Od 1. dubna má radnice nového vedoucího odboru vnitřních věcí

Místo Stružky bratr místostarosty

RAKOVNÍK. Až budete od 1. dubna volat na radnici Štíbrovi, budete si moci vybrat ze dvou křestních jmen a titulů. Kromě místostarosty PaedDr. Luďka Štíbra bude v telefonním seznamu radnice figurovat také Mgr. Bohumil Štíbr, jednapadesátiletý starší bratr místostarosty. a to ve funkci vedoucího odboru vnitřních věcí, kde nahradí do důchodu odcházejícího Mgr. Vlastimila Stružku

Za jakých okolností výběr probíhal, jsme se zeptali starosty Zdeňka Nejdla. "Výběrové řízení bylo jako obvykle zveřejněno na úřední desce a internetových stránkách radnice. Mohl se přihlásit kdokoliv. Obdrželi jsme dvě nabídky, oba uchazeči splňovali podmínky, proto byli pozváni k ústním pohovorům před komisi. v ní jsem byl já, místostarosta Švácha a šest pracovníků úřadu. Vybrali jsme pana Štíbra. Druhým uchazečem, který u pohovoru neuspěl, byl bývalý pracovník kladenského magistrátu. Že se jedná o bratra místostarosty, nemělo na rozhodování komise žádný vliv. Rozhodla spíše praxe a zkušenosti. Na předcházejícím působišti Mgr. Štíbr pracoval jako informatik, což je oblast, na kterou v rámci odboru vnitřních věcí chceme klást daleko větší důraz než dosud," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

Na celé věci je zajímavé, že nebyla prezentována na pravidelné tiskovce s vedením města. Místostarosta Švácha, který listoval zprávami, jmenování nového vedoucího odboru přeskočil, jakoby se jednalo o nezajímavou banalitu. "To byl můj nápad. Místostarosta Štíbr byl pro zveřejnění, já jsem chtěl s informací pro tisk počkat, aby se stávající zaměstnavatel dotyčného nedozvěděl o jeho odchodu nejprve z novin. Mgr. Štíbr nastupuje až 1. dubna, proto jsem si myslel, že máme na jeho představení dost času. o pana Štíbra stojíme, proto jsem měl obavy, abychom o něj nepřišli ještě před jmenováním," hájí se Švácha.

Pavel Sklenička

« Zpět