Ročník 27
Číslo 19
11. 05. 2017

Foto RAKOVNÍK. K oslavám 65 let od založení Domu dětí a mládeže uspořádali pracovníci domu i soutěž pro žáky základních škol. Do projektu Čtyři z jednoho města se přihlásily všechny rakovnické základky a víceleté gymnázium Zikmunda Wintra. Dopolední klání sledovali spolužáci ze zúčastněných škol v ochozech sportovní haly, kde mohli pomáhat k zisku bodů nejen fanděním, ale i svými vědomostmi. Na snímku děti s moderátorem Relaxu Danem Adamem.

 • Stavba Na Sekyře zahájena

  RAKOVNÍK. Bytový dům na Sekyře se dočká realizace. Po odprodeji městského pozemku (za 3 miliony korun) vedle kulturního centra trvalo více než rok, než stavitel zajistil potřebná povolení. Od tohoto týdne se začne s přípravnými pracemi. U jednatele stavební firmy i ředitele ÚMK jsme mimo jiné zjišťovali, jakým způsobem stavba ovlivní současný provoz a možnosti parkování u KC.

 • Spolek proti výstavbě Kauflandu

  RAKOVNÍK. Na sociálních sítích se nedávno objevila stránka Za vyvážený Rakovník. Stejnojmenný občanský spolek se snaží uvést do života David Meduna, čtyřiatřicetiletý manažer kvality v dopravní firmě.

 • Odpad musí na skládku

  ROZTOKY. V 16. čísle Raportu jsme informovali o místním šetření na pozemku č. 9/4 v Roztokách, který je ve správě Státního pozemkového úřadu, k němuž nájemci Hana a Jan Mášovi začali budovat masivní nájezd. V něm je uložen odpad, který se jevil jako nebezpečný (pod vrstvou hlíny se nachází stavební suť, skla, betony a asfalt z rekonstrukce mostu, sádrokartony, střešní krytina…). Zástupce ředitele KPÚ pro Středočeský kraj a hl. m. Prahu Pavel Vaic přislíbil, že nechá prověřit, zda se skutečně jedná o nebezpečný odpad, a pak rozhodne SPÚ o dalších krocích.

 • Za ořezané hlohy hrozí pokuta

  RAKOVNÍK. Když se kácí les, létají třísky, ale také: kdo nic nedělá, nic nezkazí. I taková přísloví bychom mohli přiřadit k události, která se odehrála před hudební akcí Zelený čtvrtek na Husově náměstí. Při výstavbě obřího stanu překážely firmě větve dvou hlohů, a tak je se souhlasem pořadatele akce odřízla. Protože stromy jsou součástí aleje, rostou v památkové zóně a navíc přímo pod okny radnice, patálie byla na světě.

 • Parkoviště u „zimáku“

  RAKOVNÍK (ps). Projektovou dokumentaci rekonstrukce komunikace a parkoviště u zimního stadionu v Rakovníku dodá společnost Atelier Kprojekt, Rakovník za celkovou cenu 108 779 Kč.

 • Těžce zraněný motorkář

  KARLOV (bed). K vážné dopravní nehodě došlo v neděli 7. května na „křižovatce smrti“ v osadě Karlov, na katastru obce Roztoky.

 • Okradení fotbalisté

  MŠEC (bed). Dosud neznámý pachatel „navštívil“ pravděpodobně v noci z 1. na 2. května kabiny fotbalového klubu Sokol Mšec.

 • Pomůže VW i svolávací systém

  NOVÉ STRAŠECÍ. To, že je svatý Florian patronem nejen všech hasičů, kominíků a zedníků, ale také ochráncem před nebezpečím ohně, vody a války, ví už dnes řada z nás stejně jako to, že jeho památka je oslavována 4. května. Svatý Florián, jehož jméno je z latinského slova florianus, totiž patří mezi nejpopulárnější české světce. Letos vyšel tento svátek na čtvrtek a profesionální hasičské sbory měly v tento den otevřené dveře všem návštěvníkům.

 • Na Pískách opět zabzučely pily

  KŘIVOKLÁT-PÍSKY. Dnes je samozřejmostí, že k domku se zahradou patří alespoň malá motorová pila. Víme, že při práci s ní musíme být opatrní, jinak se z ochotného pomocníka stává zlý pán. Vědí to i studenti Střední lesnické školy a učiliště na Pískách. Ve dnech 27. a 28. dubna se zde uskutečnila mezinárodní soutěžní přehlídka mladých dřevorubců v práci s motorovou pilou. A nešlo jen o bezpečnost, ale i o milimetry, fortel a čas.

 • Rakovnický DDM slaví 65 let

  RAKOVNÍK. Před pětašedesáti lety 1. května 1952 byl pro rakovnické děti slavnostně otevřen Dům pionýrů a mládeže. Postupem doby došlo ke změně názvu na Dům dětí a mládeže i k přesídlení, nicméně je fakt, že DDM v Rakovníku funguje již 65 let. A právě v souvislosti s tímto výročím se ve středu 3. května uskutečnila v Tylově divadle přehlídka zájmové činnosti domu dětí.

 • Projekt na Medovou

  RAKOVNÍK (ps). Projekční práce na výstavbu Medové ulice zhotoví Libor Křižák za cenu 65 tis. Kč. V případě následné realizace projektu budou ve spolupráci s jednotlivými síťaři vybudovány inženýrské sítě, dojde k vybudování nové komunikace včetně odvodnění a veřejného osvětlení.

 • Řepková obhájila loňské vítězství

  Reportáž z vyhlášení Sportovce okresu

  Str. 4

  Nevěsta roku pojede do Zanzibaru

  Adéla Tarabíková vyhrála soutěž novomanželek

  Str. 7

  Dostal kuklu, která má zlatou barvu

  Jakub Březa nejlepším svářečem v ČR

  Str. 9

« Zpět