Ročník 27
Číslo 41
12. 10. 2017

Foto VŠETATY. Všech deset lídrů nejsilnějších politických stran a hnutí přivítal hospodský Petr Uhrin před restaurací U Krbu hruškovicí.

 • Vítězství mu všichni přáli

  RUDA/PARDUBICE. Je to jako příběh z hollywoodského filmu. Skromný chlapec z malé vesnice díky nezměrné vůli a ctižádosti vyhraje jeden z nejslavnějších dostihů kontinentu. Šestadvacetiletý Jan Kratochvíl z Rudy to dokázal na osmiletém hnědákovi No Time To Lose („není čas na ztrátu“). Nezměrnou radost s vítězem sdíleli občané jeho rodné obce i rakovničtí koňáci.

 • Komenského náměstí o krok dále

  NOVÉ STRAŠECÍ. Náměstí opět na pořadu dne. Dalo by se říci po posledním jednání strašeckého zastupitelstva. Tentokrát však nebylo příčinou ostré výměny názorů. Spíše se jen debatovalo nad zprávou komise pro revitalizaci náměstí a přilehlých ulic.

 • Lídři se utkali v hospodě

  VŠETATY. Kampaň k volbám do poslanecké sněmovny se na nás valí z každého rohu. Ale aby deset lídrů nejsilnějších politických uskupení usedlo do jednoho autobusu a vyrazilo z Prahy na Rakovnicko, to tu ještě nebylo. Furiantský kousek uskutečnila středočeská redakce Deníků Bohemia. Středeční výlet končil ve Všetatech debatou s občany.

 • Černovar zvítězil

  RAKOVNÍK (ps). Tmavý ležák Černovar se stal v úterý 26. září na Svatováclavské slavnosti pořádané Českým svazem pivovarů a sladoven vítězem kategorie tmavých piv v degustační soutěži České pivo 2017. Diplom a cenu převzal v Národním domě na Vinohradech sládek Tradičního pivovaru v Rakovníku Radek Holopírek.

 • Vrtulník opět na houbách

  MŠEC (bed). Tak dlouho hledaly houby, až se samy staly předmětem pátrání. Minulý týden jsme informovali o úspěšném nalezení 89leté houbařky, která se ztratila u Roztok a byla zachráněna za pomoci policejní helikoptéry. Neuplynul ani týden a vrtulník letěl pátrat do místních hvozdů znovu.

 • Ad „Aby příspěvky končily opravdu u dětí“

  Po přečtení rozhovoru s panem Kolocem v předminulém Raportu je mou povinností, abych se k některým nepravdivým a zcela zkresleným bodům vyjádřil. Pan Koloc uvádí, že ví, „že sportovní komise neměla od pana předsedy správné informace“. Jako předseda sportovní komise se musím proti tomuto tvrzení zásadně ohradit a konstatovat, že toto je naprosto lživé vyjádření. Všichni členové sportovní komise, společně s pozvánkou na její jednání, kde se projednával „nový návrh na přerozdělování peněz pro sport“, tento návrh obdrželi. Dále jsem si na jednání komise nechal pověřenými pracovníky MěÚ v Rakovníku zpracovat tabulku, kde byl ze žádostí o příspěvek na sport na rok 2016 doplněn počet mládežníků u jednotlivých žadatelů a proveden jejich součet. Toto byly dva podklady, které ode mne členové komise obdrželi. Jak jsem se již v Raportu vyjadřoval, po zhruba dvouhodinovém jednání komise návrh v poměru 11:3 odmítla, své stanovisko zdůvodnila a přijala závěr k dané problematice. Bezprostředně po jednání komise jsem sepsal zápis z jednání, nechal jej překontrolovat a podepsat schváleným členem komise a takto zpracovaný zápis jsem zaslal na MěÚ v Rakovníku a všem členům sportovní komise. Do této chvíle se nikdo neozval, že by v zápise bylo něco v rozporu s průběhem jednání, že by byly předsedou předloženy nesprávné informace apod. Nikdo zápis nepřipomínkoval, a to ani pan Koloc. Takže mi vůbec není jasné, o co pan Koloc své, pro mě zcela zásadní, tvrzení, opírá.

 • Zraněná cyklistka

  MĚSTEČKO (peg). Na cyklostezce z Rakovníka do Křivoklátu se poslední zářijový pátek zranila při pádu z kola cyklistka. Záchranné službě museli s jejím transportem pomoci hasiči.

 • Španělky uklízely kostely

  RAKOVNICKO. Šedesátka puberťaček, která dobrovolně zametá v kostele, myje okna na faře, cídí kalichy a se stříkačkou prolévá Červostopem dírky po červotoči je výjev, jenž se v ateistickém kraji rovná zázraku. Už po dvě léta je ale Rakovnicko takového zázraku svědkem. Pomocnice, které dávají kostely do pucu, sem jezdí ze Španělska.

 • Některé obce obchody dotují

  RAKOVNICKO. Udržet prodejnu potravin na malé vesnici je stále těžší. Pro obce jsou stejným trápením jako skomírající hospody. V posledních letech se nejvíce obávají toho, že je opustí i jejich poslední jistota – Jednota. Spotřební družstvo má nyní nové vedení, a tak starostové s napětím očekávají, jak se k malým prodejnám s nevelkými zisky postaví.

 • Blondýna odmaturovala na výbornou

  RAKOVNÍK. Křehkou, téměř éterickou Evu Sukovou zná v Rakovníku minimálně každý divadelník. Ti, co ji mají v přátelích na facebooku (a nejen oni), pak už jistě zaznamenali, že je nejen skvělá divadelnice, ale i velmi nápaditá písničkářka, která vystupuje jako Blondýna. Právě v této poloze se představila už v rámci „zahrádek“, kdy své nápadité songy zapěla ze střechy garáže. Po uplynulém týdnu – přesněji od středy – má za sebou další vystoupení, a to ve zdejší roubence, což je prostředí, které k jejímu stylu patří – komorní a domácké.

 • Osm set obědů zvládají s úsměvem...

  Redaktorka Raportu „vařila“ ve strašecké školní jídelně

  Str. 4

  Slabecký chov s titulem pro nejlepšího ekosedláka

  „Šarolky“ žijí většinu roku na pastvináchStr. 7

  Prodejny v malých obcích jsou spíše veřejnou službou

  Některé obce obchody dotují

  Str. 3

« Zpět