Ročník 28
Číslo 8
22. 02. 2018

Foto RAKOVNÍK. V souvislosti s výstavbou akvaparku a otazníky nad osudem sportovní haly otiskujeme letecký snímek a komentář Václava Vildmana: „Chtěl bych oslovit zastupitele města Rakovník, kteří asi zřejmě nikdy neviděli z nadhledu tento krásný areál umístěný na jedinečném místě. Tohle chcete rozdělit? Vždyť to tvoří jeden architektonický celek! Brání převzetí haly nějaké osobní důvody? Argumentace, že na to nejsou peníze, je velmi chabá. Starejte se! Je to vaše povinnost. Už jsme přišli v Rakovníku o hotel v centru města, teď zas o pozemek, na kterém se počítalo s rozšířením kulturního centra. Chcete v devastaci pokračovat?“

 • Společnost Froněk mění majitele

  RAKOVNÍK. Žlutočerné logo společnosti Froněk jsme zvyklí vídat už celé čtvrtstoletí na strojích budujících silnice, dálnice a další významné investice v rámci celého kraje, ale i daleko za jeho hranicemi. Stejně tak tomu bude i nadále, i když firma už není tak úplně rakovnická. Na den přesně po pětadvaceti letech dochází ve společnosti Froněk Dopravní stavby, s. r. o., ke změně vlastníka. Jaroslav Froněk prodal svůj obchodní podíl a novým majitelem se tak stává akciová společnost IMOS Brno. Novým jednatelem firmy je Robert Suchánek, předseda představenstva IMOS Brno.

 • Ten var a klokot k tomu patří

  Ač je rodákem z Chebu, v Rakovníku žije šestatřicet let a přirostl mu k srdci. Jako zubní lékař je denně v kontaktu s Rakovničany i jejich problémy. Jiří Ludačka (64) je městským zastupitelem nepřetržitě od roku 1994. Před třemi roky vystoupil z ČSSD, ve které byl předsedou okresní organizace.

 • Drogy letěly do vězení přes plot

  RAKOVNÍK. Užívání drog ve věznicích je velkým problémem. Stejně jako cesty, jak se omamné látky do nápravným zařízeních dostanou. Jednu z možností naznačuje jednání Okresního soudu v Rakovníku z uplynulého týdne.

 • Další tragický požár

  JESENICE. Tragédie, která se stala v polovině ledna v Krupé, se minulý týden opakovala v Jesenici. Při čtvrtečním požáru domu uhořela seniorka. Požáry s tak tragickým koncem nepamatuje Rakovnicko za celé desetiletí, natož za pouhé dva měsíce.

 • Někdy pomůže jen vypovídat se

  RAKOVNÍK. Ať už vám někdo „jen“ ukradl kolo, nebo vás s pistolí v ruce oloupil, stali jste se obětí trestného činu. A ať chcete, nebo ne, nějak vás to poznamená. Dokud neexistoval Zákon o obětech trestných činů, mívali poškození (oprávněně) dojem, že mají pachatelé víc práv než oni. To se před pěti lety změnilo. Obětem pomáhá nejen zákon, ale i poradny, které vznikly při většině středisek Probační a mediační služby. Jedna z nich funguje i v Rakovníku.

 • Neroste u vás lípa republiky?

  RAKOVNICKO. Česko letos slaví sto let od vzniku republiky. K množství akcí, které se k výročí uskuteční, se se zajímavým projektem přidali i dendrologové. Významné jubileum je totiž ideální příležitostí ke zmapování lip republiky. Tedy lip, které byly v minulosti vysazeny na počest vzniku Československa. Na internetu vzniká jejich databáze a zapojit se do hledání stromů může kdokoli.

 • Lékařka, hudebnice a moderátorka

  RAKOVNÍK. Veterinární péče a hudba jsou obory, které spolu na první pohled nijak nesouvisí. Propojit je s naprostou samozřejmostí dokázala Jindřiška Lásková. Pracuje jako veterinářka a vedle toho aktivně hraje na několik hudebních nástrojů především ve folklórním souboru Borůvky. V sobotním masopustním průvodu Domu dětí a mládeže Hajdy do peřin byla za „kecala“ a zjevně ne poprvé.

 • Semafor v Nádražní

  RAKOVNÍK (ps). Práce na modernizaci dopravního režimu na Husově náměstí se blíží. Staveniště bude předáno do konce února a hotovo má být během června. Poslední změnou v projektu je posunutí vjezdového sloupku pro odběr lístků v Nádražní ulici až k cukrárně, kde bude místo závory umístěn semafor. „Vjezd zůstane volný, aby abonenti, rezidenti a zásobování nemuseli couvat. Budou mít určitý časový interval pro výjezd zdarma,“ vysvětluje tiskový mluvčí města Jiří Cafourek.

  Mosty pod kontrolou

  RAKOVNÍK (ps). Každoroční prohlídka mostů neodhalila žádné zásadní nedostatky. Prohlíženo bylo 9 z celkových 35 kostrukcí, na které letos přišla v rámci revizí řada. Pouze most u čistírny odpadních vod, lávka pro pěší za Kohoutovým mlýnem a most na cyklostezce na Křivoklát by měly v nejbližších letech projít celkovou rekonstrukcí.Město proto ještě letos objedná projektovou dokumentaci. Lávka pro pěší v blízkosti koupaliště se opravovat nebude a město ji nechá dožít a po ukončené životnosti demontovat.

 • Práce, která se nedá dělat pro peníze

  Běla Kollmannová: 60 let v nemocnici, 25 let s kolovratem

  Str. 4

  Pokud slouží zdraví, s věkem nic nekončí

  Věra Hrubešová založila v Novém Strašecí akademii volného časuStr. 7

  Fenomén Dabing Street

  Nový seriál ČT pomáhal točit i chalupář Rousínova

  Str. 10

« Zpět