Ročník 28
Číslo 33
16. 08. 2018

Foto LÁNY. Tomáš Garrigue Masaryk a Milan Rastislav Štefánik, respektive jejich dvojníci, v sobotu dopoledne zavítali společně do muzea v Lánech, kde se na jejich počest uskutečnila velkolepá slavnost. Pánové přijeli v dobovém automobilu v doprovodu sokolské jízdy na koních. K poslechu hrál Brass Band Rakovník, který se na podiu vystřídal i s hejtmankou kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou a skupinou středočeských radních.

 • Auta odjíždí po chodníku

  RAKOVNÍK. V pátek kolem poledne jsme strávili v zákostelí necelých třicet minut a nad chováním některým řidičů jsme nestačili žasnout. Viděli jsme dvě auta, která nejprve najela před pravou závoru. Když se neotevřela, přesunula se před závoru vlevo. Když i ta zůstala dole, couvla a objela závoru zleva. Po chodníku. Další řidič se připojil těsně za vozidlo, které stálo před ním, a vyjel nalepen na jeho nárazník, takže závora se úplně nedovřela a šla znovu nahoru. Se zatajeným dechem jsme sledovali i zběsilé couvání od závory k platebnímu terminálu. Gumy před budovou gymnázia hvízdaly jako v akčním filmu. Naštěstí nikdo nešel.

 • Ve stavebninách prý není ani cihla?

  RAKOVNÍK/LUBNÁ/LUŽNÁ. Také jste slyšeli, že stavět dnes nový dům nebo přestavovat starý se stává očistcem? Nejen že nejsou řemeslníci, ale teď prý ve stavebninách neseženete ani cihlu. Tuto „jobovku“ jsme poprvé zaslechli z úst stavebního dozoru rakovnického akvaparku a nechtělo se nám zprávě věřit. Když se s „krizí ve stavebninách“ vytasil i rozhlas a televize, zapátrali jsme, jak jsme na tom v našem okolí.

 • Cyklista nedržel distanc

  KŘIVOKLÁT (ps). I cyklisté musí dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi dopravními prostředky. Na toto pravidlo silničního provozu zřejmě zapomněl šestatřicetiletý biker z Prahy, který projížděl v sobotu 11. srpna kolem jedenácté hodiny centrem Křivoklátu směrem na Roztoky.

 • Varování neznamená zákaz

  RAKOVNÍK. Že současná vedra dávají kvalitě vody na koupalištích na frak, není pochyb. Uplynulý týden se v médiích objevila zpráva, že krajská hygienická stanice vydala zákaz koupaní na Tyršově koupališti. To však správce koupaliště Roman Jašek odmítá.

 • Neodborně zasazené stromy uschly

  RAKOVNÍK. Starat se v současném suchu a vedrech o městskou zeleň vyžaduje značné úsilí. Obzvlášť tam, kde byl strom při výsadbě špatně založen a nemá v podstatě možnost jak zadržovat vodu, i v případě, že prší.

 • Další dva zachránci

  RAKOVNÍK (ps). V minulém vydání jsme přinesli rozhovor s policistou Richardem Štorkem, který pomáhal při záchraně tonoucího na Tyršově koupališti. Zmiňoval se také o dalším mladíkovi, který se o záchranu života rovněž velmi zásadně zasadil. Jak jsme dále zjistili, jednalo se o Matěje Šnejdara. Ten událost popisuje následovně:

 • Pět aut jako v dominu

  SVOJETÍN (ps). Domino se stojícími auty si zahrál mladý řidič dodávky na karlovarce u odbočky na Svojetín. Poničeno bylo celkem pět aut a také záchranáři měli plné ruce práce.

 • Křivoklátsko zachraňují cisterny

  RAKOVNICKO. Křivoklátsko je plné lesů, protéká jím Berounka, přesto je na Rakovnicku regionem, který má největší problémy s nedostatkem pitné vody. Některé vesnice ji musí nechat dovážet cisternami už několik měsíců.

 • Zbortil se další kus motorestu

  HOŘOVIČKY. Poslední červencové pondělí se odporoučel k zemi další kus motorestu v Hořovičkách. Budova je pro Hořovičky stejnou noční můrou jako pro sousední Hořesedly bývalý hotel Astra. Na rozdíl od něj je ale u motorestu vidět světlo na konci tunelu. Má totiž majitele, který havarijní stav objektu řeší. Kdyby nenarazil na zádrhel s ČEZem, nejspíš už by bortící se stavba nějaký ten pátek nestála.

 • Mezinárodní „dixík“ na Tyršáku

  RAKOVNÍK. „A co je to vlastně za kapelu, tihle Charlestown Jazz Band?“ ptal se kapelník Brass Bandu kolegy Jindřicha Jindřicha, který hraje na trombon v Dixie Hot Licks v Plzni a nabízel holandskou partu do Rakovníka. „To jsou takový dědci. Něco jako vy,“ ujelo Jindrovi. Když jsme pak o pár týdnů později vítali Holanďany na Tyršově koupališti, museli jsme dát Jindrovi za pravdu. Ale jenom částečně. Přijela parta hochů, jejichž průměrný věk se sice motal těsně kolem osmdesátky, ale podle nasazení, s jakým hráli, by hravě strčili do kapsy i kluky o dvě generace mladší.

 • Foto

  Program festivalu Jedenáct večerů s Bakalářem ve formátu pdf (1,4 MB) zde.


   

 • Ucpali Berounku, vyžrali hospody, roztančili kempy

  Unikátní turné kapely The Smallpeople Str. 4

  Pekárkovi žili na zámku jen přes dvacet let

  Když přišli komunisté, musela se rodina přestěhovat do hájovnyStr. 4

  V Hořovičkách se zbortil další kus motorestu

  Demolice vázne kvůli přeložce elektrického vedeníStr. 3

« Zpět