cenám, za které obdobný servis občanům poskytují jiné bezpečnostní agentury. "Je to opět jedno z řešení, jak přinést do rozpočtu města peníze. Navíc se jedná o preventivní opatření k zajištění bezpečnosti ve městě. Celé bychom to chtěli zrealizovat během dvou měsíců," řekl Jakub Kleindienst závěrem.

« Zpět