Kamión nacouval do strážníků

RAKOVNÍK. Bez jednoho služebního vozu málem na poslední dny roku zůstala rakovnická městská policie. Do automobilu strážníků v úterý 27. prosince nacouval před Rakonou kamión. Policisté, kteří v tu chvíli seděli ve voze, neutrpěli žádné zranění. Poškození automobilu nakonec nebylo tak závažné, aby muselo být vyřazeno z provozu.

"Kolegové v úterý v půl desáté dopoledne odjeli na výjezd ke špatně zaparkovanému vozidlu naproti vjezdu do Rakony. Přijeli na místo, zastavili, a ještě než stačili vystoupit, začal proti nim couvat kamión s návěsem, který stál kus před nimi. Jediné, co v tu chvíli mohli dělat, bylo začít troubit. Ani troubení však řidič nezaregistroval a nakonec zastavil až ve chvíli, kdy pocítil, že kamión špatně jede a že zřejmě za sebou něco tlačí," popisuje vedoucí strážník Pavel Škvára.

Řidič, který byl shodou okolností z našeho okresu, zřejmě ve stoupání na silnici pokryté sněhem uvízl, a aby se mohl znovu rozjet, potřeboval kus zacouvat. Policejní vozidlo za sebou však přehlédl. Návěs poškodil na automobilu strážníků přední masku, blatník a nárazník, škoda byla na místě odhadnuta na 18 tisíc korun. Nehodu řešil dopravní inspektorát.

"Auto je v provozu, měli jsme zprvu strach, že bude poškozený chladič, ale dopadlo to ještě relativně dobře. Kvůli svátkům byl problém dohonit někoho z pojišťovny. Likvidátor se objednal až na pondělí po Novém roce. Je tedy štěstí, že je auto pojízdné, jinak bychom byli celý týden odkázáni na druhý vůz, který máme na odchyt psů. v něm ale nejsou zadní sedadla, a kdyby bylo potřeba někoho převézt, musel by sedět na zemi za mřížemi, což by se asi ne každému líbilo," říká Pavel Škvára a dodává, že za dobu, co u městské policie slouží, si nepamatuje žádný případ, kdy by se stala nehoda služebního vozidla. Strážníci musejí pouze často řešit případy zohýbaných stěračů či antény vysílačky, na nichž se mstí vandalové.

Markéta Polívková

« Zpět