ČSSD vyzývá tři své zastupitele, aby odstoupili, ti odmítají

Bendlová, Rouček a Pavlík na „černé“ listině

RAKOVNÍK. Na straně dvě dnes přinášíme prohlášení místní organizace ČSSD, která vyzývá tři ze čtyř členů zastupitelstva k odstoupení z funkcí. Důvodem je mimo jiné i hlasování o prodeji pozemku pro výstavbu marketu, které je údajně v přímém rozporu s volebním programem ČSSD.

Na podrobnosti jsme se zeptali tiskového mluvčího strany Jiřího Ludačky, který je zároveň i čtvrtým zástupcem ČSSD v zastupitelstvu. "Obdrželi jsme ústní podněty od občanů, kteří vyjadřovali svoji nespokojenost s hlasováním našich zastupitelů při prodeji pozemku. Pokud někdo hlasoval pro prodej, těžko to slučovat s podporou malého a středního podnikání, kterou jsme měli ve volebním programu. Je to hrubé porušení předvolebních záměrů. Proto jsme naše členy zastupitelstva, kterých se věc týká, pozvali na výbor a chtěli znát jejich názor. Bohužel, přišla pouze paní Bendlová. Řekla nám, že si za svým názorem stojí a že výstavbu marketu podporuje. Bohužel, pan Rouček ani pan Pavlík nepřišli, takže jsme se rozhodli pro výzvu prostřednictvím novin," vysvětluje Ludačka a dodává, že nejde vůbec o kvalitu lidí. MO ČSSD si všech tří zastupitelů váží a jejich působení v orgánech města doposud hodnotila pozitivně. Přesto se Ludačka domnívá, že market není jediným bodem, kdy se zastupitelstvo a radní odklánějí od předvolebních proklamací "Vadí nám i to, že se nečiní žádné kroky k výstavbě obchvatu. To byl pro řadu stran stěžejní bod programu, a bylo jasné, že stát nám na obchvat nedá 100 % a je třeba na tuto stavbu vytvářet finanční rezervu, abychom mohli začít a k vlastním prostředkům získat další dotace. Místo toho vedení města vymýšlí stále další investice, které nejsou tak důležité. Jako např. přístavba kulturního centra. To se ale týká i dalších stran," míní Ludačka.

Týdeník Raport v souvislosti s výzvou oslovil i dotyčné zastupitele. Ani jeden z nich rezignovat nehodlá a využijí možnosti setrvat v zastupitelstvu v pozici nezařazeného kandidáta. "Postup ČSSD mě trochu mrzí," řekl nám Marek Pavlík, který se o pozvání na výbor MO dozvěděl až od novinářů. "Odstupovat nehodlám, na kandidátce jsem byl až hodně vzadu a do zastupitelstva jsem se dostal díky velkému počtu preferenčních hlasů, takže hlavně kvůli lidem, kteří mě volili, chci zůstat v zastupitelstvu až do konce volebního období," sdělil Pavlík. Pro příští volby se sociální demokracií nepočítá a hodlá se spojit s nezávislými.

Podobný názor má i radní Aleš Rouček. Také on o pozvání nevěděl, přišlo mu doporučeně poštou až po termínu schůzky. Navíc ani netuší, co mu vlastně MO ČSSD zazlívá, neboť na klíčovém zastupitelstvu nebyl kvůli nemoci přítomen. o další kandidatuře Rouček zatím neuvažuje. "Je to sice ještě hodně daleko, ale nejspíš už kandidovat nebudu. Jsem v zastupitelstvu hodně dlouho," míní Rouček.

O odstoupení z rady a zastupitelstva neuvažuje ani Hana Bendlová. "Zůstávám ve funkcích, neodstoupím, a co bude dál, to se teprve uvidí," řekla nám radní.

Pavel Sklenička

« Zpět