Ročník 28
Číslo 9
01. 03. 2018

Foto RUDA. Podhrázský rybník je po rekonstrukci už od konce roku. Ale až tuto neděli byl slavnostně „uveden do provozu“. „Čekali jsme, až přijdou mrazy, abychom mohli rybník pořádně vyzkoušet,“ řekla nám na hrázi starostka Rudy Pavlína Urbanová. A jak se na správnou slavnost sluší, čaj a další horké nápoje tekly proudem a na ledě se dovádělo jako o závod. Více příště.

 • Bývalá tajemnice opět vítězí

  RAKOVNÍK. Soudní martyrium s bývalou tajemnicí městského úřadu pokračuje a Eliška Pidrmanová (dříve Holková) má za sebou první vítězství ve druhém kole této „bitevní vřavy“.

 • Starostovi bych udělil jedna mínus

  V komunální politice je od roku 2010, kdy kandidoval jako nezávislý za ODS a dostal se až do rady města. O čtyři roky později se stal lídrem volebního hnutí Město pro vás. Dnes je zastupitelem, předsedou finančního výboru a členem sportovní a vzdělávací komise města. Miroslav Koloc dělá předsedu TJ Lokomotiva Rakovník a na Masarykově obchodní akademii vyučuje češtinu a společenské vědy. Hraje krajský přebor ve stolním tenisu.

 • Strážníci dostali nové kvéry

  RAKOVNÍK. Zápis z poslední městské rady doslova voní střelným prachem. V usnesení číslo 126 to celkem osmnáctkrát zařinčí slovem zbraň. Městská policie totiž nabídla k prodeji zájemcům ze svých řad staré čézety. Za tisícovku až patnáct set si tak může osmnáct lidí odkoupit vyřazené pistole. Neznamená to však, že by strážníci byli v současné době úplně bezbranní. V trezorové místnosti mají pod zámkem 16 zbrusu nových kvérů.

 • V březnu dojde na střechu

  RAKOVNÍK. Kdo během posledních dnů prošel kolem rekonstrukce městského bazénu, vidí, jak se úsilím pracovníků firmy Wachal mění k nepoznání. A to i během víkendů. Od března se začne zastřešovat.

 • „Karlina“ oslavila 90

  Neuvěřitelné devadesáté narozeniny oslavila v sobotu 24. února Karolína Jirková. Bývalá vynikající volejbalistka je dodnes věrnou fanynkou rakovnického volejbalu a nevynechá jediný zápas.

 • Učili seniory optimismu

  RAKOVNÍK. Nemyslí si to jen Turgeněv, který je autorem myšlenky: „Se špatnou náladou se stárne velmi rychle.“ Pod jeho citát by se podepsala většina lidí. Jenže málokdo se jím snaží i řídit, a tak pesimismus a negativní nálada vládnou nad optimismem. Jak z toho ven, měla v úterý ukázat přednáška Kladný přístup k životu, kterou pořádala rakovnická knihovna společně s Místní akční skupinou Rakovnicko. Bohužel na ni nepřišlo dost lidí na to, aby se dalo optimisticky říct: Od teď budeme v ulicích města potkávat stále více usměvavých lidí. Škoda.

 • Lánští postaví oborní bránu

  LÁNY. První republika, Tomáš Garrique Masaryk a Lány. Tato trojice je v tak pevném spojení, že není divu, že se Lány chtějí do letošních oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa zapojit něčím výjimečným. I když to nebude tak snadné, jak se zdálo, postaví repliku původní oborní brány. Zbořena byla v roce 1959.

 • Tři kapely pokřtily tři desky

  RAKOVNÍK. Hned tři desky rakovnických kapel byly pokřtěny v sobotu 17. února v klubu DDM. Skupina Mara Jade uvedla oficiálně v život album Na zlomený srdce vedeš, Norman Bates EP Vlčím srdcem a Zima live album, které nahrála vloni 30. června na Špejcharu.

 • U Stadionu i s chodníky

  NOVÉ STRAŠECÍ (slv). Ulice U Stadionu patří k nejdelším v Novém Strašecí (398 metrů). Vede od bývalých jatek (dnes Elektromont Matějka) dále pod rychlostní komunikací R6 až do osady Libeň a vzhledem k jejímu stavu by se měla dočkat rekonstrukce. Její součástí není jen obnova povrchu, ale i odvodnění, veřejné osvětlení, chodníky před obytnými objekty a úprava zeleně. Odbor investic města v současné době vyzval osm firem ke zpracování projektové dokumentace. Hodnotící kritérium je nejnižší cena.

 • Jako malou ji v traktoru uspávali

  Pštrosí farmu jí rozmluvili, John Deera si prosadila

  Str. 4

  Od žonglování na divadelní prkna, do filmu i rozhlasu

  Ondřej Lechnýř si plní svoji soukromou pětiletkuStr. 7

  Tři místní kapely křtily „desky“

  Norman Bates, Mara Jade a Zima společně v klubu

  Str. 10

« Zpět