Přepadení „odnesla“ jen skla

MUTĚJOVICE. Zřejmě výhrůžka nebo vyřizování účtů stojí za neobvyklým incidentem, který se odehrál ve středu dopoledne na silnici z Mutějovic na Kounov nedaleko mostu přes potok.

Cizinec, který pobývá na Kladně, jel kolem půl deváté v automobilu Alfa Romeo. Náhle mu cestu zablokovalo vozidlo Mit­subishi a donutilo ho zastavit. Z auta vyskočili tři muži, v rukou měli páčidla a bez ohledu na řidiče, který stále seděl za volantem, jimi začali mlátit do skel. „Poté, co všechna skla rozbili, chtěli znovu usednout do Mitsubishi a odjet, což ale bylo nemožné, protože jim během jejich počínání sjelo do příkopu a v něm uvízlo. Dali se proto na útěk. Řidič ihned zavolal policii, pachatele se ale dopadnout nepodařilo,“ přibližuje mluvčí René Černý.

V pátrání policistům pomáhal i služební pes. Stopy pachatelů vedly po poli a pak znovu na silnici. Bohužel přišla průtrž mračen a po ní už pes stopu nechytil. Dá se však předpokládat, že pachatelé mohli o kus dále nasednout do jiného vozidla a odjet.

„Zřejmě byli všichni cizinci. Jednoho z nich poškozený poznal, měl by se zdržovat na Plzeňsku. Na případu spolupracujeme s kolegy z dalších policejních útvarů,“ říká René Černý. Jelikož řidiči neublížili, šetří policie případ jako trestný čin poškozování cizí věci. Rozbitím skel vznikla škoda za 35 tisíc korun.

Markéta Hartlová

« Zpět