Ročník 32
Číslo 6
10. 02. 2022

Foto RAKOVNÍK. „Jede, jede mašinka,…“ Představit si karneval na ledě bez kultovní písně není možné. A tak v pátek bylo na rakovnickém zimáku pěkně veselo. Děti využily pololetních prázdnin a v doprovodu rodičů a prarodičů si některé vyzkoušely, co je to stát na bruslích na ledě. Pro zkušenější „masky“ si Domov dětí a mládeže v Rakovníku připravil sportovní soutěže s odměnou. O zahájení se postaral rakovnický kroužek krasobruslení.

 • Koronavirus „válcoval“ školy

  RAKOVNICKO. Třídy, učitelé, ale i provozní zaměstnanci v karanténě. To byl obrázek posledních dnů ve školách nejen na Rakovnicku. Ten, kdo se uzdravil či vrátil z karantény, rychle pospíchal zpět do práce, aby školy mohly zůstat otevřené. To se vesměs podařilo. Nyní všichni spoléhají, že situaci uklidní probíhající jarní prázdniny.

 • Prodáte nám pozemky na čerpadla?

  NOVÉ STRAŠECÍ. Těžko říct, nakolik šlo o závažné důvody nebo taktický manévr. V každém případě tím, že se na čtvrteční schůzi sešlo jen 12 zastupitelů (z toho počet koaličních a opozičních dával remízu 6:6), mělo za následek, že schůze sice byla usnášeníschopná, ale hlasováním neprošly ani body, u kterých se to jinak samozřejmě předpokládalo.

 • Jízda s mužem na kapotě

  RAKOVNÍK (ps). Nedělní záběry pořízené mobilním telefonem z ulice Čs. legií působí jak z akčního filmu za účasti kaskadérů. Muž se snažil zabránit odjezdu zaparkovaného osobního auta nejprve tak, že stál před ním a držel ho rukama za přední část. Když se auto začalo i tak rozjíždět, vylezl na kapotu. Řidič se přesto rozjel a poměrně rychle uháněl směrem k soudu. Ostatně tam případ zřejmě také skončí.

 • Cyklista srážku nepřežil

  KARLOV. Klidné a přehledné úseky s malým provozem bývají podceňovány. Zvláště křižovatky si v takových místech umí vybrat svoji daň.

 • Smutné dozvuky

  RAKOVNÍK (ps). Multižánrový festival Zahrádky, který se koná pravidelně v září na čtyřech zahradách hostitelů ze Zátiší, sází na pohodu a přátelskou atmosféru. Vloni tu přesto došlo k politováníhodné události. Výměna názorů mezi dvěma mladými ženami skončila napadením. Mladší žena doslova roztříštila půllitr o hlavu jen o pár let starší kolegyně, a to během pohodového koncertu kapely Blues Hoppers na zahradě u Zimmermannů.

 • Dopadli ho s kufrem „lupu“

  RAKOVNICKO. Sedmadvacetiletý muž si možná mohl připadat jako nepolapitelný přízrak. Série jeho krádeží se táhla od listopadu do prosince a přišel si při ní na tučnou kořist. Jenže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až jednoho dne spadne klec. Při poslední krádeži ho zadrželi policisté těsně po činu. Nyní mu hrozí až tři léta ve vězení.

 • Starostové Křivoklátska: „O nás, bez nás“

  KŘIVOKLÁTSKO (ref). Veliký rozruch mezi občany Křivoklátska vyvolalo tiskové prohlášení Ministerstva životního prostředí, které oznámilo, že v nejbližší době zahájí proces vyhlašování Národního parku Křivoklátsko. To by mělo zabírat zhruba 120 kilometrů čtverečních současného chráněného území CHKO. Místní obyvatelé jsou proti, jenže se s nimi nikdo nebaví. Pomoci by mohla petice, o které jsme v Raportu už psali.

 • Jedná se o vlakovém spojení Lužná – Žatec

  RAKOVNICKO. Středočeský kraj již na konci minulého roku zrušil či výrazně omezil vlakové spoje na několika tratích. Na Rakovnicku se jedná o trať Rakovník – Mladotice, kde od prosince platí nový jízdní řád s provozem pouze v době letního času, a to o víkendech. Nyní kraj zkoumá využití spojů na trati Lužná – Žatec.

 • První profesionální snímky na památku

  Narození potomka provází silné emoce. Zdají se být nezapomenutelné. Přesto si rodiče pořizují co nejbohatší fotodokumentaci, aby vzpomínky nevybledly. Trendem posledních let je tzv. newborn (angl. novorozenec) focení. Profesionální fotograf vám udělá roztomilé snímky vašeho drobečka. Do fotek spících miminek se zamilovala také Lucie Zedníková z Lišan.

 • Ministerstvo se chystá na vyhlášení národního parku

  Starostové Křivoklátska: „O nás, bez nás“Str. 2

  Další omezení spojů?

  Jedná se o vlakovém spojení Lužná – Žatec

   

   

  Str. 3

  První profesionální snímky na památku

  Lenka Zedníková nejraději fotí novorozeňata

  Str. 8

« Zpět