Ročník 28
Číslo 39
27. 09. 2018

Foto LUBNÁ. „Nemocnou“ vrbu u autobusové zastávky měli v pondělí porazit. Vichřice Arboreu předešla o pár hodin a část stromu se zřítila na vedení nízkého napětí a částečně poškodila i nově rekonstruovanou střechu rodinného domu. Elektřina v dolní části Lubné nepůjde zřejmě ještě několik dnů.

 • Seniorům vezmou lékařky

  RAKOVNÍK. Politické strany a hnutí se doslova předhánějí, kdo bude mít na kandidátní listině více lékařů. Jsou si totiž vědomi, jaké vážnosti a oblibě se tato profesní skupina u voličů těší. V kontextu této informace pak působí naprosto neuvěřitelně zpráva, kterou jsme zachytili v minulém týdnu. Ředitel domova seniorů v Berouně Ondřej Šimon (ČSSD), který je pověřen také řízením Domova v Rakovníku, neprodloužil nájemní smlouvu s praktickou lékařkou MUDr. Evou Mandákovou, která měla v objektu svou ordinaci. Ba co víc, od nového roku nepočítá už ani s MUDr. Zojou Semelkovou, která doposud do domova docházela a starala se o imobilní pacienty. Rakovnické lékařky nahradí smlouva s pražskou Poliklinikou Anděl. Smutné je, že Zoje Semelkové o záměru ještě neřekli. Podrobnosti o chystané změně se dozví až z dnešního vydání Raportu.

 • Branovské vedení před soud

  BRANOV. Od dlouhodobých neshodách mezi vedením obce a opozicí v obci Branov jsme psali již mnohokrát. Na konci volebního období však jedna ze stran stane dokonce před soudem. Informaci nám potvrdil jak zástupce policie, okresního státního zastupitelství tak i okresní soud. „Mohu potvrdit, že jsme v červenci letošního roku podali na Okresní státní zastupitelství v Rakovníku návrh na podání žaloby, který se týkal dvou osob, které působí v orgánech obce Branov,“ uvedl Ivan Horák, zástupce vedoucího územního obvodu Rakovník Policie ČR.

 • Zkáza začala ve čtvrt na osm večer

  CHRÁŠŤANY/KNĚŽEVES. Zlověstná tma na západním obzoru a pak to přišlo. V neděli krátce po čtvrt na osm večer se Rakovnickem přehnala vichřice. Nedaleko Krušovic porazila šest sloupů velmi vysokého napětí a způsobila několikahodinový výpadek proudu. Jinde sčítali škody daleko větší.

 • Lídři ve Sportce

  NOVÉ STRAŠECÍ (slv). Zajímá vás, jak se k problémům Nového Strašecí chtějí postavit subjekty kandidující v letošních komunálních volbách? Částečné odpovědi byste mohli najít během předvolební debaty, která se uskuteční v restauraci Sport v pondělí 1. října od 18 hodin.

 • Skromný muž ukázal na pravou hrdinku

  KOLEŠOVICE. Jak se může nevinná dětská hra proměnit v noční můru. Právě takové zděšení zažili v sobotu odpoledne mladí rodiče z Kolešovic. I přes to, že se během chvilky na místo nehody seběhlo několik lidí, až Arnošt Loužil se s provazem kolem pasu vydal dětem na pomoc.

 • Divoký západ v domově seniorů

  NOVÉ STRAŠECÍ. Tančilo se, jedlo i zpívalo. Jako předzvěst novostrašeckého posvícení uspořádal domov seniorů pro své klienty posvícenské grilování. Na malém náměstíčku mezi budovami domova bylo postaveno provizorní podium, v pergole výčep, kuřátka se otáčela na grilu a trávník dobře zasuploval taneční parket. Výzdoba laděná do westernového stylu předznamenávala taneční překvapení.

 • Buková zažívá baby boom

  VELKÁ BUKOVÁ. Své rozhledně vděčí Velká Buková nejen za to, že je díky ní mnohem známější, ale také za několik nových obyvatel. Právě výlet na rozhlednu byl totiž na počátku jejich rozhodnutí: „Moc se nám tu líbí, postavíme si tu dům.“ Lokalita, kde obec prodává stavební parcely, je totiž přímo naproti rozhledně. Lepší reklamu by snad ani mít nemohla.

 • Na Zahrádkách se opět urodilo

  RAKOVNÍK. Přestože byly ty čtyři zahrádky na první pohled stejné jako vloni, úroda byla jiná. To ostatně pěstitelé dobře znají. Záleží na výběru sazenic, aby se k sobě hodily. Důležité je i to, jestli zasejete včas, a hodně významnou roli hraje i počasí. To vše letos „zahrádkářům ze Zátiší“ vyšlo, a tak byl druhý ročník výtvarně hudebního setkávání obyvatel této čtvrti dokonalou sklizní zážitků pro duše návštěvníků. A přišlo jich požehnaně.

 • Nebrečela jsem, že mám nádor, ale že přijdu o vlasy

  S Nikolou Musilovou o vítězném boji nad zákeřnou nemocíStr. 4

  Potřebuji se stále na něco těšit

  Kateřina Kašparová na mistrovství světa v běhu na 100 km

  Str. 7

  Na zahrádkách se opět urodilo

  Čtyři rodiny uspořádaly den otevřených dveří a srdcí

  Str. 10

« Zpět